Grupė „Let alone“ pristato naują kūrinį „Nirvana“, dedikuotą grupės įkūrėjo S.Sopelevo-Vysocki sūnaus atminimui

Bliuzroko grupė ,,Let alone“
Autorius: Greta Smilgytė
Publikuota: 2020-07-13 15:38
Dar visai neilgai gyvuojanti bliuzroko grupė „Let alone“ pristato naują kūrinį „Nirvana“, kuris savyje slepia daug gilesnę mintį nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Daina „Nirvana“ dedikuota grupės įkūrėjo, bosisto Sergejaus Sopelevo-Vysocki sūnaus atminimui. „Išliūdėtas skausmas dėl netekties tapo dainos pamatais, kuriuos vėliau išpildyti padėjo grupės vokalistė Viktorija Raibužytė. Tokį dainos pavadinimą lėmė tai, kad sūnus buvo didelis grupės „Nirvana“ gerbėjas. Net draugai jam buvo suteikę Nirvanos pravardę“, – atviravo Sergejus.

Viktorija ir Andrius / Augustinos Miknevičiūtės nuotr.
Viktorija ir Andrius / Augustinos Miknevičiūtės nuotr.

„Ši daina yra apie Curt Cobain asmenybę ir jo muzikos įtaką jauniems žmonėms. Jis buvo šviesus žmogus, tačiau tuo pačiu metu ir liūdnas, savidestruktyvus. Išgarsėjęs ir pasiekęs sėkmės viršūnę dar labiau įniko į depresijos spąstus. Galiausiai daugelį, ypač „Nirvanos“ gerbėjus, sukrėtė Curt Cobain mirtis. Daina prasideda nuo Curt Cobain laiško, kurį jis rašo iš savo chaoso, pasakoja savo istoriją ir kalba apie tai, kad jis visada bus kažkur čia ir mus saugos“, – kalbėjo grupės vokalistė Viktorija.

Dainos viršelis
Dainos viršelis

Dainos vizualui panaudoti tapytojo Jan van Eyck kūrinio The Ghent altarpiece (liet. Gento altorius) Adomo ir Ievos fragmentai. Vaizduojami Curt Cobain ir moteris simbolizuoja viduryje esančio vaikelio budisto kūrėjus. Šis mažylis – tai aliuziją į Nirvaną, kuri budizmo soteriologijoje (žmogaus ir pasaulio likimo teorijoje) reiškia galutinį tikslą, atbudimą, kančių pabaigą.

Arvydas ir Sergėjus / Gretos Skaraitienės nuotr.
Arvydas ir Sergėjus / Gretos Skaraitienės nuotr.

„Let alone“ iš daugelio išsiskiria tuo, kad grupės nariai yra skirtingų kartų atstovai. Visi scenoje jau ne naujokai. Solistė Viktorija Raibužytė ir gitaristas Andrius Damušis yra buvę grupės „BluesBerries“ atlikėjai (Andrius taip pat yra ir grupės „Cukrus“ gitaristas), būgnininkė Kamilė Griušytė  yra grupės „shishi“ narė, o bosistas Sergejus Sopelevas-Vysocki ir klavišininkas Arvydas Meška yra legendinės grupės „The Road Band“ atstovai. Be to, visi, išskyrus klavišininką Arvydą Mešką,  yra Vilniaus kolegijos esami ir buvę studentai, o Sergėjus  – dėstytojas.

Kamilė Griušytė
Kamilė Griušytė

Grupės nariai šiuo metu yra kitų dainų kūrybos procese ir rudenį ketina išleisti pirmąjį savo albumą. „Nirvana“ – tai jau antroji trilogijos daina, kuri bus albume.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai