„Gucci“ modeliu tapusi 17-metė licėjaus abiturientė Gerda Mickutė svajoja apie medikės karjerą

Gerda Mickutė / Steven Pan, Alan Chies ir Magnus Reed nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Gerda Mickutė dar kiek daugiau nei prieš metus negalėjo nė įsivaizduoti, kad gyvenimas pasisuks taip. Paauglystėje save negražia laikiusi, pasitikėjimo savimi stokojusi ir patyčias kentusi Vilniaus licėjaus tarptautinio bakalaureato abiturientė šiandien Žmonės.lt pasakoja įspūdžius vaikštant „Gucci“ podiumu ir atskleidžia planus: pirmiausia karjera Prancūzijoje, tada Kinija, jei pasiseks – ir JAV.

Šiandien G.Mickutę (17) galima vadinti profesionaliu modeliu. Nors mergina ką tik baigė dvyliktą klasę – mokslus Vilniaus licėjaus tarptautiniame bakalaureate vainikavo net 14 baigiamųjų egzaminų anglų kalba, jos gyvenimo aprašyme jau puikuojasi įrašai apie dalyvavimą garsiausių pasaulyje mados namų šou, jos veidą atpažįsta mados žurnalų skaitytojai Europoje, o nauji pasiūlymai keliauti svetur pilasi nepaliaujamai.

Ir visa tai Gerda pasiekė vos kiek daugiau nei per metus.

Modeliu tapo atsitiktinai

Bendraudama su Žmonės.lt G.Mickutė pasakoja anksčiau niekad nė nepasvajojusi apie vietą mados pasaulyje. Save ji laikė negražia, neypatinga, tai kuo ji galėtų patraukti tuos talentingus, ryškius mados kūrėjus?..

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

„Niekada negalvojau, kad galiu tapti modeliu, todėl ir nejaučiau tokio noro. Man tai visad atrodė labai baisi profesija. Maniau, kad tai daryti gali tik labai gražios, populiarios mergaitės. Pati niekad nesijaučiau tokia, juolab galinti, net turinti teisę tai daryti, – pasakoja Gerda. – Aš tikrai nepasitikėjau savimi. Visąlaik laikiau save berniukiška. Be to, iš manęs tikrai tyčiojosi vaikystėje. Neturėjau daug draugų... Niekas, išskyrus mamą, man nesakydavo, kad esu graži.“

Taip, kad ji yra graži, mama vis primindavo. O ir pabandyti tapti modeliu paragindavo. Tik tų raginimų Gerda visai nesuprasdavo, iki kol paragino visai svetimi.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

„Anksčiau mama vis pasakydavo, kad galėčiau pabandyti būti modeliu, bet niekada ja netikėjau. O kartą važiavau autobusu su viena mergina – buvome ką tik susipažinusios. Ji manęs iškart paklausė, ar nesu bandžiusi modeliauti. Tada ir susimąsčiau: gal mama manyje tikrai kažką pamatė? Galbūt, kad pateisinčiau lūkesčius, kad kažką įrodyčiau pati sau, nusprendžiau pabandyti“, – prisimena.

Išbandyti jėgas mados pasaulyje G.Mickutė nusprendė būdama 16-os – eidama į 11 klasę. Paraginta pažįstamos ji ėmė domėtis Lietuvoje esančiomis modelių agentūromis.

„Nusprendžiau, kad tinkamiausia man – „Baltic Model Management“, ir nusiunčiau jiems savo nuotraukų. Jos buvo labai labai prastos, tačiau agentūra man vis tiek atsakė – pasikvietė pas save“, – pasakoja G.Mickutė.

Apsilankiusi agentūroje ji pirmiausia dalyvavo profesionalioje fotosesijoje, o vėliau priėmė pasiūlymą: „Jie man iškart pasakė, kad turėsiu eiti į didžiąją atranką, kuri vyko lapkritį. Tai didžiulis, kasmet vykstantis renginys, į kurį suvažiuoja labai daug užsienio agentūrų atstovų. Nuėjau. Tada jau po kelių savaičių gavau laišką, kad sudominau daug agentūrų. Viena jų buvo „IMG Italy“... Taip išėjo, kad šios agentūros dėka vos atėjus vasaros atostogoms ir išvykau į Milaną.“

