Gwyneth Paltrow – kitokia nei daugelis. Sveikos mitybos patarimai moterims

Gwyneth Paltrow / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-31 17:00
Dėl ekologijos ir sveikos gyvensenos yra pamišusi ne viena Holivudo garsenybė. Viena tokių – filmo „Geležinis žmogus“ aktorė Gwyneth Paltrow. Vis dėlto žavinga 44 metų moteris prisipažįsta neįsivaizduojanti kasdienybės be mažų nuodėmių.

Nuo pat gimimo G.Paltrow nieko netrūko. Jos tėvai sukosi kino pramonėje, tad mergaitė ir jaunesnysis jos brolis turėjo kone viską, ko tik užsigeisdavo. Kaip vėliau pasakojo aktorė, vaikystė buvo panaši į rožinę pūkuotą pasaką. Tačiau sulaukus pilnametystės viskas apsivertė aukštyn kojomis.

„Atsimenu, pristigusi pinigų kreipiausi į tėtį pagalbos. Jis nusišypsojo ir atsakė, kad aš visada laukiama vakarienės“, – su šypsena tėčio pamokas prisiminė garsi moteris.

Priežastis kiek netikėta, bet, tiesą pasakius, gana logiška, – G.Paltrow gimdytojai nusprendė visko pertekusioms atžaloms padėti suprasti tikrąją pinigų vertę. Įstojusi į Kalifornijos universitetą Santa Barbaroje mergina gyveno ne kokiuose nors prabangiuose apartamentuose, bet studentų bendrabutyje su kambario drauge.

Negana to, kai panoro tapti aktore, tėvas palaikė, bet pareiškė, kad dėl dukros nepajudins nė piršto. Taigi iki šlovės olimpo Gwyneth kabarojosi savo jėgomis: jai teko dirbti ir padavėja, ir pardavėja, taupyti degalus ir iki darbovietės vaikščioti pėsčiomis. „Atsimenu, pristigusi pinigų kreipiausi į tėtį pagalbos. Jis nusišypsojo ir atsakė, kad aš visada laukiama vakarienės“, – su šypsena tėčio pamokas prisiminė garsi moteris.

Ne tik aktorė...

Matyt, tėčio pamokos, mokslai universitete, bendravimas su paprastais žmonėmis lėmė, kad Gwyneth gyvenime siekia ne tik kino apdovanojimų. Garsi moteris prisipažįsta visada turėjusi įvairiausių svajonių ir didelių ambicijų.

Kai karjera, rodos, tik įsibėgėjo, G. Paltrow nusprendė stabtelėti ir daryti tai, kas visuomet labai traukė, – leistis į kokybiškesnio ir sveikesnio gyvenimo paieškas. Beje, žvaigždė tikina, aktoriaus darbo visai nepasiilgstanti. 2008-aisiais įsteigusi gyvenimo būdo interneto svetainę GOOP, žurnalistams sakė: „Mano gyvenimas geras, nes juo rūpinuosi ir darau tai, kas atgaivina širdį ir protą.“ Būtent tokią žinią ji skleidžia gerbėjams ir sekėjams.

GOOP, anot aktorės, yra skaitmeninė erdvė, kurioje žmonės gali rasti atsakymus į klausimus, ką valgyti ir kaip gaminti, kaip sportuoti, išlaikyti gerą psichinę ir fizinę sveikatą, kuo vilkėti, kaip ir kur apsipirkti ir pan.

Kalbėdama apie GOOP su žurnalo „Glamour“ žurnalistais, Gwyneth atskleidė, kad verslą pradedančios moterys visų pirma turi nestokoti pasitikėjimo savimi ir besąlygiškai tikėti tuo, ką daro. „Pasitikėjimas yra viskas. Nesvarbu, norite įkurti teisines paslaugas teikiančią įmonę ar atidaryti juvelyrinių dirbinių parduotuvę. Visada bus žmonių, kritikuojančių jūsų idėją. Svarbu nesustoti ir nepasiduoti kitų įtakai, judėti pirmyn ir, garantuoju, anksčiau ar vėliau pasieksite savo tikslą“, – įkvėpti stengiasi aktorė.

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Moteris tikino į kritiką reaguojanti gana ramiai ir nebesukanti galvos, ką apie ją galvoja ar kalba žmonės. „Aš klystu ir mokausi iš savo klaidų. Man visiškai nerūpi aplinkinių nuomonė“, – atviravo garsenybė.

Kitokia nei daugelis

„Kodėl turiu būti tokia kaip daugelis, tokia, kokią mane nori matyti aplinkiniai“, – yra sakiusi žinoma moteris. Akivaizdu, kad elgtis kiek kitaip, nei įprasta, jai sekasi. Apie ką mes kalbame? Ogi apie šeimą, aktoriams būdingus prioritetus ir požiūrį į gyvenimą. Vien ko vertas atsitraukimas nuo puikiai besiklostančios karjeros...

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Gyvenimo pokyčius, Gwyneth teigimu, lėmė vaikai. Moteris tikina neįsivaizduojanti, kad sūnų ir dukrą galėtų auginti kas nors kitas. „Džiaugiuosi kasdien būdama su jais. Vaikai auga protingi, aktyvūs, linksmi. Pamatysime, su kokiais sunkumais susidursiu paauglystėje, bet dabar viskas nuostabu, – neseniai apie motinystės džiaugsmus pasakojo aktorė. – Deja, manau, kad abu sieks aktoriaus karjeros. Ši veikla tiesiog įaugusi į jų kraują: vaikai dainuoja, vaidina, groja gitara ir pan. Kartais jaučiuosi kaip mano mama. Sužinojusi, kad noriu būti aktorė, ji sušuko, jog esu per daug protinga, kad rinkčiausi tokią karjerą...“

Vis dėlto G.Paltrow šeima nėra idiliška, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Prieš porą metų moteris paskelbė besiskirianti su sutuoktiniu... „Idealu yra gyventi šeimoje. Tačiau, jeigu puoselėti santykių neišeina, kitas idealus variantas yra pasukti skirtingais keliais, – įsitikinusi garsenybė. – Chrisas yra puikus buvęs vyras. Jis visa širdimi atsidavęs vaikams. Mes abu stengiamės, kad jiems būtų gerai. Siekiame, kad žala būtų kuo mažesnė.“

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Net, porai išsiskyrus, Gwyneth teigimu, visi keturiese atostogauja, keliauja, pramogauja, leidžia savaitgalius, sutinka šventes. „Antai Chrisas buvo išvykęs dviem savaitėms. Grįžęs nakvojo mano namuose, kad galėtų kartu papusryčiauti, nuvežti vaikus į mokyklą. Nors gyvename atskirai, pas mus jis gali būti kiek nori. Aš su vaikais taip pat dažnai lankausi jo namuose Malibu, – yra pasakojusi aktorė. – Juk esame šeima, nors ir nepuoselėjame romantiškų santykių. Jis man kaip brolis.“

Ne mažiau kitoniškas yra ir jos požiūris į sveiką gyvenimo būdą. Kalbant tiksliau, Gwyneth yra sukūrusi savas taisykles, kaip sportuoti, ką valgyti, kada eiti miegoti, kad jaustųsi žvali, energinga ir būtų liekna.

Tinka ne visiems

Būtent taip reikėtų apibūdinti G.Paltrow gyvensenos taisykles. 44-erių garsenybė neigia griežtas mitybos taisykles ir nepritaria alinančioms treniruotėms. „Nieko nereikėtų atsisakyti ir savęs kankinti, – viename interviu tikino Gwyneth. – Aš netikiu, kad norint gerai atrodyti ir puikiai jaustis reikia ko nors vengti.“

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Jos rytai prasideda kaip daugelio paprastų mirtingųjų – su garuojančios kavos puodeliu. „Be šio gėrimo negaliu prabusti. Na, o per pietus vadovaujuosi taisykle – valgau, ką noriu“, – neslėpė žvaigždė.

Ne paslaptis, kad kone kiekviena Holivudo įžymybė yra pamišusi dėl kūno rengybos ir daugelis turi ypatingą mitybos ir treniruočių planą. G.Paltrow nepriklauso šiai grupei. Viskas jos rutinoje yra natūralu ir paprasta, viską, ką ji daro, galime išbandyti be didelių pastangų. Dviejų vaikų mama turi keletą unikalių patarimų kiekvienai moteriai. Pabandykite tapti ne tik sveikesnės, gražesnės, bet ir laimingesnės kaip G.Paltrow.

1. Valgote daugiau, sportuokite intensyviau. Gwyneth nesigėdija prisipažinti, kad mėgsta gausiai ir gardžiai pavalgyti. Nors visada buvo liekna, bėgant metams per didelis kalorijų skaičius lengvai nusėda ant pilvuko. O tai, anot garsenybės, kartais sutrukdo apsivilkti tai, ką nori. Kad išliktų liekna, aktorė keturis kartus per savaitę po 60 min. skiria aerobiniams pratimams.

2. Įsivaizduokite ir pirmyn! Garsi moteris visada vadovaujasi viena teorija. Anot Gwyneth, reikia įsivaizduoti, kuo nori būti, kaip atrodyti ir ką vilkėti. Pavyzdžiui, jai tobula figūra yra lieknos kojos, plokščias pilvas ir stangrios rankos. „Kai mūvėdama šortus jaučiuosi graži, stabteliu, nes tikslas pasiektas“, – atviravo aktorė.

3. Moteriška moteris. Gwyneth mano, kad moterys turėti pasistengti išlaikyti pusiausvyrą. Jos įsitikinimu, dailiajai lyčiai nereikia kilnoti sunkesnių nei 3 kilogramų svarmenų. Juk paprastai tikslas yra tonizuoti organizmą, sustangrinti kūną ir po treniruotės gerai jaustis.

4. Mėgstamiausi valgiai. Aktorė prisipažįsta gyvenimo neįsivaizduojanti be keptos vištienos su troškintomis daržovėmis arba salotomis. Užkandžiai, anot Gwyneth, turi būti ne tik sveiki, bet ir nekaloringi. Ji renkasi migdolus, razinas, kokosų pieną, kopūstų arba citrinų sultis ir, žinoma, geria daug vandens. Moteris vengia perdirbtų maisto produktų ir pusgaminių.

5. Nesikremta dėl smulkių nuodėmių. Dažnai įžymybės tikina atsisakančios greitojo maisto ir saldumynų. Tik ne G. Paltrow. Moteris prisipažįsta dievinanti pyragus, bulvytes ir kitą nesveiką maistą. Anot jos, nuolat save ribojant, ilgainiui gali atsirasti depresija ir nerimas. „Kartais pasimėgauti nedideliu gabalėliu gardaus kepinio ar sūriomis traškiomis bulvytėmis nieko baisaus“, – įsitikinusi žvaigždė.

Ko dar nežinojote apie Gwyneth Paltrow

Visas vardas. Gwyneth Kate Paltrow.

Pravardė. Gwynnie.

Gimimo data. 1972 m. rugsėjo 27 d.

Horoskopo ženklas. Svarstyklės.

Gimimo vieta. Los Andželas, Kalifornija, JAV.

Šeimos nariai

 • Tėvas – Bruce‘as Paltrowsas (įžymus filmų prodiuseris).
 • Mama – Blythe Danner (garsi kino ir teatro aktorė).
 • Brolis – Jake‘as Paltrowsas.

Mylimieji

 • Robertas Seanas Leonardas (1991–1992);
 • Bradas Pittas (1994–1997);
 • Benas Affleckas (1997–2000);
 • Luke‘as Wilsonas (2002);
 • Chrisas Martinas (2002–2014);
 • Bradas Falchukas (2014 – dabar).

Ūgis. 175 cm.

Svoris. 60 kg.

Plaukų spalva. Natūrali blondinė.

Akių spalva. Žydra.

Kūno formos. 86–63,5–89 cm.

Liemenėlės dydis. 70B.

Batų dydis. 41.

Mėgstamiausias prekės ženklas. „Coach“.

Patinkantis dizaineris. Calvinas Kleinas.

Kasdienė apranga. Džinsai, kašmyro megztukas ir žemakulniai batai.

Religija. Judaizmas.

Geriausios draugės. Madonna, Winona Ryder, Cameron Diaz, Helena Christensen.

Vaikai. Dukra Apple Blythe Alison Martin (2004 m. gegužės 14 d.). Sūnus Moses Bruce‘as Anthony Martinas (2006 m. balandžio 8 d.).

Išsilavinimas. Nebaigtas Kalifornijos universitetas, Santa Barbara.

Išleistos knygos.

 • „Spain... A Culinary Road Trip“, 2008 m. Bendraautoris Mario Batali.
 • „My Father’s Daughter: Delicious, Easy Recipes Celebrating Family and Togetherness“, 2011 m.
 • „Notes from the Kitchen Table“, 2011 m.
 • „It’s All Good: Delicious Easy Recipes that Will Make You Look Good and Feel Great“, 2013 m.
 • „It‘s All Easy“, 2016 m.

Apdovanojimai. Pelnė „Oskarą“ ir Auksinį gaublį už vaidmenį filme „Įsimylėjęs Šekspyras“, buvo nominuota „Oskarui“ už vaidmenį filme „Ema“.

Parengė Laura Simonavičienė

Naujausi straipsniai