Gyvenimą šokiams paskyrusi Eglė Visockaitė-Damaševičienė atrado dar vieną aistrą – drabužių kūrimą

Eglė Visockaitė-Damaševičienė ir jos kurti vaikiški drabužiai / Dano Ruginio ir „Fotopastelė Photography“ nuotr.
Autorius: Remigija Paulikaitė
Publikuota: 2019-01-08 12:25
„Visada šokdavau vilkėdama pačios kurtas sukneles“, – išduoda praeityje garsi Lotynų Amerikos šokių šokėja, dabar – sportinių šokių klubo „Ratuto“ trenerė, teisėja Eglė VISOCKAITĖ-DAMAŠEVIČIENĖ (41). Ką tik ji viešai pasidžiaugė kiek kitokios savo kūrybos rezultatais – pačios modeliuotais vaikiškais šventiniais drabužiais.

Feisbuke pasidalijusi šiltos fotosesijos nuotraukomis, kuriose jos kurtus drabužius vilki skirtingo amžiaus treniruojami šokėjai, Eglė sulaukė daug sveikinimų, padrąsinimų. Tai labai malonu, bet kol kas ji neįsivaizduoja, į ką bandymas modeliuoti gali išaugti. 

„Menas traukia nuo mažens, – pasakoja. – Kai turėjau rinktis tarp dailės ir šokių, nugalėjo tėvų – Aušrelės ir Virginijaus Visockų – raginimai šokti. Tačiau noras modeliuoti niekur nedingo – visada rūpindavausi savo šokių drabužiais, o dabar ne tik mokau šokti, bet ir esu „Ratuto“ mados studijos dizainerė – kuriu šokėjų pasirodymams skirtą aprangą.“ Mintis sukurti ir nešokantiems vaikams skirtų puošnių apdarų kilo, kai sūnui ilgai ir beviltiškai ieškojo proginių drabužių. Supratusi, kad tokios aprangos labai trūksta, nusprendė sumodeliuoti pati. 

Eglės Visockaitės-Damaševičienės kurti vaikiški rūbai / Dano Ruginio ir „Fotopastelė Photography“ nuotr.
Eglės Visockaitės-Damaševičienės kurti vaikiški rūbai / Dano Ruginio ir „Fotopastelė Photography“ nuotr.

„Tai, ką sukūriau, vadinu bandomąja kolekcija, – sako. – Jei drabužėliai sulauks susidomėjimo, šią veiklą galbūt plėsiu, nes kurti man – didelis malonumas, atgaiva sielai. Tai atotrūkis nuo pagrindinio – trenerės – darbo, kur būna ir įtampos, streso.“

Eglės kūrybinius ieškojimus palaiko ir skatina vyras Marius. Vasarį antrąjį gimtadienį švęsiantis Eglės sūnus Tauras, kuris tapo įkvėpimo šaltiniu sukurti tokius drabužius, dalyvavo ir fotosesijoje. Turėjo pozuoti ir jos aštuonerių Tėja, bet lyg tyčia susirgo.

„Dukra suknelių turi begalę: yra pirmoji, su kuria išbandau visas savo idėjas“, – tikina Eglė. Ji sutinka, kad šokėjams skirti ir proginiai drabužiai turi kai ką bendra: visiems jiems būdingas puošnumas, elegancija. Tai jai suprantama, labai artima. Pasakoja, kad galėtų kurti ir kasdienę aprangą, bet tokių drabužių ir taip didelė pasiūla.

Eglės Visockaitės-Damaševičienės kurti vaikiški rūbai / Dano Ruginio ir „Fotopastelė Photography“ nuotr.
Eglės Visockaitės-Damaševičienės kurti vaikiški rūbai / Dano Ruginio ir „Fotopastelė Photography“ nuotr.

Eglė juokiasi, kad šis bandymas, nors ir koks malonus būtų, tikrai nereiškia, jog nutarė keisti profesiją. Ji ir toliau teisėjauja varžybose, treniruoja šokėjus. „Mūsų klubo jaunių pora Vaiva Paulauskaitė ir Nojus Raščius pateko į Lotynų Amerikos šokių pasaulio čempionato finalą!“ – mokinių sėkmės džiugina Eglę, praeityje taip pat pasiekusią daug pergalių.

Su partneriu Andriumi Kandeliu daug kartų tapusi Lietuvos suaugusiųjų dešimties šokių ir Lotynų Amerikos šokių čempione, dusyk – pasaulio Lotynų Amerikos šokių taurės laimėtoja, Europos Sąjungos šalių Lotynų Amerikos šokių čempione, ji karjerą baigė prieš dešimt metų. „Iš sykio įsisukau į aktyvią trenerės, teisėjos veiklą – depresuoti dėl pasibaigusios karjeros nebuvo kada, – prisimena. – Jaučiausi reikalinga, daug važinėjau po varžybas – praraja, kurios nėra kuo užpildyti baigus šokėjos karjerą neatsivėrė. Aišku, šokti norisi ir tai niekur nedings. Kai aukšto lygio varžybose stebiu pagal gražią muziką profesionaliai šokančias poras, būna, kad ir ašara nurieda.“ 

Naujausi straipsniai