Pirmas blynas – „Gucci“

Į Milaną G.Mickutė išvyko vasarą, ten praleido pusantro mėnesio. Viešnagė buvo stebėtinai sėkminga – jau pirmąją savaitę vilnietė sulaukė tada dar nesuvokiamai skambėjusio pasiūlymo.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

„Kelionė į Milaną tikrai buvo mano „pirmas blynas“ modelių pasaulyje. Iki tol buvau dalyvavusi vos keliose fotosesijose. Lietuvoje nedirbau... Jau pirmą savaitę, kai ten atvykau, dalyvavau „Prada“ atrankoje. Man ten nepasisekė, tačiau tada sekė „Gucci“. Mano agentė tada buvo labai susijaudinusi – norėjo, kad atrodyčiau puikiai, todėl atsakingai mane paruošė. Ta atranka buvo sėkminga, aš jiems patikau. Per pirmą savaitę Milane aš gavau darbą „Gucci exclusive show“ vyrų mados savaitėje...“ – dar dabar su nuostaba balse pasakoja ji.

O tada patikėti negalėjo visai: „Pamenu, kai rašiau mamai laišką, jog esu „Gucci“ atrankoje. Vien tas faktas, dar nė nežinojus, kaip pasiseks, atrodė neįtikėtinas. Man tai atrodė kaip visiškai kitas pasaulis... Visas tas mėnuo buvo toks keistas. Nesupratau, kaip galėjo taip nutikti, kad visą gyvenimą savęs šitaip nevertinau, o čia mane taip priėmė.“

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

Kaip tas pasirodymas atrodė? „Ten tikrai netrūko dramos... Buvau labai susijaudinus. O kas nesijaudintų, ypač kai podiumas toks ilgas ir svarbus, o žiūrovai tokie garsūs? Pamenu, kad man liepė avėti tokius aukštakulnius, su kuriais kad ir kaip stengiausi, niekaip nesugebėjau paeiti. Anksčiau tikrai nemažai treniravausi, kaip vaikščioti su kulnais... Tada galvojau, kad jau viskas – dabar mane išmes. Buvau prisiklausiusi nemažai istorijų, kaip merginas dėl tokių dalykų atšaukia. Tačiau man jie tiesiog davė kitus batelius, be kulnų. Tada ėjau podiumu“, – šypsosi.

O ir podiumo būta ypatingo: „Gucci“ labai mėgsta ypač ilgus podiumus. Atrodo, eini eini, o jis nesibaigia. Einant atrodo, kad praėjo 10, 20 minučių... O galiausiai priėjusi fotografus tikrai jautiesi labai pavargusi, išsekusi.“

Tačiau nulipus nuo podiumo daug laiko pailsėti Gerda negavo: jau kitą rytą skambučiai sekė vienas kitą.

„Vos pasirodžiusi ant „Gucci“ podiumo, jau kitą dieną aplankiau labai daug žurnalų redakcijų. Tarp jų – ir „Vogue Italia“, ir „Elle Italia“... Tada gavau labai daug fotosesijų užsakymų. Pirmoji jų užėmė net 19 žurnalo puslapių... Tai yra labai daug. Į darbą su žurnalais ėmė orientuotis ir mano agentūros atstovai. Visgi jei daug pozuoji žurnalams, turi labai gerą portfolio“, – paaiškino.

Vietoje pamokų – į darbą

Patyrusi sėkmę Milane G.Mickutė grįžo į Lietuvą. Tada vasara ėjo į pabaigą, o priešaky laukė nauji mokslo metai – dvylikta klasė.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

„Rugpjūčio mėnesį visos modelių agentūros užsidaro, dirba tik tos, kurios yra Azijoje. Taigi grįžusi iš Milano laiką leidau Lietuvoje, o atėjus rugsėjui grįžau į mokyklą“, – pasakoja ji.

Tačiau ir atėjus rudeniui vien mokytis G.Mickutei buvo negana – užsakymais ėmė „lyti“, ir visi tokie patrauklūs...

