Grupė OKATA pristato kūrinį „Pūtė vėjas“: „Daina – tarsi išgyventa asmeninė istorija“

OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-27 16:16
„Sapiens Music“ projektas pristato šią žiemą paskutinę premjerą – grupės OKATA dainą „Pūtė vėjas“ ir jai skirtą vaizdo klipą. Komanda iki kovo mėnesio atsisveikina su gerbėjais ir kviečia stebėti „live“ transliacijas oficialiame jų „Youtube“ kanale.

Muzikinė grupė OKATA jungia tai, kas sena, su tuo, kas modernu. Liaudies dainos, papildytos beatbox motyvais, poliritmika ir elektroninės muzikos garsais, sukuria unikalią ir su niekuo nesulyginamą muzikinių interpretacijų nuotaiką.

Nenuostabu, jog 2017 metais debiutavusio projekto nariai nuolat eksperimentuoja ir ieško naujų melodijų.

Grupėje OKATA dainuoja Kotryna Stasikėlė, Justė Kraujelytė ir Kristina Mažeikaitė, kuriančios unikalų daugiabalsį OKATA skambesį. Ketvirtasis grupės narys – Žygimantas Gudelis – profesionalus vokalinės perkusijos bei sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, žinomas kaip GON, laužo tradicinio beatbox stereotipus. Atlikėjas yra tapęs Lietuvos beatbox'o čempionu, metų beatboxer'iu, dalyvauja tarptautiniuose šio žanro konkursuose.

OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.
OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.

Visus narius palietęs kūrinys

Šį kartą grupė pristato tokią dainą, kuri labai stipriai palietė kiekvieną asmeniškai.

„Būtent Sapiens Music projektas yra apie tai – intymų dainos atlikimą ir labai asmenišką tokio atlikimo išklausymą. Jokia kita daina negalėjo labiau tikti mūsų grupės premjerai šiame projekte nei Pūtė vėjas“, – sako OKATA nariai.

Kūrinio gale jų paliekama žinutė „Norėk išgirsti artimą savo“ – apie vienišumą.

„Labai dažnai mes neišmokstame klausytis ir girdėti, bet tik kalbame patys. Atbunkame nuo lėkimo, nuo patogaus šalia turėjimo ir nebevertiname, nebepuoselėjame. Daina daug kam – tarsi išgyventa asmeninė istorija,  primenanti apie kartų konfliktą ir neretai sudėtingą bei iškreiptą santykį, kuris neleidžia užaugti ir tapti brandžiais žmonėmis. Ši daina yra tarsi kvietimas atrasti ir pakeisti santykį, pagydyti žaizdas, pagaliau išgirsti, o svarbiausia, bent jau norėti tai padaryti. Daugiau jautrumo, daugiau dėmesio – toks mūsų kvietimas.“

OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.
OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.

Repetavo beveik mėnesį

OKATA sako nuo pat pradžių  žinojusi, su kokia profesionalia ir jautria komanda dirbs.

„Kai tvirtai žinai, ką nori pasakyti, kameros tolumas ar artumas įtakos nedaro. Iš tikro, daina taip palietė, kad įvyko tikras išgyvenimas. Kai taip būna, pamiršti, kad kamera įjungta, tiesiog labai norisi pasakyti. Pats pasiruošimas filmavimams truko kiekvieną dieną, repetavome 3 savaites. Ir didžioji dalis darbo vyko būtent pokalbių forma: apie ką mes čia? Ką norime pasakyti? Kaip tai giliai liečia mus pačius?“

OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.
OKATA / Pauliaus Butkaus nuotr.

Darbas su „Sapiens Music“ grupės nariams buvo nuostabi, labai visus suartinusi patirtis. 

„Buvo malonu pajusti bendrą projekto gimimą su režisieriumi Sauliumi Baradinsku, asmeniški išgyvenimai, kuriais dalijosi ir jis, tik dar labiau privertė mus atsiverti ir pasiekti geriausio rezultato. Gera buvo bent tą filmavimo valandą visiems niekur neskubėti, bent vieną valandą pagyventi sau, savo malonumui, savo jautrumui, savo mintims.

Tai buvo visiškai tikras išgyvenimas, kuris labai įprasmina apskritai kiekvieno kūrėjo veiklą, per tokias patirtis supranti, kodėl esi scenoje, kodėl dainuoji, kodėl tai apskritai svarbu ir ką tai duoda tau asmeniškai kaip žmogui. Tai buvo įspūdinga ir labai jautri patirtis, kurios tikrai nepamiršime. Visiškas atvirumas ir jausmas. Savotiškas apsivalymas.“

Justė Krajelytė / Pauliaus Butkaus nuotr.
Justė Krajelytė / Pauliaus Butkaus nuotr.

Jautrumas – nebe tabu

OKATA nariai yra tikri – nepasirinksi kada, kas ir kaip stipriai suvirpins vidinį jautrumą.

„Nesame super jautrūs, bet prieš kameras to niekada nedarome. Sapiens Music tą tabu sugriovė, tad jaučiamės stipriai išplaukę iš savo komforto zonos. Labai tikėjome rezultatu ir jo laukėme, tiesą sakant, jau filmavimo metu buvo aišku, kad rezultatas pradžiugins“, – neslepia atlikėjai.

Kvietimas sudalyvauti šiame projekte OKATA tapo savotišku kūrybinio ir kokybinio grupės kelio įvertinimu.

Naujausi straipsniai