Gudrybės, kaip lengvai išvalyti kosmetikos paliktas dėmes

Lūpų dažai / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-12 20:21
Kai suklystate darydamosi makiažą, lengvai padėtį ištaisote vatos tamponėliais ar ausų krapštukais. O ką daryti, kai kosmetika sugadina drabužius, kilimą ar rankšluostį? Pasirodo, dėmes lengvai galima išvalyti namuose randamomis priemonėmis.

Svarbu, kad dėmė nebūtų įsisenėjusi, rašo tinklalapis popsugar.co.uk, kuris pateikia paprastus buitinius triukus, kaip išvalyti kosmetiką.

Lūpų dažai: dėmę apipurkškite plaukų laku ir palikite pastovėti dešimčiai minučių. Tuomet patrinkite lūpdažių dėmę kempinėle ir įmeskite drabužį į skalbyklę. Jei galimas tik sausas drabužio valymas, pamėginkite dėmę ištraukti lipnios juostos gabalėliu. Jei lūpų dažai riebūs, juos galite pamėginti išvalyti vaikiška pudra, talku ar kepimo soda – šie produktai it kempinė sugeria riebias dėmes.

Akių pieštukas: jei netyčia ištepėte veidrodį šiuo produktu, pamėginkite akių pieštuko ar skysto kontūro dėmes nuvalyti druska. Tik po to naudokite įprastą valiklį. Šis triukas tinka ir lūpų dažų šalinimui nuo taurių.

Vandeniui atsparus tušas: ilgai išliekančias kosmetikos priemones išvalyti padės paprasčiausias makiažo valiklis. Tik įsitikinkite, kad jo sudėtyje nėra jokio aliejaus. Kitu atveju dėmė tik dar labiau išplis.

Pudra ir skystas makiažo pagrindas: pudros išteptas apykakles lengvai išvalysite skutimosi putomis arba šampūnu. Užtepkite produkto ant dėmės, šiek tiek palaikykite ir įmeskite drabužį į skalbimo mašiną.

Savaiminio įdegio kremas: jei dirbtinio įdegio produktas ištepė jūsų drabužius ar patalynę, pirmiausiai juos įmerkite į šaltą vandenį. Po to kempinėle ir indų plovikliu iššveiskite dėmę. Savaiminio įdegio kremų sudėtyje yra daug aliejaus, todėl indų ploviklis puikiai tinka jo valymui. Oranžinių dėmių pašalinimui iš audinio galite pamėginti ir vandenilio peroksidą. Tik patikrinkite mažai matomoje vietoje, ar vandenilio peroksidas nepakenks audinio spalvai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai