Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje – kitokia judesio spektaklio „Kažkur Ten“ premjera

Spektaklio akimirka
Spektaklio akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kiekvienas iš mūsų nori visais įmanomais būdais pasakyti, parodyti veiksmais,atskleisti tai kas mums svarbu ir kas mus išties labai glumina ar priešingai kasdien suteikia vilties gyvenimui, tačiau vieniems iš mūsų tai sekasi puikiai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Jaučiant didelį norą suteikti galimybę kalbėti ir veikti visiems, gimė jautrus projektas „Mes esame kartu“.

Tai projektas, kuriame kalbame ne apie tai ko negalime, o apie tai ką galime… Apie plačias ir neribotas galimybes integruojant neįgaliųjų bendruomenę į jaunimo kultūrinį gyvenimą panaudojant šokio, judesio ir rankų šešėlio bei teatro elementus. Šiuo projektu siekiama sutelkti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų bendruomenę ir kartu mokytis būti vieni su kitais ne tik per tiesioginį kontaktą.

Projekto ir judesio spektaklio „Kažkur Ten“ autorė Gabrielė Raudytė sako: „Norisi, kad nebūtų jokių ribų ir jokių užribių… Mes galime kurti ir veikti kartu jokie įgimti blokai musų negali sustabdyti. Žmogus neturi jokių ribų. Po susitikimų su neįgaliųjų centro „Klaipėdos Lakštutė“ jaunuoliais aš pažvelgiau į gyvenimą kitomis spalvomis. Gal tai ir skamba banaliai, bet aš išsilaisvinau ne tik kaip asmenybė, bet ir supratau, kad mes galime tapti viskuo kuo tik norime tereikia išmokti teisingai pamilti save ir kitus. Jie mane išmokė, džiaugtis mažais kasdieniniais stebuklais ir priimti save ir kitus, tokie kokie jie yra, jų ir savęs nekeičiant…“

Spektaklio akimirka
Spektaklio akimirka

Pasak dvasininko Sigito Tamkevičiaus, skleisti gėrį turi būti taip natūralu, kaip gerti ir valgyti. Mes tuo tikim, tačiau ar tiki tu? Aktyvumas ir atvira bendruomenė yra pagrindinė sėkmingos integracijos sąlyga. Taigi, labai kviečiame dalyvauti „Mes esame Kar/Tu“ projekte ir prisidėti prie labai svarbaus ir atsakingo darbo – kurti ryšį tarp skirtingų bendruomenių. Judesio spektaklis „Kažkur Ten“ kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus protinių ar fizinių gebėjimų.

Štai šiandien pagarba žmogui – mūsų kilimo sąlyga – yra pavojuje. Braškantis dabartinis pasaulis mus stumia į tamsą. Iškylantys klausimai yra padriki, sprendimai – prieštaraujantys vieni kitiems. Vakardienos tiesa mirė, rytojaus tiesą reikia sukurti. Mes dabarties žmonės, gyvename meistraudami savo egzistenciją. Mes patys esame architektai, projektuojame sau statydami ir mums tenka tuos projektus be perstojo keisti. Vis kylame it lakūnai į laisvės dangų ir vėl krentame… Judesio spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto ir filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos „Mažasis princas mumyse“. Ši premjera išties kitokia, visame kūrybiniame procese dalyvauja ne tik profesionalai ir mėgėjai menininkai, aktoriai, šokėjai, bet ir neįgaliųjų bendruomenė, Klaipėdos universiteto studentai ir šokių studijos „Kūrybos Kišenė“ mažieji šokėjai. Judesio spektaklyje išvysite rankų šešėlio teatrą „Budrugana Lietuva“, kurie vos prieš pusmetį grįžo iš Gruzijos ir parsivežė išties unikalią ir nuostabią rankų šešėlio techniką. Judesio spektaklis „Kažkur Ten“ yra vainikuojamasis projekto „Mes esame Kar/Tu“ renginys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt