Grupės „Antis“ gerbėjų Kaune neišbaidė netikėtai prapliupęs lietus

Algirdas Kaušpėdas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-31 23:27
Vasarą į ne vieną koncertą sukvietęs „Švyturio muzikos festivalis“, rengiamas Kauno „Daugirdo amfiteatre“, šįsyk muzikos gerbėjus lepino legendinės grupės „Antis“ koncertu. Tiesa, nors dangus nebuvo palankiai nusiteikęs klausytojų atžvilgiu, nė vienas, šeštadienio vakarą atėjęs į dviejų valandų trukmės garsų šou, iš jo dėl gana stipriai pratrūkusio lietaus neišėjo.

„Anties“ gerbėjų prisirinko pilnas amfiteatras. Gerbėjai puikiai žinojo grupės atliekamą repertuarą ir mokėjo dainų žodžius. Iš pradžių ant suoliukų įsitaisę kauniečiai, netrukus kilo nuo jų ir šoko.

Linksmybių nenutraukė net tie, kurie lietui nebuvo pasirengę. Likusieji muzikos klausėsi po skėčiais ar apsigobę striukėmis.

Atlikėjai netuščiažodžiavo ir per dviejų dalių koncertą gerbėjų ausis malonino ne kalbomis, o dainomis.

„Daugirdo amfiteatre“ vienu metu pažymėti du įvykiai – baigiamasis festivalio koncertas ir grupės „Antis“ naujos programos „Baisiai džiugu“ pristatymas.

Po festivalio „Lituanica '86“ ir muzikinio filmo „Kažkas atsitiko“ „Antis“  išpopuliarėjo Lietuvoje, vėliau ir TSRS. Pasiskelbę perestroikos grupe, aktyviai talkino Sąjūdžiui, dalyvavo „Roko maršuose“ per Lietuvą, daug koncertavo Vakarų Europoje (Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Austrijoje) ir JAV, kur dalyvavo Niujorko „New Music Seminar“. 1989 metais grupė dalyvavo „Festival Interceltique de Lorient“ Prancūzijoje, kuriame pasirodė vietoj į festivalį neatvykusios tuo metu dar tik neseniai susibūrusios airių grupės „The Cranberries“.

„Anties“ hitai „Kažkas atsitiko“, „Alyvos“, „Zombiai“, „Pokštas“, „Ko tu stovi?“ ir daugybė kitų yra įrašyti į lietuviškos muzikos metraštį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai