Grupė „Skylė“ ruošiasi finaliniam „Vilko vartų“ kerėjimui Vilniuje

Grupės „Skylė“ koncertas / Grupės archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-26 20:14
Pakerėję klausytojus pilnutėlėse Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir Panevėžio koncertų salėse, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ ruošiasi finaliniam naujojo albumo „Vilko vartai“ pristatymo akordui Vilniuje.

Į gruodžio 5 d. koncertą Vilniuje sėdimi bilietai ištirpo nepastebimai, bet organizatoriai tikina, kad stovimų vietų užteks visiems norintiems, o grupė, per pastaruosius koncertus išgryninusi įtraukiantį muzikinį pasirodymą, nekantriai laukia susitikimo su reiklia publika.

„Vilko vartų“ koncertinio turo reginys, magiškas šviesų šokis ir naujos dainos pakerėjo ilgamečius grupės gerbėjus ir naujus smalsuolius. Pirmą kartą visi grupės „Skylė“ muzikantai kuria paslaptingą, mistika dvelkiantį „Vilko vartų“ sceninį įvaizdį.

Ryškus grimas, išskirtinės šukuosenos ir kostiumai (dailininkė – Agnė Rimkutė) organiškai tiko grupės nariams, tarsi bylodami, jog  vilkas yra ne tik stiprus, plėšrus, baugus, tačiau ir labai šeimyniškas, prieraišus bei ištikimas laukinis žvėris. Pasak dainininkės A.Smilgevičiūtės, šis gyvūnas savo charakteriu artimas grupei. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Naujasis albumas „Vilko vartai“ – tai grupės penkerių metų kūrybos darbas, virtęs muzikinių, poetinių ir filosofinių pastebėjimų rinkiniu. Jo pristatymui skirtas koncertas puikiai skambėtų ir daugiatūkstantiniame stadione, tačiau grupės vedliai Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius lieka ištikimi intymesniam „pokalbiui“ su klausytojais.

Turas didžiuosiuose Lietuvos miestuose parodė, jog žmonės yra išsiilgę tokio bendravimo, tikrumo, o atlikėjų nuoširdumas sušildė jų širdis. Po koncertų susijaudinę klausytojai muzikantams negailėjo šiltų žodžių: „šamaniška: atveria vartus, atveria širdis“, „prabudo siela girdint šitą muziką“,  „koncertas viršijo visus lūkesčius“, „apšvietimas vertas „Oskaro“, „įtraukiantis, raganiškas koncertas“, „metų pasirodymas“.

 

Naujuoju muzikiniu albumu „Vilko vartai“ A.Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ tęsia savos mitologijos, savo pasaulio kūrimo liniją. Kompaktinę plokštelę sudaro 17 dainų. Pasak R.Radzevičiaus, 15 iš jų yra suaustos į bendrą albumo dramaturgiją, o likusias dvi, kurios išsiskyrė savo prasmėmis ir stilistika, kūrėjai vadina dovana klausytojams. 

Nors albume nėra ryškiai apčiuopiamos vienos temos, tačiau jame driekiasi žmogaus brendimo, meilės ir kelionės link savęs istorijos siūlas. Jame apdainuojami vidiniai virsmai, artėjimas link kito žmogaus ir tolesnis ėjimas su juo. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Vilko vartai – tai vienas iš slenksčių, kurį peržengus tampi  brandesnis, kilsteli laipteliu aukščiau ir pradedi žvelgti plačiau. Pasak muzikantų, svarbu nepamiršti, kad esi ne pats sau, dabar, o nuo senų senovės tekančios laiko upės dalis, kurios tėkmė neturi nutrūkti.

Naujo albumo „Vilko vartai“ koncertas Vilniuje vyks gruodžio 5 d., šeštadienį, 19 val. „Forum Palace“ pramogų centro GALAXY salėje.

Bilietus platina www.bilietai.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai