Gydytoja dermatologė Tiina Orasmae-Meder pažėrė patarimų, kaip išsaugoti odos jaunystę

Paroda „Pelenė 2015“ / I.Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-11 18:51
„Reikia suvokti, kad mes senstame. Kovoti su tuo būtų tas pats, kas paguldyti ką tik gimusį kūdikį į popierinę dėžę ir neleisti jam augti. Senatvė turi būti graži, o ne kelti šypseną ar juoką“, – šį savaitgalį parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančioje grožio industrijos parodoje „Pelenė“ sakė viena iš didžiausių parodos žvaigždžių, Londone gyvenanti ir dirbanti gydytoja dermatologė Tiina Orasmae-Meder.

Ji įsitikinusi, kad juokingai sensta moterys, kurios netausoja savo veido odos ir pernelyg žavisi jauninančiomis procedūromis. Į dermatologės seminarą apie sausą odą ir jos drėkinimo būdus kosmetologijos specialistės sunkiai tilpo.

„Kosmetologai privalo prisiimti atsakomybę ir sekti savo kliento odos būklę. Sausa oda yra šių dienų rykštė – daugiau nei 40 proc. europiečių susiduria su šia odos problema, – sakė gydytoja. – Dirbame ir gyvename patalpose, kurias šildo ir vėsina kondicionieriai, paskui įsijungiame kondicionierių automobilyje. Po tokios dienos mūsų oda jaučiasi taip, tarsi būtume vaikščioję dykumoje. O dykumai mūsų oda nėra pasirengusi.

Kad būtume sveiki, privalome išgerti 8 dideles stiklines vandens per dieną. Kad būtume gražūs, turėtume pridėti dar dvi.

Taip pat ir pusgaminiams, kuriuos valgome, konservantams, dažikliams, kurių pilna mūsų maiste. Stresinės situacijos odai irgi kenkia: kuo daugiau streso, tuo sausesnė oda.“

www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”
www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Gydytoja dermatologė neabejoja, kad pirmoji pagalba sausai odai – vanduo: „Vienas prancūzų gydytojas yra gražiai pasakęs: transportas mūsų kūne yra ne traukiniai, o garlaiviai. Jiems plaukioti reikalingos upės. Kad būtume sveiki, privalome išgerti 8 dideles stiklines vandens per dieną. Kad būtume gražūs, turėtume pridėti dar dvi.“

Ar tik vandens užtenka, jei tikrai norime išlaikyti gražią, spindinčią odą?

„Turiu prancūzę klientę, – pasakoja T. Orasmae-Meder. – Jai 67-eri, o atrodo puikiai. Klausiu jos: ką darote, kad jūsų oda tokia puiki. O mano klient4 atsako: „Valgau šviežius produktus, pati maistą gaminu, per parą miegu po 12 valandų, kasdien važinėju dviračiu, plaukioju, turiu nuostabias drauges, džiaugiuosi gyvenimu. O dar – išsirinkau labai gerus tėvus“.

Meskite rūkyti, išsimiegokite, nesėdėkite iki antros nakties prie kompiuterio, valgykite kokybiškus maisto produktus, nevenkite aliejaus, sviesto, būkite fiziškai aktyvūs.

Viską supratau, kai pamačiau jos mamą. Devyniasdešimties ji atrodė tarsi septyniasdešimtmetė. Iki 30 metų mūsų odos būklę lemia genetika, po 30-ies – ypatingai sustiprėja aplinkos poveikis.

Kokie būtų mano patarimai? Meskite rūkyti, išsimiegokite, nesėdėkite iki antros nakties prie kompiuterio, valgykite kokybiškus maisto produktus, nevenkite aliejaus, sviesto, būkite fiziškai aktyvūs, įsiklausykite, ką jums sako kosmetologas, rinkitės kokybišką kosmetiką ir visada prisiminkite, kad veido oda nemėgsta adatų, lazerių ir chemijos.“

Paroda „Pelenė“ vyksta balandžio 10–12 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Parodoje dalyvauja per 250 grožio industrijos kompanijų iš Lietuvos ir užsienio šalių, kasdien čia vyksta renginiai specialistams.