Grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ vaizdo klipe nusifilmavusios lėlės eksponuojamos parodoje

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-21 13:31
Lapkričio ir gruodžio mėnesiais „Arkos“ galerija kviečia į parodą „Dailė lėlių teatre“, kurioje galima susipažinti su lėlininkystės istorija Lietuvoje. Šalia visų parodoje surinktų kūrinių, galima rasti ir „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ vaizdo klipe „Daug dienų“ „vaidinusias“ lėles.

„Tiesą sakant, šis klipas buvo visiškas eksperimentas, nes kartu su „StepDraw“ komanda ėmėmės visiškai nebandyto amato – lėlių kino,“ – klipo kūrimo darbus prisimena grupės vokalistas Martynas Enčius. 

Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.
Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.

Parodoje jo kurtos lėlės eksponuojamos kartu su „Lėlės“ teatro „Gyvajame lėlių muziejuje“ bei kituose Lietuvos muziejuose ir privačiose kolekcijoje saugomais kūriniais. „Klipui skirtų lėlių ir dekoracijų gamyba užtruko apie pusę metų. Buvo sunku net pavyzdžių rasti, taigi darėm ir tikėjomės, kad kažkas gausis. Taip pat vežė mintis, kad darom tai, ko Lietuvoje dar niekas nedarė“, – teigia Martynas Enčius.

Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.
Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.

Pasakodamas apie vaizdo klipo kūrimo procesą grupės vokalistas priduria, jog reikėjo ne tik užsiimti lėlių gamyba, bet ir išsiaiškinti kaip jas valdyti, kaip sukurti automatinius mechanizmus. Teko net apvažiuoti sendaikčių turgelius, siekiant vaizdo klipui suteikti „steampunk“ stilių, kuriam ši grupė neabejinga. Negana to, kiekvienas vaizdo klipo veikėjas jo kūrimo metu turėjo savo personažą.

Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.
Vaizdo klipo kūrimas / Organizatorių nuotr.

„Pradžioje klipo idėją vystėme su animatore Birute Sodeikaite – ji sugalvojo, kad tai turėtų būti mergaitės istorija. Vėliau scenarijus apaugo įvairiais personažais – rašytojas, Don Žuanas, mokslininkas…“, – pasakoja kūrėjas.

„Smagu, kad visa filmavimo komanda entuziastingai puolė į šią avantiūrą, nors nei vienam iš mūsų tokio sudėtingo klipo dar nebuvo tekę filmuoti.“ Gruodžio 7 dieną, parodos uždarymo metu, „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ vaizdo klipas „Daug dienų“, kartu su kitų kūrėjų darbais bus rodomas „Lėlės ir kinas“ programoje.

„Nors, dabar galbūt kai ką darytume kitaip, rezultatas – tikrai džiuginantis. Klipas patinka vaikams, o suaugę jį atranda savaip. Kviečiu pamatyti ir atrasti savo istoriją“, – sako Martynas Enčius. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai