Gytis Ambrazevičius pristato dainą „Numiriau“: animacinį klipą kūrė „Sidabrinės gervės“ laureatas

Dainos „Numiriau“ vaizdo klipo kadrai
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-09-21 11:42
Lietuvos muzikinėje padangėje animaciniai klipai – ne toks jau ir dažnas reiškinys, tad klausytojus nustebinti siekiantis ir naują dainą „Numiriau“ pristatantis dainų autorius ir atlikėjas Gytis Ambrazevičius pasirinko būtent šį kelią.

Antano Skučo vardas besidomintiems lietuviškąja animacija turbūt puikiai žinomas. Jis yra tokių animacinių filmų kaip „Nebaigta pasaka“, „Iliuzija“, „Karalienės liūnas“, „Ką kuždėjo Nidos kopos“, „Puntuko akmuo“, „Grybų karas¨, „Lakštingalų slėnis“, „Mūsų senis besmegenis“ ir kt. autorius, o 2009 metais už geriausią animacinį filmą  „Vaikystės dienoraštis“ apdovanotas „Sidabrine gerve“.

Dainos „Numiriau“ vaizdo klipo kadras
Dainos „Numiriau“ vaizdo klipo kadras

Pasak animatoriaus, dainos „Numiriau“ klipas buvo kuriamas kiek daugiau, nei mėnesį. Kadangi jis pieštas ranka, tai reiškia, kad kiekvienas veikėjas buvo perpieštas dešimtis ar šimtus kartų, o iš viso buvo nupiešta apie tūkstantis piešinių. Panašus stilius bei technika buvo naudojama ir filme „Grybų karas“, tad pasak A.Skučo, darbas neprailgo.

Dainą sukūręs Gytis Ambrazevičius džiaugiasi šia bendradarbyste.

„Ramia širdimi atidaviau dainą į Antano rankas, pasiūliau tik pirminę idėją, o visa kita palikau jo valiai, nes žinojau ankstesnius darbus, tad pilnai pasitikėjau ir kaip matome, tai davė puikų rezultatą“, – sako jis.

Dainos „Numiriau“ vaizdo klipo kadras
Dainos „Numiriau“ vaizdo klipo kadras

Atlikėjas taip pat džiaugiasi, kad prie dainos prisidėjo ir savo balsais ją papildė ne tik Grupės muzikantai, bet ir tokie tokie puikūs kviestiniai muzikantai, kaip „Baltojo Kiro“ lyderis Tautvydas Augustinas, Benas Malakauskas ir Lukas Norkūnas.

„Numiriau“:

Naujasis Gyčio Ambrazevičiaus ir Grupės albumas bus pristatytas spalio 7 d. koncerte muzikiniame klube „Tamsta“, leidėjas – asociacija „Slinktys“, jo atsiradimą iš dalies remia LATGA, AGATA ir Lietuvos kultūros taryba.

Naujausi straipsniai