Grupės „The Roop“ balsas V. Valiukevičius – apie mažus malonumus: „Šią knygą su Deimante vienas kitam skaitėme vakarais“

Vilniaus knygų mugė. Paskutinioji diena. / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-02-25 15:44
Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje su daina „Yes, I Do“ dalyvaujantis grupės „The Roop“ narys Vaidotas Valiukevičius jau kitą dieną po sėkmingai jiems pasibaigusio „Eurovizijos“ pusfinalio lankėsi Vilniaus knygų mugėje. Vyras tikino, net ir įtempčiausiais, užimčiausiais bei ekstremaliausiais gyvenimo etapais iš rankų nepaleidžiantis knygos.

Vasario 24 dieną per nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį daugiausiai žiūrovų balsų surinkusi grupė „The Roop“ su vokalistu Vaidotu Valiukevičiumi priešakyje iškovojo kelialapį į kovo 11-ąją „Žalgirio“ arenoje vyksiantį finalą.

Jau kitą dieną po pergalės Vaidotas mindžikavo netoliese vieno leidinių stendo Vilniaus knygų mugėje. Atlikėjas tikino gerai pailsėjęs ir šiandien atvykęs į parodų rūmus „Litexpo“ įsigyti jam įdomių literatūros kūrinių.

Žmonės.lt Vaidotas prisipažino, kad įvairiausio žanro knygų jo namuose netrūksta, o kartais net nutinka taip, jog jis skaito penkis kūrinius vienu metu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Laiko skaitymui man užtenka. Šiandien pagaliau įsigijau Benedikto Gilio knygą „Bitonomija. Įvadas į pirmą milijoną internetu.“ Ją perskaityti norėjau jau senokai. O geriausia šių metų knygą tikriausiai mums su žmona Deimante yra Rimanto Kmitos parašyta „Pietinia kronikas“. Šią knygą su Deimante net skaitėme vienas kitam vakarais prieš miegą“, – atviravo Vaidotas.

Dainininką visuomet traukė įvairaus žanro kūriniai, tad Vilniaus knygų mugėje Vaidotas domėjosi pažįstamų jam rekomenduotomis knygomis ir naujais literatūros vėjais.

„The Roop" vokalistas tik šypsojosi paklaustas, ar domisi knygomis apie „Euroviziją" ir įvairiais su ja susijusiais leidiniai.

„Manau, kad žvalgytis atgal neverta. Dukart tokios pačios sėkmės nepakartosi, todėl labai ramiai ruošiuosi finalui ir nesuku galvos. Nenoriu į kažką lygiuotis, būtent todėl mūsų pasirodymas ir išliks toks, koks yra", – kalbėjo Vaidotas.

Žmonės.lt primena, kad šiais metais būtent R. Kmitos knyga LRT nacionalinės televizijos apdovanojimuose pelnė „Geriausios metų knygos" titulą.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Kartais mes per dažnai skundžiamės, dejuojame, kompleksuojame, kad Europos nepasivejame, kad uždirbame ne tiek, kiek reikia, kad niekas mūsų nežino, kad Rygą Lietuvos sostine vadina, kad estai pirmi. Gyveni, kur gyveni ir tas gyvenimas yra toks, koks jis yra. Visur jis gali būti pilnas ir įdomus", – atsiimdamas apdovanojimą sekmadienį kalbėjo romano autorius.

„Pietinia kronikas“ – knyga – laiko mašina, be atsikalbinėjimų panardinanti į netolimą istoriją – XX a. pabaigą. Skaitytojas neturi kur trauktis. Atsivertęs knygą, jis jau yra ano meto Šiauliuose, mato jaunus BIX, GIN‘ GAS, treningus ir kambarį su „Rembo“ plakatu ant sienos, važiuoja su tašėmis į Latviją, žaidžia regbį, įsimyli ir nusivilia. Bet tai dar ne viskas. Jis ne tik mato, patiria, bet ir girdi. Nes Šiaulių šneka liejasi laisvai. Būtent taip R. Kmita pristato savo knygą jos dar neskaičiusiems lietuviams.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai