Gyvo gatvės meno vakaras Kaune

Renginio akimirka/ Nerijaus Bra nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-28 14:48
Kaunas yra neatsiejamas nuo gatvės meno. Čia puikuojasi jau simboliu tapes, išminties pypkę traukiantis senelis, pačiame centre savo pilvą ilsina rožinis dramblys, o paupyje baltoji meška skanauja ledus. Nepaslaptis, kad gatvės menas vis dar yra pakankamai kontraversiška tema. Tačiau abejingų jis tikrai nepalieka.

Vakar ištuštėjusias Kauno senamiesčio gatves pripildė gatvės menininkų ir jų gerbėjų šurmulys. Pačioje Kauno miesto širdyje įsikūrusiame Kauko bare susirinko nemažas būrys Lietuvos gatvės menininkų, kurie čia pat, ant baro sienų kūrė paveikslus. Gyvo gatvės meno vakaras, kurio metu erdvę užpildė kūrybiškumas, muzika ir žmogiškas ryšys.

Smalsūs kauniečiai netruko sugūžėti į kūrybišką erdvę. Kontraversiška gatvės meno tema nebeatrodo tokia paslaptinga, kai turi galimybę iš arti susipažinti su menininkais bei pamatyti jų darbus. Nėra geresnio būdo susidraugauti su graffiti menu, nei pakviesti jį į svečius.

Renginio akimirka/ Nerijaus Bra nuotr.
Renginio akimirka/ Nerijaus Bra nuotr.

„Kai kūrėme savo baro interjerą labai norėjome, kad sienos būtų pilnos gyvybės. Čia ilgą laiką puikavosi juodai balti piešiniai, kuriuos pamilome tiek mes, tiek Kauko lankytojai, tačiau dabar atėjo laikas atsinaujinti!“ – šypsosi baro šeimininkė Aistė.

Vakar Kauko sienas dailino visa komanda grafitininkų. Čia galėjai sutikti: Tadą Vincaitį PLŪGĄ, vilniečių komandą ETOJA ir MA, SKL ONE bei WEAR. Menininkai turėjo visišką kūrybinę laisvę, renkantis piešinius bei sienas, kurias nori gražinti. Susirinkę gerbėjai galėjo čia pat pabendrauti su savo mėgstamais menininkais ir iš arti stebėti kūrimo procesą.

Gyvo gatvės meno renginys jau seniai buvo baro šeimininkų planuose. „Padedami draugų, kurie patys ne tik domisi, bet ir piešia, sukvietėme nemažą būrį gatvės menininkų ir pasiūlėme jiems savo baro sienas. Jau rugsėjį pradėję planuoti šį atsinaujinimą, pagaliau savo planą įgyvendinome.“ – pasakoja čia pat, už baro dirbanti baro šeimininkė.

Ilgai planuotas gatvės meno vakaras sulaukė pasisekimo – Kauno sienos tampa vis spalvingesnės, o kauniečiai atviresni pokyčiams bei menui. 

Naujausi straipsniai