Gruzijos šventės garsūs svečiai vieningai sutaria: „Gruzinai – nepaprastai svetingi ir nuoširdūs žmonės“

Danutė Elzbergienė-Petrauskas su dukra Ernesta, Gruzijos ambasadorė Khatuna Salukvadze, Žilvinas Grigaitis, Edita Mildažytė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Karolis Banevičius
Publikuota: 2016-06-07 20:08
Antradienio vakarą sostinėje vyko Gruzijos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti skirtas koncertas ir priėmimas, į kurį gausų būrį Gruzijos draugų pakvietė Nepaprastoji ir įgaliotoji Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Priėmime dalyvavo ministrai, Seimo nariai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbūs svečiai.

„Gruzija švenčia 25-ąsias Gruzijos Nepriklausomybės atgavimo nuo Sovietų Sąjungos metines. Man nepaprastai malonu šiandien čia matyti Lietuvos visuomenės atstovus, švenčiančius Gruzijos Nepriklausomybės dieną. Šios metinės – tai puiki proga atsigręžti atgal ir apžvelgti ilgą ir sunkų Gruzijos nueitą kelią ir įvertinti visus pasiekimus, tampant nepriklausoma valstybe, o taip pat įgyvendinant europinės ir euroatlantinės intergracijos siekius. Noriu padėkoti Lietuvos žmonėms už šią paramą ir už buvimą su Gruzija visus šiuos metus ir šią dieną“, – lietuviškai į svečius kreipėsi Gruzijos ambasadorė Khatuna Salukvadze.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Į priėmimą susirinkę svečiai turėjo galimybę pasiklausyti specialiai dėl šios šventės į Lietuvą atvykusių nuostabiųjų „Gruzijos balsų“ koncerto, pasigėrėti Gruzijos valstybinio šokių ansamblio „Rustavi“ atliekamais šokiais. Svečius savo pasirodymu nudžiugino ir „Gintarinio kvarteto“ pasirodymas.

Švęsti Gruzijos Nepriklausomybės dienos atvyko ir būrys žinomų žmonių: Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Edita Mildažytė, Gytė ir Karapetas Babajanai, Rasa ir Arūnas Starkai, Danutė Elzbergienė ir Raimundas Vincentas Petrauskas, Eglė Jackaitė, Žilvinas Grigaitis ir daugelis kitų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Renginyje apsilankiusi aktorė Eglė Jackaitė Žmonės.lt pasakojo, kad Gruzijoje teko viešėti porą kartų. Didžiausią įspūdį jai paliko ten gyvenančių žmonių šiltas charakteris.

Gruzinai – nepaprastai vaišingi, svetingi, nuoširdūs ir puikūs žmonės, šalia kurių gera būti. Gruzijoje buvau porą kartų, prieš maždaug aštuonerius metus, bet dar šiandien viską puikiai prisimenu. Gruzinai visur buvo kartu, padėjo, lydėjo. Specialiai mūsų garbei maistą gamino, savo gamybos vynu vaišino. Grįžau su pačiais gražiausiais prisimenimais. Ten – kažkas nepaprasto.

Jojau ant tokio balto žirgo, kuris buvo labai sunkiai valdomas. Bet aš jį nuraminau, tai paskui gruzinai man jį padovanojo – leido į Lietuvą vežtis“, – juokėsi E.Jackaitė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Modelių studijos „Mažoji mis“ vadovė Danutė Elzbergienė-Petraukas teigė pažįstanti nemažai gruzinų, tačiau šalyje niekuomet nesilankė. Kad ir kaip bebūtų, ateityje į Gruziją nuvykti tikrai žada.

„Pažįstu gruzinų, tačiau pačioje Gruzijoje būti neteko. Labai norėčiau ten nuvykti, nes jau seniai turiu tokią svajonę, bet gal palauksiu ramesnių laikų keliavimui. Apie gruzinus turiu labai gerą nuomonę. Mano dukros draugė ištekėjo už gruzino futbolininko. Taip pat, studentavimo laikais bendrabutyje gyvenome su gruzinų grupele – labai malonūs žmonės. Gruzijos ambasadorė Lietuvoje J.E. Khatuna Salukvadze – fantastiška moteris. Tikrai labai įdomi asmenybė, kuri moka bendrauti, yra labai šilta ir turi didelę trauką“, – teigė ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

O garsiausia Lietuvoje gruzinų tautybės dainininkė Šorena Džaniašvili, nors renginyje ir nepasirodė, jo išvakarėse Žmonės.lt papasakojo, kodėl būtina bent kartą gyvenime apsilankyti Gruzijoje.

„Kuo toliau, tuo rečiau pasitaiko, kad būtų išsaugota laukinė gamta. O Gruzijoje priešingai – natūralios gamtos kur akys mato. Atmosfera ir gruziniškas žmonių temperamentas yra tikrai didelis šalies išskirtinumas. Tą reikia pajausti, žodžiais sunku nupasakoti. Ypač keliautojus iš Lietuvos gruzinai priima labai šiltai. Tie žmonės padeda atsipalaiduoti – jie labai svetingi ir šilti.

Mėgstu gruzinišką virtuvę, tai labai rekomenduoju ir ją. Reikia paragauti visko. Jeigu jau nuvažiuojate į tokią šalį, kur viskas natūralu ir be galo skanu, privalote išbandyti kuo daugiau patiekalų“, – pasakojo Šorena.

TAIP PAT SKAITYKITE: Justina Stambrauskaitė Gruzijos nepriklausomybės šventėje pasirodė su draugu Eduardu

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai