Grupės „ŽAS“ atlikėjai JAV įvykdė tai, ko nepavyko prieš 17 metų – ant širdies sunkumas nebegulės

ŽAS koncertinės viešnagės JAV akimirkos / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-10-01 21:37
„Septyniolika metų ant širdies gulėjo, dabar bus galima ramiai gyvenimą nugyvent“, – smagiai kalbėjo „ŽAS“ narys Linas Zareckas-Choras. Šiuo metu jis su kolegomis Linu Karaliumi ir Gidonu Šapiro dar vieši Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Grupė „ŽAS“ už Atlanto surengė du koncertus – Čikagoje ir Los Andžele.

Koncertuoti jie vyko ir 2000-aisiais, tačiau pašėlusios Lietuvos žvaigždės turėjo apsisukti ir grįžti namo – jų neįleido į Valstijas. Priežastis – „ŽAS‘ai“ vyko linksminti vietos lietuvių bendruomenių turėdami turistines, o ne darbo vizas.

„Kodėl taip nutiko, net tiksliai nežinom. Iki tol su turistinėmis vizomis sėkmingai į Ameriką keliavo dabar jau šviesaus Vytautas Kernagis, Stasys Povilaitis. Mums nepasisekė. O štai po mūsų visi jau pradėjo skraidyti į JAV su darbo vizomis. Galbūt tąkart koncertų organizatoriai norėjo pataupyti pinigus – ne turistinė viza kainuoja brangiau“, – paaiškino Linas.

Kaip „ŽAS‘ai“ bandė „vyniotis“ iš migracijos tarnybos klausimų voratinklio, Choras papasakojo savo socialinėje paskyroje. Žinantiems to meto kontekstą, šiandien tai kelia draugišką juoką – išties sudėtinga šalies gigantės pareigūnei paaiškinti, kad esi savo krašte žvaigždė.

„Dar vienas, paskutinis prisiminimas prieš šios dienos skrydi į JAV. Taigi, apie ŽAS nuotykius prieš septyniolika metų su USA imigracijos pareigūnais. Pareigūnė klausia – koks mūsų pirmos dienos planas atvykus į Ameriką? Sakau, važiuojam į Indianą žiūrėti krepšinio. KODĖL, perklausia ji. Atsakau, kad ten mūsų draugas Arvydas Sabonis su Portlandu prieš Indianą žaidžia. Reikėtų jums visiems pamatyti jos veidą išgirdus šiuos žodžius. Ji nuoširdžiai pagalvojo „va dar vieną pagausiu”. Ir ji pradėjo klausinėti – spell his name please. What team? Nu, galvoju, domisi moteris krepšiniu ir tada... „kaip tas Sabonis pateko į JAV, ar jis legalus, gal aš žinau, ar jis turi žalią kortą ar panašiai”. Nesikeikiant, bet nenorėjau jai sakyti, kad jis LT garsesnis nei Jacksonas pas jus (pamenate ankstesnę istoriją su Džeksonu ir kuo tai mums baigėsi), pabijojau, kad Sabą pagaus ir deportuos per varžybų petrauką. Žodžiu, moteris truputi susikonfjuzino, bet sakė, kad Sabonį patikrins vėliau, o tuo tarpu parodė man kompiuteryje tuziną tautiečių pavardžių ir paklausė, ar aš juos žinau“, – rašė Linas Zareckas-Choras.

Žinoma, kaip sakė atlikėjas, kad grįžti namo net neįkėlus kojos į svajonių kraštą buvo apmaudu – „nuotaika buvo šūdina“.

O štai šį kartą „ŽAS‘ai“ migracijos tarnyboje nesulaukė nė vieno klausimo.

Pastarosios viešnagės metu nuotaika – puiki, atlikėjai lietuvių buvo sutikti itin šiltai. „ŽAS‘ų“ klausytis tėvai vedėsi ir savo vaikus, šios grupės aukso laikas – apie 1997-1999 m., tuo metu emigravusieji širdyje išsivežė ir scenos chuliganų kuriamą pasiutusią nuotaiką. Tokios ėjo pasisemti vėl.

„Labiausiai mus sužavėjo Los Andželo lietuviai. Esu matęs daug mūsų tautiečių bendruomenių įvairiose šalyse ir toje pačioje Amerikoje, o Los Andželo, regis, pati laimingiausia, tokie happy happy people. Gal dar tam įtakos turi ir puikus oras – visi atsipalaidavę, patys dienai lėksim prie vandenyno atsipūsti“, – pasakojo Linas, su kolegomis JAV praleidęs šešias dienas, per kurias koncertavo skirtingose žemyno vietose.

„ŽAS‘ai“ svarstė, kaip Amerika jiems būtų pasirodžiusi prieš tuos 17 metų, per tą laiką juk spėjo pažinti įvairius kraštus, o ir Lietuvoje daug kas labai pasikeitė į gera.

„Žalias pasas yra tai, ką mes gavome iškovoję laisvę – rinktis, kur, su kuo ir kaip gyventi! Paplokime sau, kad esame lietuviais!” – entuziastingai po koncerto Los Andžele brūkštelėjo „Facebook” Choras.

Kad laisvei galima dėkoti už tai, jog galime gyventi ir keliauti, kur norim, Linas dar pasidžiaugė ir duodamas interviu portalui Žmonės.lt.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai