Gundymas neištikimybe – pavojingesnis, nei atrodo

Pora / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-26 20:44
Kokie geri santykiai šeimoje bebūtų, romantinis įsimylėjimo periodas nesitęsia amžinai. O jei ir tęsiasi, tai jame atsiranda ir buities rūpesčių, ir finansinių problemų, ir iššūkių auklėjant vaikus.

Ir natūralu – visus šiuos reikalus sutvarkyti reikia. Kartais dėl to tenka su sutuoktiniu ne tik pasiginčyti, bet ir susipykti.

Kasdienybė palieka vis mažiau laiko romantiškiems pasivaikščiojimams ar apsikabinimams, o proziški vaizdai, kai antroji pusė savaitgalį pusę dienos slampinėja su pižama ar ką nors kramsnoja priešais televizorių, ima kurstyti nepasitenkinimą.

O tuo metu lyg tyčia socialiniame tinkle koks nors virtualus draugas kone kasdien parašo šiltą komentarą ar žinutę. Nieko itin dviprasmiško, tačiau moteriška savimeilė paglostoma. Arba koks nors kolega vis dažniau pakviečia pietų, kurie virsta nuoširdžiais draugiškais pašnekesiais. Juk nieko bloga? Tai tik nuoširdus bendravimas, dviejų giminiškų sielų pašnekesiai.

Net jei dviejų žmonių bendravimas yra platoniškas, vis dėlto pasekmės gali būti labai nenuspėjamos.

Tik kodėl kasdien norisi puoštis, kad tik Jis pastebėtų ir įvertintų, kodėl ranka nevalingai siekia telefono, kad neliktų neatsakyta nei viena žinutė? Nes mintys jau užvaldytos to žmogaus!

Čia ir prasideda vaikščiojimas peilio ašmenimis.

Tikėtina, kad jis irgi vedęs ir bendrauti nori dėl tų pačių paskatų – namuose nevyksta jokios dramos, tiesiog patogi ir nuobodi kasdienybė nekaitina jausmų. O štai šalia moteris, kuri nepriekaištauja dėl nesutvarkytų namų, nenurodinėja, kaip leisti pinigus ir nereiškia jokio nepasitenkinimo, kad vaikams ir jai trūksta dėmesio.

Net jei dviejų žmonių bendravimas yra platoniškas ir abu yra įsitikinę, kad TAI niekada neįvyks – neva jiems tereikia truputį išsiblaškyti, vis dėlto pasekmės gali būti labai nenuspėjamos.

Tikėtina, kad po kokio nors konflikto, nesėkmės ar kaip nors nelemtai susiklosčius aplinkybėms, abipusė trauka nugalės ir santykiai perkops į kitą lygmenį, o kartu prasidės dvigubas gyvenimas – su visomis pasekmėmis: skandalais, barniais ar net neplanuotomis skyrybomis.

Juk šeiminė laimė kartais būna labai nuobodi, tačiau ji teikia mums saugumą, užuovėją. Ir tas žavesį praradęs vyras – juk iš tiesų geriausias ir mylintis draugas. O vaikai yra laimingi matydami tėvus kartu – juk tai jų saugaus gyvenimo pamatas.

Kelios aistros minutės gali šį paprastą, kasdienį, ir todėl žavesį praradusį gyvenimą atimti ir tada jis atrodys kaip pati didžiausia siekiamybė. Juk labai panašiai jaučiamės tada, kai esame nepatenkintos savo buitimi – ten reikia remonto, mažai vietos, pasenusi technika... Tačiau tereikia išsiruošti į kelių dienų žygį su palapinėmis, ir karštas vanduo iš čiaupo atrodo kaip neįvertinta prabanga.

Todėl prasminga pasistengti, kad virtualus ar tikras flirtas neperžengtų ribų ir liktų ten, kur jo vieta – trumpoje akimirkoje, be tęsinio laike ir erdvėje.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Galbūt šie patarimai padės suvaldyti situaciją ir neįsisukti jausmų audrai:

Prisiminkite, kodėl ištekėjote už savo vyro. Pagalvokite, kaip atrodytų gyvenimas be jo. Raskite laiko vienas kitam. Prisiminkite gražiausias gyvenimo akimirkas, nuveikite ką nors kartu.

Įvertinkite realybę. Tikėtina, kad nei jūs, nei jūsų simpatijos objektas nesate kuo nors itin artimi – tiesiog aplinkybės, proziška kasdienybė leido vienas kitame įžvelgti savo svajonę, romantikos ilgesį. Kitaip tariant, žavi ne pats žmogus, o tai, ką jame norite matyti. Greičiausiai dažni susitikimai ir buitis išsklaidytų rožines iliuzijas.

Imkitės darbų. Kuo ilgiau lindite internete, plepate gyvai ar flirtuojate, tuo mažiau lieka laiko darbams. Todėl susiimkite ir suteikite pirmenybę galbūt ne tokiai įdomiai, bet reikalingai veikali: sutvarkykite namus, pabaikite tuos darbus, kuriuos atidėliojote. Komplimentai jums atlyginimo nepadidins ir pietų neišvirs.

Vertinkite save. Kam savimi pasitikinčiai ir protingai moteriai reikalingi kitų žmonių patvirtinimai, kad ji yra verta dėmesio? Juk tai žinote ir taip! Vyras nesako komplimentų? Tačiau daugelis to nedaro ne todėl, kad nevertina savo žmonų, bet todėl, kad mano, jog tai savaime suprantama. Kartą kitą pasakė – ir nuomonė nepasikeitė.

Pagalvokite apie grįžtamąjį ryšį. Kol jūs mėgaujatės kito vyro draugija, tikėtina, kad jo žmona jaudinasi, galbūt nerimauja ir ilgisi gražių žodžių. Kam vogti svetimą laimę ir tenkintis jos duženomis, kai galite turėti savąją. Galbūt reikia tik trupučio pastangų. Galime tikėti, galime ne, tačiau kitiems sukeltas skausmas grįžta pačiu netikėčiausiu laiku ir keisčiausiomis formomis.

Padarykite pauzę. Jei sunku atsispirti bendravimui, nes jaučiate, jog jums būnant šalia tarsi įkaista oras, tiesiog pasišalinkite iš tos situacijos. Būdų gali būti įvairių: nesinaudokite socialiniais tinklais, eikite pietų su kolegėmis, tą laiką, kurį skiriate bendravimui, išnaudokite kitaip – apsipirkite, tvarkykite asmeninius reikalus. Galbūt pasiimkite atostogų ir kur nors išvykite su šeima.

Ieškokite naujų įspūdžių. Būtent jie geriausiai nuslopina norą ieškoti malonumo dirgiklių kasdienybėje. Pradėkite sportuoti, keliaukite, imkitės namų remonto ar daugiau skirkite laiko savo šeimai. Neleiskite, kad jūsų savivertė taptų priklausoma nuo vieno žmogaus komplimentų.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai