Gruzijos nepriklausomybės dieną garsūs lietuviai atšventė ragaudami tradicinių patiekalų ir klausydamiesi gruziniškų dainų

Gruzijos Nepriklausomybės dienos minėjimas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-26 17:16
Penktadienio pavakarę Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Gruzijos Nepriklausomybės dienai paminėti skirtas priėmimas, į kurį gausų būrį Gruzijos bičiulių pakvietė Gruzijos Nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze ir Davidas Chelidze.

Šventinis priėmimas vainikavo eilę renginių, skirtų Nepriklausomybės dienai paminėti. Trečiadienį Arkos galerijoje buvo pristatyta gruzinių menininkių Ia Khizanishvili ir Sofi Etsadashvili gardelinio emalio paroda „Gruzijos Spalvos“, ketvirtadienį Tbilisio skvere vyko vienas iš „Poezijos Pavasario“ renginių „Gamardžoba, Lietuva! Sveika, Gruzija!“, kurį Gruzijos ambasada surengė kartu su Žvėryno bendruomene, o penktadienį Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kolonos nuo pat ankstyvo ryto pasipuošė įspūdingo dydžio Gruzijos ir Lietuvos vėliavomis, kur nuo 16 valandos į priėmimą pradėjo rinktis kviestiniai svečiai.

„Bendradarbiavimas su Lietuva – svarbiausia mūsų drauge ir partnere mums ypatingai svarbus. Mes didžiuojamės, kad po mūsų nepriklausomybių atkūrimo pasiekėme aukščiausią dvišalių santykių lygį. Šiandien mes džiaugiamės aktyviu ir dinamišku bendradarbiavimu nuo puikaus politinio dialogo iki stiprių ekonominių, kultūrinių ir humanitarinių ryšių.

Bet svarbiausia, kad Gruziją ir Lietuvą sieja stipri abipusė žmonių tarpusavio simpatija ir susižavėjimas,“ – lietuvių kalba į svečius kreipėsi Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Į priėmimą susirinkę svečiai turėjo galimybę paragauti tradicinių gruziniškų patiekalų – chačapuri, šašlykų, adžabsandali, čakapuli, paskanauti tradicinių saldumynų čurčkhela, degustuoti rinktinį gruzinišką vyną bei pasiklausyti gruziniškų dainų, kurias atliko gruzinų folkloro ansamblio „MTIEBI“ ir gruzinų diasporos asociacijos „Kachetija“ atstovai.

Taip pat šventės metu Nacionalinėje bibliotekoje buvo eksponuojamos net 4 gruziniškos parodos: „50 Gruzijos moterų: amžių sandūroje“, „Gruzijos ir Lietuvos istoriniai ryšiai“, „Gruziniškas raštas ir rankraščiai“ bei pristatyti gruzinių menininkų prabangūs auksu ir sidabru puošti gardelinio emalio dirbiniai.

Priėmime dalyvavo ministrai, Seimo nariai, užsienio šalių ambasadoriai, kiti garbūs svečiai, o taip pat visas būrys žinomų Lietuvos visuomenės atstovų. Pasveikinti Gruzijos su Nepriklausomybės diena atvyko Šorena Džaniašvili, Žilvinas Grigaitis, Alkas Paltarokas, Edita Mildažytė, Jolanta Mikalajūnienė, Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, Ernesta Elzbergaitė ir kiti.

Žmonės.lt