„Rugsėjį gavau tiesioginį užsakymą iš Milano – kreipėsi „Gucci“, paprašė dalyvauti jų šou per rudens madų savaitę. Buvo smagu – penkias dienas nėjau į mokyklą, vietoje to vėl ėjau „Gucci“ podiumu. Vėliau kelioms dienoms skridau į Londoną – „Gucci“ norėjo, kad filmuočiausi jų kalėdiniame reklaminiame klipe. Dar vienas greitas pabėgimas iš mokyklos... Skridau ir į Paryžių, ten fotografavausi žurnalams. Tokių darbų, kai kelioms dienoms išvažiuodavau, o po to vėl grįždavau į mokyklą, buvo nemažai“, – sakė ji.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

Tačiau kaip jai sekėsi derinti modelio karjerą ir mokslus stipriausioje šalies mokykloje, tarptautiniame bakalaureate?

„Laiko mokslams tikrai daug neturėjau, tačiau nėriausi iš kailio. Ir kursinius darbus rašiau, ir 14 baigiamųjų egzaminų laikiau. Viskas vykdavo operatyviai: kelionėms laiko negaišdavau, taip pavyko, kad daug ir nepraleisdavau. Labai aiškiai atskyriau modelio karjerą ir mokyklos reikalus.

Su draugais mokykloje apie darbą labai ir nešnekėdavau – nebūdavo aktualu. Be to, kad ir papasakočiau, jog savaitgalį buvau Paryžiuje ar dar kur... Ką jie galėtų pasakyti? Kad faina? Mokykloje žmonės yra iš visai kitos erdvės. Jie nė neįsivaizduoja, ką tu ten veiki“, – sako Gerda.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

Ir jokio pavydo iš bendramokslių tikina nejautusi: „Gal tiesiog bendravau su tais, kurie to pavydo nejautė ir visko nesureikšmino. Bet neturiu abejonės, kad palaipsniui apie mano užklasinį gyvenimą sužinojo visi. Juk ir socialiniai tinklai daro savo... Bet niekad nejaučiau, kad kažkam nepatiktų. Man rodos, mokytojams tai net atrodė įdomu.“

Svajoja tapti medike

Baigusi mokyklą G.Mickutė laukia egzaminų rezultatų. Tačiau bent jau šįmet niekam pateikti gautų įvertinimų ji nesiruošia – bent metus norėtų toliau dirbti modeliu ir keliauti po pasaulį.

„Mano agentūra nori išsiųsti mane į Paryžių. Aš ir pati ten labai noriu, nes man ten labai patinka. Didžiąją vasaros dalį planuoju praleisti ten. Prieš tai reikės užsukti į Milaną – susitikti su klientais, dalyvauti atrankose... Vasaros pabaigoje planuojame, kad važiuosiu į Kiniją. Ten padirbėčiau 45 dienas, ir grįžčiau į Paryžių“, – vardija mergina.

O vėliau ji žada siekti gauti darbo vizą Jungtinėse Amerikos Valstijose – labai norėtų padirbėti Niujorke, o ir perspektyvų tokių, sako, yra.

Gerda Mickutė / Alan Chies nuotr.

Kaip dėl darbo Lietuvoje? „Lietuvoje darbų, tiesą sakant, nelabai yra. Mūsų rinka – labai maža. Tiek, kiek turime modelių, darbų tikrai niekada neturėsime. Pamenu, čia esu turėjusi tik vieną rimtesnį darbą – prekės ženklui „Irakli“, tačiau jis prancūziškas... Kalbant apie mados renginius, žinoma, didžiausias jų pas mus – „Mados infekcija“. Tačiau ten nė nesiskaito darbas – labiau laisvalaikis, kai susitinki su draugais“, – sako G.Mickutė.

Ir vis dėlto ji puikiai supranta, kad modeliu amžinai nedirbs. „Kiek laiko gali būti modeliu? Tol, kol atrodai taip, kaip dabar. Laikas čia, matyt, didžiausias priešas. Žinoma, planai priklauso nuo to, kaip man seksis, kur kada atsidursiu, galų gale, nuo mokyklos baigimo egzaminų rezultatų. Dabar noriu viskam leisti susigulėti, noriu susidėlioti viską pačios galvoje. Artimiausius metus tikrai praleisiu modeliaudama, o po to galvosiu ir apie studijas“, – sako Gerda.

Labiausiai ji norėtų studijuoti mediciną, taigi galbūt ateityje mados pasaulį iškeis į gydytojos kabinetą.

Modelis Gerda Mickutė (42 nuotr.)
+36
Skaitykite daugiau