Gyvačių masažas. Ar tokiam pasiryžtumėte?

Gyvatė / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-25 15:00
Ar norėtumėte, kad jūsų kūnu šliaužiotų ilga gyvatė? Tikriausiai daugeliui tai skamba siaubingai. Ir nors nemažai žmonių net kratosi nuo minties apie gyvatės prisilietimą, yra tokių, kurie mėgaujasi ir atsipalaiduoja, kai jiems atliekamas gyvačių masažas.

Gydomoji gyvačių energija žinoma seniai daugelyje kultūrų visame pasaulyje. Legenda pasakoja, kad graikų dievas Asklepijus gyvatėmis gydė savo dukterį Higėją. Buvo atrasta daugiau kaip 320 įrašų ant akmenų, kuriuose išsamiai aprašomos gydomosios gyvačių savybės. Asklepijaus garbei gyvatės naudojamos gydymo ritualuose. Nenuodingos gyvatės seniau būdavo paliekamos šliaužioti sergančiųjų miegamuosiuose.

Manoma, kad gyvačių masažas turi didžiulį terapinį poveikį: atpalaiduoja raumenis, skatina kraujotaką, nuramina.

Tie, kurie užsiima gyvačių masažu, teigia, kad naminės gyvatėlės gali atlikti puikų masažą, nes kai jos šliaužioja žmogaus kūnu, sukelia masažo pojūtį. Tikinama, kad toks masažas turi didžiulį terapinį poveikį: atpalaiduoja raumenis, skatina kraujotaką, nuramina, suteikia stiprybės. Kai kurie žmonės įsitikinę, kad raminantis gyvačių šliaužiojimas ant kūno priverčia geriau jaustis ir visai nėra šlykštus, o primena šaltą kompresą. Neįtikėtina, tačiau kai kurie žmonės moka didelius pinigus, kad jų kūnais pašliaužiotų gyvatės.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Skirstomos pagal dydį

SPA salonų, siūlančių gyvačių masažus, galima rasti Izraelyje, Indonezijoje, Filipinuose ir kitose šalyse. Pagal terapinį poveikį ir masažo stiprumą, gyvatės atrenkamos pagal dydį. Didesnės gyvatės naudojamos giliam masažui, o mažesnės – siekiant suteikti lengvesnį prisilietimą ir labiau atpalaiduoti bei nuraminti.

Be to, kaip ir renkantis įprastą masažą, gyvatės gali masažuoti įvairias kūno vietas. Kai kurie salonai gali pasiūlyti ne tik kūno, bet ir veido masažus, kurie atliekami nedidelių gyvatėlių. Jei skauda sąnarius ar raumenis, ypač rekomenduojama pasinaudoti gyvačių masažais siekiant atpalaiduoti būtent skaudamas vietas. Sakoma, kad gyvatės suteikia tokių pojūčių, kurių negali pasiūlyti masažisto rankos.

Indonezijoje galima pasimėgauti masažu, kurį jums atliks pitonas. Ir nors šios gyvatės, būdamos alkanos, yra gan pavojingos, klientai nuraminami, nes prieš terapiją jos yra pamaitinamos. Visgi seansą dažniausiai stebi ir du patyrę masažistai, kad nenutiktų ko nors netikėto tiek gyvatei, tiek klientui, kuris yra masažuojamas. Juk gyvatė – ne žmogus, kur nori, ten ir rangosi.

Toks masažas – tik drąsiems?

Kai kurie žmonės nori būti masažuojami gyvačių net tik dėl jų gydomųjų savybių. Kai ant nugaros toks bauginantis gyvis, kūne išsiskiria adrenalinas, kuris nedideliais kiekiais yra naudingas. Kai išsiskiria adrenalinas, pagreitėja širdies veikla, suaktyvėja medžiagų apykaita.

TAIP PAT SKAITYKITE Kodėl šunų ir žmonių santykiai yra tokie geri?

Yra žmonių, kuriems net išaiškinus visą gydomąją gyvačių galią, jie nesileis į kalbas apie tokią avantiūrą. Tačiau tiems, kurie ieško ekstremalių pojūčių, tikisi kažko netikėto ir nepatirto, toks nuotykis gali sukelti neišdildomų pojūčių. Todėl daugeliui žmonių gyvačių masažas asocijuojasi ne su poilsiu, o su iššūkiu. Į salonus, kuriuose galima pasimėgauti gyvačių masažu, neretai žmonės eina norėdami sau kažką įrodyti, vedami smalsumo, pralaimėję lažybas ar dalyvaudami realybės šou, kuriuose reikia atlikti neįtikimiausias užduotis.

Visgi manoma, kad gyvačių masažas galėtų padėti išsigydyti tiek gyvačių, tiek įvairių šliužų baimę. Yra manančiųjų, kad susidūrimas su šiais gyvūnais padeda suvokti, kad jie tėra gamtos dalis ir nereikia jų bijoti.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai