Gydytojų rekomendacija pakeitė A. Makejevo gyvenimą ir įkvėpė naujai veiklai

Aleksandras Makejevas / Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-31 21:20
„Mes tikim skambiais pavadinimais, už kurių mus pasitinka šaunūs herojai. Dar geriau, jeigu tuos herojus pažįstam. Ir jie yra mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Juk taip smagu numauti kelnes kokiam žymiam tautiečiui ir kvatoti draugų kompanijoje“, – tai ištrauka iš žinomo muzikanto Aleksandro Makejevo knygos „Trys ministrai, dvi kelionės“.

Jis – jau ne tik muzikos atlikėjas, bet ir dviejų knygų autorius, kasdien skiriantis laiko savo kūrybai, kurioje atpasakojami tiek paties, tiek pažįstamų žmonių įtraukiantys nuotykiai ar išgyvenimai.

„Sau būdinga ironijos bei satyros forma Aleksandras joje pasakoja savo linksmus nuotykius Irake, Gruzijoje, Afganistane bei Azerbaidžane ir per kandaus humoro prizmę žvelgia į begalinį žmonijos norą susinaikinti“, – rašoma naujausio A. Makejevo darbo pristatyme.

Kalbėdamas su portalu Žmonės.lt, muzikantas neslėpė, kad į kitokios nei dainų tekstai kūrybos erdvę jis pasinėrė ne taip jau ir seniai.

„Gydytojai rekomendavo nebevartoti alkoholio. Paklausiau jų ir… pradėjau rašyti. Žinoma, knygų atsiradimo tikroji priežastis yra ne ta. Tiesiog viduje daug visko susikaupė. Norėjosi pasidalint“, – su šypsena pasakojo pašnekovas.

Pirmoji jo knyga „Švediškas gimtadienis“ knygynų lentynas pasiekė pernai metų gegužę. Tai, kad smagų, apie draugų kelionę į Švediją švęsti gimtadienio pasakojantį kūrinį pirko, A.Makejevą įkvėpė rašyti ir toliau. Taip spalį realų pavidalą įgavo „Trys ministrai, dvi kelionės“, o po kelių mėnesių dienos šviesą išvys ir „Terminatorius arba jaunystės pankrokas“. Pastarojoje knygoje A.Makejevas pasakos apie tai, ką patyrė nuo paauglystės iki tapimo tikru muzikantu.

Ar kada galvojau, kad būsiu rašytojas? Taip! Bet niekada negalvojau, kad būsiu muzikantas.

„Jau įpusėjau ir ketvirtąją knygą. Ji bus tarsi trečiosios tęsinys. Arba kitaip – tai feisbukinio gyvenimo veidrodis, pateiktas per satyrinę formą“, – sakė kūrėjas.

Jis yra numatęs – per savaitę turi parašyti po naują knygos skyrių. Ir šis planas – nekeičiamas. Tam, kad aplankytų įkvėpimas, A.Makejevas kuria dienomis ir dažniausiai – Trakų pilies prieigose.

Jis patikino – kūrybai dažnai tinka netikėčiausios vietos. Pavyzdžiui, žinomiausias savo dainas jis yra parašęs emigracijoje, kuomet Švedijoje skindavo pomidorus.

„Ar kada galvojau, kad būsiu rašytojas? Taip! Bet niekada negalvojau, kad būsiu muzikantas“, – juokėsi A. Makejevas.

Jis visuomet daug skaitė – nuo septynerių metų, kai tik išmoko tą daryti. A.Makejevas visada būdavo dažnesnis svečias Rašytojų sąjungos kavinėje nei kurioje kitoje Vilniaus vietoje.

„Pernai turėjau tris menines idėjas – išleisti dvi knygas ir kompaktinį diską. Viską įgyvendinau“, – patikino pašnekovas, pridurdamas, jog realizuoti sumanymus pavyko, nes jo kūriniai sulaukė pakankamai gerbėjų dėmesio.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai