Gudrybės, padėsiančios išlaikyti plaukų purumą po kepure

Žiema / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Žiemiškas oras – didžiausias gražios ir purios šukuosenos priešas. Jai kelią pastoja aibė veiksnių: ir atšiaurus vėjas, ir sniegas, ir nosį riečiantis šaltukas, ir, be abejonės, galvos apdangalai.

Laimė, yra keletą gudrybių, kurios mums labai praverstų, jei norime, kad ir kepurė būtų ant galvos, ir plaukai neatrodytų lyg priploti.

Kaip teigia profesionalūs kirpėjai, iš tikro tokių  gudrybių nėra daug (o gal grožio ekspertai tiesiog nenori išduoti visų savo profesinių paslapčių?). Taigi vienas iš triukų, kuris padėtų išsaugoti plaukų purumą, – išsitrinkti galvą likus ne mažiau kaip dviem valandoms iki išėjimo iš namų. Tam geriausia naudoti plaukų apimtį didinančius šampūną ir kondicionierių, o kad šukuosena gražiau atrodytų, kiek vėliau čiupkite į rankas plaukų džiovintuvą. „Šių pastangų  visiškai pakaks, kad dar šiek tiek drėgni plaukai, atsidūrę po kepure, neprarastų savo purumo“, – paslaptį išduoda kirpėjai.

Ypač atsargiai derėtų naudoti plaukų formavimo priemones, jei netrukus ketinate užsimaukšlinti kepurę; tiksliau – geriau visai jų nenaudoti, jei kur nors ketinate vykti žiemišku oru. Na, o jei visgi nepaklausysite, tuomet galvos apdangalas slėgs jūsų plaukus, o naudotos plaukų formavimo priemonės tiesiog deformuos jūsų pastangų rezultatą – šukuoseną. Jei negalite apsieiti be šių priemonių, tuomet elkitės taip: pasiimkite su savimi plaukų laką ir naudokite jį jau atvykusios į planuotą vietą.

Dar viena gudrybė, leidžianti išsaugoti plaukų apimtį žiemą, – tai suimti plaukus į kuodelį ir paslėpti po kepure. Susukite, užsidėkite kepurę – ir voilà: viskas, ką jums bereikės padaryti, tai tik nusiimti kepurę ir papurtyti keletą kartų galvą. Tiesa, šis būdas nepavyks be įgūdžių, tad kurį laiką jums tektų pasipraktikuoti prieš veidrodį.

Turite kirpčiukus? Tuomet jums reikėtų pakelti juos prie plaukų šaknų, kai dėsitės galvos apdangalą. Taip pat galite nedaug pavelti kelias plaukų sruogas ten, kur, jūsų manymu, būtina sukurti purumo vaizdą. Grožio ekspertai šiam atvejui pataria naudoti šukas su stambiais retais dantukais. Suveltas sruogas papurkškite laku, kad puri šukuosena, kurią suformuosite, nesukristų. Beje, nepamirškite, jog paplušėti reikia su gana drėgnais plaukais, nes sausi blogai „pamena“ formą, kurią jiems buvote suteikusios.

Ir dar – labai svarbu, kad galvos apdangalas nebūtų pernelyg šiltas, antraip drėgmė, susidariusi ant galvos odos, sugadins jūsų šukuoseną ir, didelė tikimybė, prišauks peršalimą.

Skaitykite daugiau