Gruzijos nepriklausomybės šventėje – tautiniu kostiumu pasipuošęs R. Karbauskis

Šventės akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-08 19:53
Antradienio pavakarę Valdovų rūmuose vyko Gruzijos nepriklausomybės šimtmečiui paminėti skirtas priėmimas, į kurį gausų būrį Gruzijos bičiulių pakvietė Gruzijos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir Davidas Chelidze.

Į priėmimą susirinkusieji svečiai turėjo galimybę paragauti tradicinių gruziniškų patiekalų – chačapuri, šašlykų, adžabsandali, čakapuli, paskanauti tradicinių saldumynų čurčkhela, degustuoti rinktinį gruzinišką vyną bei pasiklausyti gruziniškų dainų, kurias atliko Tbilisio operos ir baleto teatro solistų ansamblis „SULIKO“.

Šventės metu Valdovų rūmuose taip pat buvo eksponuojama Lietuvos ir Gruzijos nacionalinių archyvų bei Gruzijos ambasados parengta paroda: „Pirmoji Gruzijos Demokratinė Respublika: Gruzijos (Sakartvelo) ir Lietuvos Draugystės Šimtmetis“.

Praėjusią savaitę Valstybinė lietuvių kalbos komisija nutarė, kad greta lietuvių kalboje įprasto pavadinimo Gruzija galėtų būti vartojamas gruziniškam artimesnis variantas Sakartvelas.

„Lietuva tapo pirma šalimi pasaulyje, kuri vadina Gruziją autentišku jos pavadinimu. Tai yra ryškus labai artimų, labai ypatingų santykių ir partnerystės su Lietuva pavyzdys“, – BNS pirmadienio vakarą teigė Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Chatuna Salukvadzė

Priėmime dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kiti Seimo nariai, ministrai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbūs svečiai, o taip pat visas būrys žinomų Lietuvos visuomenės atstovų. Pasveikinti Sakartvelo su Nepriklausomybės diena atvyko verslininkas Žilvinas Grigaitis, renginių organizatorius Alkas Paltarokas, žurnalistė Edita Mildažytė, verslininkė Jolanta Mikalajūnienė ir kiti.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai