Halle Bailey taps pirmąją juodaode, kuri įkūnys Ch. Anderseno pasakos heroję undinėlę

Halle Bailey/ Vida press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-09 17:09
„Disney“ studija šliūkštelėjo aliejaus į ugnį, paskelbdama, kad naujame 1989 metų animacinio filmo „Undinėlė“ perdirbinyje Arielę įkūnys dainininkė Halle Bailey (19): jauna, graži, balsinga ir... juodaodė.

Į diskusiją, kaip turi atrodyti Hanso Christiano Anderseno pasakos herojė, įsitraukė ir iš principo tolerantiški žmonės. Nes egzotiškos princesės Mulan, Pokahonta, Džasmina gali būti, kokios nori, o undinėlė, Anderseno pasakoje neturinti vardo, – visiškai archetipinis personažas. Ir neišvengiamai – baltaodė, mėlynakė, šviesiais, ilgais plaukais. Andersenas – danas, logiška manyti, kad jo pasakos herojė – taip pat. Bent jau 1989-ųjų animacinėje juostoje Arielė – tokia. Tik plaukų kupeta – ruda, kaip ją įkūnijusios aktorės Jodi Benson.

Vienas diskusijos dėl undinėlės odos spalvos dalyvis teigė, kad undinė iš esmės – didžiulė žuvis, gyvenanti vandenyno dugne, kur neprasiskverbia saulė, taigi jos organizmas tiesiog negamina melanino ir oda niekaip negali būti tamsi. Juokinga matuoti pasakų personažą medicinos ir fizikos matais – ir melanino žinovui atkirsta, kad krabai tikrovėje irgi nekalba. Bet filme nieko nestebina, kad ant atogrąžų rifo gyvenanti undinėlė bendrauja su vėžiagyviu, šnekančiu su Jamaikos akcentu.

 Halle Bailey/ Vida press nuotr.
Halle Bailey/ Vida press nuotr.

Pati Anderseno pasaka baigiasi ne taip laimingai kaip „Disney“ ekranizacija. Tačiau autoriaus žvilgsnis ir religinė moralė mažai rūpėjo kino kompanijos scenaristams, kurie užbaigė istoriją kanoniškai – vedybomis, ir kūrėjas, šiaip ar taip, neatpažintų savo kūrinio. O šiandienos prodiuserių pasirinkimas greičiausiai yra padiktuotas tendencijų, strategijų ir gerai apskaičiuotos rinkodaros. Beje, filmo režisierius Robas Marshallas sakė, kad Halle – unikalus nuoširdumo, jaunystės, nekaltybės ir tvirtos dvasios derinys, be to, turi puikų balsą. Tai svarbu – ateinančiais metais pasirodysianti juosta – muzikinė, joje skambės dvi ankstesnio filmo dainos, o naują garso takelį kuria garsus Brodvėjaus kompozitorius Linas Manuelis Miranda.

Taigi visos pretenzijos – prodiuseriams ir režisieriui, o Halle nenusipelnė nei grotažymės #notmyariel – ne mano Arielė, kuri išplito socialiniuose tinkluose, nei piktų išpuolių asmeninėje tviterio paskyroje, kur pasidžiaugė, kad Arielės vaidmuo – jos išsipildžiusi svajonė.

Halle Bailey pirmiausia žinoma kaip ritmenbliuzo atlikėja, kartu su dvejais metais vyresne seserimi Chloe dainuojanti grupėje „Chloe x Halle“. Dar paauglės jos pradėjo atlikti garsių grupių ir dainininkų perdirbinius, įkūrė savo „YouTube“ kanalą. Prieš ketverius metus įspūdingai sudainuota Beyoncé „Pretty Hurts“ patiko pačiai šou verslo divai, ir netrukus jos bendrovė „Parkwood Entertainment“ pasirašė milijono dolerių sutartį su talentingomis seserimis. „Mums atrodė, kad sapnuojame“, – sakė jos.

Sapnas nesibaigia – Chloe ir Halle lydėjo savo mentorę „Formation“ ture Europoje, šmėžavo jos albume „Lemonade“, pernai įrašė albumą „The Kids Are Alright“, koncertavo „Grammy“ ceremonijoje ir buvo nominuotos dviem apdovanojimams – kaip geriausios debiutantės ir geriausio šiuolaikinio albumo autorės. Tarp jų gerbėjų – buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Obama.

Mažai žinoma apie merginų tėvus, tačiau sprendžiant iš to, kad jos kuria dainas namų studijoje ir groja savo pačių instrumentais, Bailey yra palaikanti ir mylinti šeima.

Vaidinti jos irgi mėgina – seriale „Grown-ish“, kuriam parašė ir muziką, įkūnija dvynes koledžo studentes. Chloe viena iš pirmųjų pasveikino seserį su nauju vaidmeniu ir pareiškė nekantriai laukianti pamatyti, kaip jai pavyks. Chloe ir Halle garbina seserystę, seserys sąžiningos viena kitos atžvilgiu, o dviem mergaitėms lengviau susidoroti vyrų valdomame pasaulyje.

„Disney“ studija negarsėja neapdariais projektais (nors konservatyvusis jos įkūrėjas, išgirdęs apie tamsiaodę Arielę, karste apsiverstų, ir ne vieną kartą). Ir greičiausiai apskaičiavo, ką daro, jei jau nusprendė perkurti kultinę juostą ir pakviesti į ją tokias žvaigždes kaip Awkwafina, kuri įkūnys žuvėdrą Skatlą. Beje, labai rimtai kalbama, kad ragana Ursula kalbės Melissos McCarthy balsu (na, ir atrodys kaip ji), karaliumi Tritonu taps Javieras Bardemas. Tapti princu siūlyta ne kam kitam, o pačiam Harry Stylesui. Jei šis būtų sutikęs, Styleso gerbėjos būtų suvalgiusios Arielę gyvą. Ir rasizmas čia nebūtų niekuo dėtas.

Naujausi straipsniai