Gydytoja Jelena Tulčina: „Žvynelinę galima išgydyti sureguliavus mitybą“

Mityba. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Nors didžioji dalis žmonių nekantriai laukia paplūdimio sezono, tačiau daliai jis sukelia tik diskomfortą ir nemalonias emocijas. Gydytoja Jelena Tulčina teigia, kad nors kiekvienas galėtume mėgautis vienodai, tačiau tam tikri įsitikinimai neretai dalį žmonių uždaro jų pačių emociniuose ir fiziniuose narvuose.

„Man svyra rankos kas kartą pamačius žmogų, kuris keletą ar net dešimtis metų gėdijosi eiti į paplūdimį ar išsimaudyti ežere. Žvynelinė – liga, kurios galima atsikratyti, tačiau pasklidęs mitas, kad su ja tiesiog reikėtų susigyventi, sukelia žmonėms tiek problemų, kad jų gyvenimo kokybė suprastėja itin žymiai“, – teigia ilgametė „Žvėryno natūralios medicinos centro“ praktikė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką turėtumėte žinoti apie celiakiją?

Jelena Tulčina teigia, kad per daugiau nei penkiolika darbo metų matė galybę žmonių, kurie turėjo, rodos, neišsprendžiamas odos problemas. „Visai neseniai iš Sankt Peterburgo pas mane atkeliavo vaikinas, ant kurio odos, rodos, nebebuvo sveikos vietos: kraujuojančios, pleiskanojančios, šlapiuojančios žaizdos dengė visą jauno vyro kūną.

Jelena Tulčina / Asmeninio archyvo nuotr.

Noriu visus perspėti, kad odos problemos tik atspindi vidinę mūsų organizmo taršą: kai organai filtrai nebepajėgia susitvarkyti su iš nesuvirškinto maisto atsirandančiais toksinais, šį darbą jiems atlikti padeda didžiausias mūsų organas – oda“, – sako medikė.

Pavyzdžiui, pacientui pradėjus maitintis pagal Maisto netoleravimo tyrimo rezultatais paremtą mitybos planą, žvynelinė, atopinis dermatitas, alergijos ir kitos odos ligos tampa kontroliuojamos ar net visiškai atsitraukia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokias klastingas ligas gydo druskų kambarys?

„Galite tik įsivaizduoti džiaugsmą žmogaus, kuris po daugybės metų gali drąsiai nusirengti paplūdimyje, į jį, lyg raupsuotąjį, nebesminga kitų akys, o įbridus į jūrą nebereikia kentėti skausmo, kai atviras odos žaizdas plauna druskingas vanduo.

Suprantu, kad dažnai šie žmonės turi ne tik didelių fizinių problemų, tačiau kovoja ir su iš jų išsivysčiusiais emociniais sunkumais, tačiau noriu nuraminti, kad nebūtina su tokia diagnoze susitaikyti ir pripažinti, kad tai – visam gyvenimui“, – teigia gydytoja Jelena Tulčina.

Skaitykite daugiau