Grupė „Skylė“ sukvietė bičiulius į mistišką albumo „Vilko vartai“ pristatymą

„Skylės“ albumo „Vilko vartai“ pristatymas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-10-22 20:35
Albumas su charakteriu. Taip spausdama rankose naują „Skylės“ kūdikį su šypsena veide sako Aistė Smilgevičiūtė. Ketvirtadienio vakarą sostinės centre ji kartu su grupe surengė ilgai lauktą premjerą. „Baltame lofte“ vyko naujo, dar spaustuve kvepiančio kolektyvo albumo „Vilko vartai“ pristatymas.

Kelintas tai nuo 1991-ųjų gyvuojančios „Skylės“ albumas jau painiojasi ir pati Aistė. Esą jų buvo tiek daug, kad skaičių nesunku ir pamesti, galiausiai jis jau ir nebeturi reikšmės.

„Vilko vartus“ grupė vadina itin brandžiu albumu, prie kurio padirbėti teko vidutiniškai penkerius metus.

„Į albumą įdėta daug darbo, pastangų. Labai džiaugiuosi, kad kūryba įgavo materialią formą, kuri ženklina tam tikrą mums svarbų etapą“, – Žmonės.lt sakė Aistė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Albume – 17 naujų dainų, atspindinčių ir lyrišką, ir sunkesnį, elektrinių gitarų gaudesio kupiną, grupės įvaizdį. Tiesa, oficialiai albumą sudaro 15 dainų, o likusios – staigmena „Skylės“ gerbėjams. Dvi pildomos dainos savo skambesiu gerokai skiriasi nuo pagrindinių kūrinių, todėl jas grupė vadina tiesiog dovana.

„Tiek kūriniai – visiškai kitokie nei visas albumas, tačiau tiesiog supratome, kad norime, jog jie pasirodytų dabar. Galbūt kažkas paklausys, kažkam patiks – tai jau gerai“, – pasakojo Aistė.

Kai kurių dainų istorijos – itin įdomios. Daina „Mėnesiena“ buvo brandinta maždaug nuo 2000-ųjų metų, šiai dainai „Skylė“ turi parašiusi ir latvišką dainos versiją. Albume latviškai skambančio kūrinio nėra, tačiau yra kitų įdomių interpretacijų – pavyzdžiui, senąja prūsų kalba sudainuota „Ukadebbaisis“ ir žemaitiškai atlikta daina „Upelė“.

Pasak jos, albume didelis dėmesys skiriamas vyro ir moters duetams, čia kaip visuomet itin svarbią vietą užima Roko Radzevičiaus, Rimvydo Stankevičiaus ir pačios A.Smilgevičiūtės kurti dainų žodžiai.

„Pavadinimą „Vilko vartai“ pasirinkome neatsitiktinai. Taip pat yra ir pavadinta viena iš dainų. Joje kalbame apie vidines baimes, tam tikrą ėjimą per save patį, per savo vidinius slenksčius – visa tai atsispindi tekstuose“, – pasakojo Aistė.

Vilką dainininkė vadina laukiniu, stipriu, kiek baugiu, tačiau labai šeimynišku ir prieraišiu žvėrimi. Šis gyvūnas savo charakteriu itin artimas ir grupės nariams.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Neįprasto viršelio dizainą albumui kūrė iliustratorė Ernesta Vala. Jame pavaizduotas vilko galvos siluetas iš raudonų, į tinklą sumegztų siūlų, kuriuos muzikantai traktuoja simbolinius vartus į begalybę.

Ketvirtadienį albumą „Vilko vartai“ Vilniuje pristačiusi „Skylė“ ruošiasi ir koncertiniam turui:

lapkričio 7 dieną pasirodys Kauno VDU Didžiojoje salėje,
lapkričio 13 dieną Šiaulių koncertų salėje „Saulė“,
lapkričio 14 dieną Klaipėdos Koncertų salėje,
lapkričio 21 dieną Panevėžio bendruomenių rūmuose,
gruodžio 5-ąją – Vilniuje, „Forum Palace“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai