Grupė „8 Kambarys“: „Dirbome viską, kad uždirbtume pinigų muzikai“

„8 Kambarys“ koncertas / M. Kazlavicko nuotr.
Autorius: Marija Angeloska
Publikuota: 2019-07-20 19:18
Grupė „8 Kambarys“ vos per metus iš niekam nežinomų reperių virto tikromis didžiosios scenos žvaigždėmis. Dar prieš kurį laiką vaikinai dirbo visus įmanomus darbus tam, kad galėtų investuoti į savo kūrybą ir pasirodyti arenose. Šiandien Talaz ir Corsalis atvirai prakalbo apie kūrybinę „virtuvę“: kaip jie kuria hitus, kas yra jų įkvėpimas ir kam jie rašo dainas.

Patys kuriate savo dainų tekstus. Kaip atrodo visas procesas?

TALAZ: Iš pradžių mes turime muziką, kurią esame  sukūrę patys arba gavę iš kitų prodiuserių. Deividas arba aš sugalvojame idėją dainai ir pradedame rašyti žodžius. Kartais labai greitai parašome naują “gabalą”, o kartais,  jį reikia išgyventi, ilgiau pasinešioti savyje,  net kelis mėnesius.

CORSALIS: Aš dažnai niūniuoju melodiją, rašau žodžius. Man taip pat būna taip, kad per vieną dieną galiu sukurti gražią melodiją ir žodžius, bet vėliau septynias dienas atėjęs į studiją nieko nepadaryti. Būna, kad einu gatve ir topteli gera mintis. Net ir dabar mano telefono užrašinė yra pilna.

TALAZ: Per daug metų mes išmokome pasinerti į tokią būseną, kad galėtume kurti. Pasinerti į emociją. Tu gali būti linksmas, bet įsijausti į liūdno asmens būseną tam, kad parašytum.

CORSALIS: Kūrėjai yra labai jautrūs žmonės, nes prieš kurdami dainą priverstinai turi įeiti į kitą būseną.

O apie ką rašote tekstus?

TALAZ: Vienus dalykus imame iš savo asmeninių santykių, o kitus iš filmų.

CORSALIS: Taip pat išgyventus jausmus arba matomus savo mintyse scenarijus.

TALAZ:  Arba įvyksta barnis ir tu jį aprašai, tik kaip kūrėjas išplėti savaip. Pavyzdžiui, susipykai ir  per jūrą išplaukei į kitą šalį ar žemyną, nors realybėje tiesiog išėjai į kitą kambarį.

„8 Kambarys“ koncertas / M. Kazlavicko nuotr.
„8 Kambarys“ koncertas / M. Kazlavicko nuotr.

Ar tikite, kad turėsite ir didesnių hitų nei daina„Ieškau“?

CORSALIS: Mes jau turime. (juokiasi)

TALAZ: Mums tai yra didelė užduotis, bet kaip sukūrėme dainą, taip sukursime ir kitą hitą, natūraliai, negalvodami, kad  šita daina tikrai taps hitu. Prieš dainą „Ieškau“, mes turėjome  dešimt dainų ir galvojome, kad jos taps hitais. Taip ir dabar,  mes tikimės, kad  kiekviena daina taps hitu.

CORSALIS:  Mes tikrai turime daug geresnių dainų už IEŠKAU, tiesiog gal ne visiems  jos geresnės.

Ar jaučiate auditorijų skirtumą klubuose ir soliniuose koncertuose?

CORSALIS: Žinoma, skirtumas yra, bet „fainiausia“ koncertuoti savo soliniuose koncertuose, nes ten žmonės ateina  paklausyti mūsų. Dabar klubuose koncertuojame rečiau, ne dėl to, kad mūsų nekviestų, o dėl to, kad jau pradedame rinktis kur koncertuoti, nes krūvis šiuo metu yra labai didelis.

TALAZ: Klubuose žmonės ateina patūsinti,  pasirodymai prasideda labai vėlai, jau ir patys pavargę būname. Kartais būna labai gerai, o kartais nori, kad greičiau pasibaigtų. Būna žmonių, kurie ateina žinodami tik dainą IEŠKAU ir visą koncertą rėkia IEŠKAU.

Ką stengiatės atskleisti savo dainomis?

CORSALIS: Gyvenimą, paprastumą, problemas, kurios yra pas visus, tik mes jas įgarsiname. Gyvenimiškas situacijas, kurios visiems puikiai pažįstamos, bet daugumai žmonių gėda apie jas kalbėti viešai.

TALAZ: Kitiems yra gėda apie tai šnekėti, o mes nejaučiame ribų. Apie ką norime apie tą ir šnekame, nieko neslepiame nuo savo gerbėjų.

Akimirga iš grupės "8 Kambarys" koncerto/Manto Kazlavicko nuotr.
Akimirga iš grupės "8 Kambarys" koncerto/Manto Kazlavicko nuotr.

Kas yra jūsų kūrybos įkvėpimo šaltinis?

TALAZ: Konkurencija. Paskutiniu metu pradėjome labai konkuruoti vienas su kitu. (juokiasi)

CORSALIS: Bet konkurencija yra  labai faina ir skatina stengtis kažką daryti geriau.O įkvėpimas, man asmeniškai, yra mano mama, kuri viena augina du vaikus. Kietai varo ta moteriškė!

Pati ne kartą esu mačiusi, kad po koncertų sulaukiate daug merginų dėmesio. Kaip į tai reaguoja jūsų mylimosios?

TALAZ: Jos pasitiki mumis, todėl ramia širdimi išleidžia į koncertus. Anksčiau buvo pavydo, bet dabar susigyveno su tuo.

CORSALIS: Pavydas yra sveika ir labai normali reakcija į tai, kad į tavo vaikiną žiūri tūkstančiai merginų. Jeigu mano sužadėtinė būtų mano vietoj aš reaguočiau lygiai taip pat. Bet jau kuris laikas mūsų šeimose yra viskas labai gerai. Mūsų moterys žino, pas ką mes grįžtame po koncertų ir ką apkabinti ir pabučiuoti norime.

Lietuvoje konkurencija tarp atlikėjų tikrai didelė. Kaip manote, kuo jūs išsiskiriate iš kitų?

CORSALIS: Mums konkurencijos nėra. (juokiasi)

TALAZ: Mes daug metų dirbome su kūriniu, kuris tapo hitu, daug pastangų ir laiko įdėjome į savo vardą. Nėra nieko greito, viskas ateina per didelį darbą ir bemieges naktis. Kai reikėdavo pinigų muzikai dirbdavome net kelis darbus. O išskirtiniai esame tuo, kad  Lietuvoje nėra nei vienos grupės, kuri turėtų tokį skambesį kaip mūsų.

„8 kambarys“
„8 kambarys“

Jei ne muzika, ką kiekvienas iš jūsų veiktų dabar?

CORSALIS: Būtume statybininkai (juokiasi).

TALAZ: Aš esu baigęs verslo vadybą, bet nei karto nesu buvęs darbo pokalbyje ir niekada nesu to dirbęs. Dirbau  vestuvėse, vairuotoju ir net statybininku.

CORSALIS: Aš taip pat esu dirbęs vairuotoju, barmenu. Iš esmės mes dirbome viską, kad uždirbtume pinigų muzikai ir savo darbų mes niekada nesigėdijome. Mes jau buvome žinomi po dainos „Ieškau“, o aš vis dar dirbau barmenu. Žmonės ateidavo klausydavo mūsų dainos ir net nežinojo, kad tas vaikinas, kuris jiems parduoda gėrimus, yra grupės „8 Kambarys“ narys.

TALAZ: O aš dar ilgai dirbau vestuvėse ir žmonės ateidavo prie manęs paprašydavo, kad paleisčiau dainą „Ieškau“ bet net neatpažindavo manęs. Kai žmonės pradėjo nuolatos prašyti tos dainos, aš supratau, kad mes darom kažką nerealaus. Bet atėjo laikas kai supratome, kad negalime daugiau skirti laiko tiems dalykams, kurie daro pinigus, norime daryti  tai, kas mus veža.

O kaip atsipalaiduoja „8 Kambario“ grupės nariai?

CORSALIS: Mums užtenka mūsų koncertų kiekvieną savaitgalį. Mes tiesiog nesuprantame klubinės kultūros, kai žmonės penkias dienas dirba tik tam, kad savaitgalį „atsipalaiduotų“, nors iš tikrųjų klubuose net nepailsi. Man poilsis yra gulėjimas lovoje ir filmų žiūrėjimas.

TALAZ: O man pailsėti yra sunku. Mes esame perfekcionistai ir vis bandome parašyti naują „ieškau“, todėl net laisvu laiku aš vis galvoju, kaip sukurti naują hitą. Tai nėra normalu, kai negali atsipalaiduoti.

Ši vasara jums kaip niekad užimta. Kaip jaučiatės?

CORSALIS: Puikiai! Vasarą norisi koncertuoti kuo daugiau. Esame koncertinė grupė, todėl pasirodymai mums yra lyg deguonis.

TALAZ: Rugpjūčio 31 dieną pasirodysime Vasaros terasoje, kur įvyks koncertas „Nesibaigianti vasara“. Kviečiame visus atvykti.

Temos:
Muzika Grupė

Naujausi straipsniai