Grupė „8 Kambarys“: apie naujas dainas, meilę repui ir šiurpuliukus ant scenos

8 kambarys / Airos Klungytės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-15 16:24
Grupė „8 Kambarys“ veiklą pradėjo 2013 metais ir savo nuoširdumu iškart surado kelią į klausytojų širdis. Portalui Žmonės.lt jos įkūrėjai Karolis Talutis – Talaz ir Deividas Alejūnas – Corsalis pasakoja šios vasaros hito „Ieškau“ sukūrimo istoriją bei šiurpuliukus, kurie aplanko koncertų metu, kuomet publika kartu atlieka jų dainas. „Reikia įdėti labai daug darbo ir pastangų, kad tavo svajonės išsipildytų“, – teigia grupės nariai.

Kaip kilo idėja sukurti grupę „8 Kambarys“?

Deividas: Kartu su Karoliu turėjome bendrą draugą, pas kurį eidavome įrašyti kūrinius. Su juo labai gerai sutarėme. Jis pasiūlė įkurti komercinio tipo įrašų studiją, kurioje galima būtų priimti klientus. Su Karoliu pirmą kartą susipažinome toje įrašų studijoje 2013 metais, tačiau minčių apie savo grupę dar neturėjome.

Karolis: Mūsų hobis buvo kurti muziką, ją įrašinėti, kartu su Deividu turėjome savo atskirų sukurtų dainų. Kartą draugas Arvydas organizavo koncertą ir pasiūlė mums atlikti jau įrašytas dainas. Tai buvo pirmas kartas, kada mane ir Deividą pristatė kaip grupę „8 Kambarys“, po to sekė ir kiti koncertai. Buvo ilgas laiko tarpas, kuomet neturėjome stimulo kurti, tik vėliau supratome, kad atėjo laikas įdėti daugiau pastangų ir darbo į savo įvaizdį bei kuriamą muziką.

Deividas: Kuo daugiau koncertavome, tuo labiau mus užvaldė noras kurti muziką dviese. Po kurio laiko plėtoti ir vystyti savo grupę likome tik mes su Karoliu, prie mūsų prisijungė Ričardas Fedasiukas – grupės prodiuseris ir vadybininkas.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Kada pradėjote repuoti?

Karolis: Ketvirtoje klasėje sugalvojau, kad būsiu reperis. Visą laiką norėjau save realizuoti, todėl pasiūliau draugui kartu pabandyti repuoti, tuo metu tai atrodė labai paprasta. Rašydavau tekstus, o devintoje klasėje pradėjau kurti ir muziką. Man repas padeda laisviau reikšti savo mintis. Kai 2013 metais susitikome su Deividu, pradėjome rašyti tikras dainas, kurias vėliau išleidome. Šiuo metu taip pat dirbu įvairiuose renginiuose, rūpinuosi jų techniniu apipavidalinimu.

Deividas: Mane supo reperiai, hiphoperiai ir panašių kultūrų žmonės. Vienu metu šokau breiką, taip pat kartais rašydavau kūrinius. Tiek stiliumi, tiek širdimi visada buvau šios kultūros atstovas, man ji labai patiko nuo pat vaikystės. Kai 2013 metais prasidėjo internetinės kūrinių kovos, įrašiau kelis savo kūrinius. Taip prasidėjo mano reperio karjera. O kai nėra koncertų ir neįrašinėjame dainų, dirbu barmenu ir dainas rašau mintyse (juokiasi).

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Kodėl nusprendėte savo grupę pavadinti „8 Kambarys“?

Deividas: Mūsų pirmoji studija buvo visiška belangė, nenaudojama patalpa. Mąstėme, kaip pavadinti savo studiją, turėjome daug įvairių variantų. Ją įrengėme kaip kambariuką – su kilimu, sofa, kompiuteriais. Tai buvo tarsi mūsų kambarys, tačiau šį pavadinimą taip pat norėjome sutapatinti su kokiu nors skaičiumi – simboliu. Kai ateidavome į studiją, praleisdavome joje labai daug laiko, net nepastebėdavome, kaip jis praeidavo, tai buvo tarsi begalybės kambarys. Skaičius 8 simbolizuoja vietą, kurioje tu prarandi laiko sąvoką.

Karolis: Skaičius 8 taip pat susijęs su mūsų ambicijomis, užsispyrimu.

Kaip kuriami jūsų dainų tekstai?

Karolis: Dainų tekstus rašome studijoje, jie prasideda nuo paleistos muzikos. Atskirai su Deividu rašome tekstus, vėliau pasikeičiame mintimis, kurios dažniausiai būna labai panašios. Aš dažniausiai susigalvoju kokį nors vaizdinį ir ji bandau perteikti žodžiais. Mes žinome, kokia muzika ir koks skambesys mums tinka.

Deividas: Muzika mums suteikia emocijas, leidžia sugalvoti temą. Ji „užkabina“, duoda minčių, o tada sėdime dviese ir mąstome. Mes neskubame kurti tekstų, dainas išjaučiame, ilgai brandiname ir atiduodame pilną produktą. Niekada neišleidžiame kūrinio, jei jaučiame, kad jis nėra visiškai išpildytas. Jei Karolis mano, kad dainoje yra silpna vieta, ją tobuliname, kartu bandome ieškoti kompromiso.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Kas jus įkvepia kurti dainas, jų tekstus?

Deividas: Mūsų dainose jaučiamas vakarietiškas skambesys, o priedainius dainuojame patys. Aš turiu keletą autoritetų – reperis Machine Gun Kelly, Drake, Kanye West. Taip pat rusų atlikėjas – Egor Kreed. Labai mėgstame Radžio muziką. Ateityje būtinai pasikviesime koncertuoti jį į savo vestuves (juokiasi).

Karolis: Įkvėpimo semiuosi iš Drake’o. Lietuvoje „G&G Sindikatas“ ir „Lilas su Innomine“ taip pat lieka mūsų autoritetais. Jie yra repo muzikos vedliai, gerbiame juos už drąsą. Šie atlikėjai parodė, kad Lietuvoje repo muzika gali surinkti didžiules žmonių arenas.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Jūsų kūrinį „Ieškau“ galima pavadinti tikru šios vasaros hitu, o su juo išaugo ir grupės žinomumas. Kam skirtas šis kūrinys, kokia jo pagrindinė mintis? Ar tikėjotės, kad daina bus tokia populiari?

Deividas: „Ieškau“ dainą sudaro trys posmeliai. Vieną jų rašė kartu dainą atliekantis Niko – apie tai, kaip nori susigrąžinti žmogų. Aš rašiau apie esamą situaciją, o Karolis – kaip norėtų tą žmogų paleisti. Trise iš skirtingų istorijų sukūrėme vieną ir palikome daug vietos žmonių interpretacijai. Taip pat stengiamės, kad daina būtų suprantama ir paprasta. Bandėme perteikti gyvenimiškas situacijas, be didelių materijų ir pasakojimų apie sunkų gyvenimą. Kiekvienas šio kūrinio žodis turi prasmę ir reikšmę, jis pateiktas paprastai, bet atskleidžiamas su emocija. Norime, kad klausytojas suprastų tą jausmą, kurį norime perteikti.

Karolis: Taip pat prie dainos populiarumo prisidėjo netaisyklingas kirtis (juokiasi). Kai rašome dainas, mes kuriame jas taip, kad kiekvienas žmogus ją išgirdęs sutapatintų su savo istorija, tačiau perteikiame ir savo asmeninę patirtį, potyrius. Dainose stengiamės koncentruotis į žmonių tarpusavio bendravimą, emocijas ir patirtis. „Ieškau“ galima interpretuoti kaip kūrinį apie meilę arba kaip santykį su kūryba. Mes mėgstame dviprasmybes. Tikėjomės ir jautėme, kad šis kūrinys bus populiarus, tačiau niekada nemanėme, kad toks populiarus.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Kaip reaguojate į jūsų dainas klausančių žmonių žinutes?

Deividas: Jau taip sunku mieste praeiti... (juokiasi) Turime didelį atgalinį ryšį su gerbėjais, stengiamės su jais bendrauti atrašyti.

Karolis: Visada atsiranda žmonių, kuriems nepatinka mūsų kūryba, tačiau manome, kad tai yra didžiausi mūsų gerbėjai, kurie nuoširdžiai seka mūsų veiklą. Mus labai pradžiugina, kai žmonės grupę mini socialiniuose tinkluose, tai tik įrodo, kad tobulėjame ir mūsų kūryba yra įdomi.

Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.
Audriaus Dzimidavičiaus nuotr.

Koks jausmas aplanko, kai su jumis dainas atlieka tūkstantinė žmonių minia?

Deividas: Aš visada galvodavau: „Duokit man minią žmonių ir tegul jie žino mūsų kūrybą“. Mano svajonė pagaliau išsipildė, šis jausmas yra nuostabus. Mes ateiname atlikti kūrinių, o susirinkę žmones atlieka juos už mus, galime kartais leisti sau nedainuoti, tada per kūną laksto šiurpuliukai.

Karolis: Tai yra pats geriausias įvertinimas, mes to siekėme ne vienerius metus, o visi gerbėjai atsirado tikrai ne per vieną dieną. Turėjome ir nesėkmių, daug nevykusių koncertų.

Kaip žadate nustebinti klausytojus ateityje?

Deividas: Planuojame išleisti naują albumą. Artimiausiu metu išleisime naujus singlus bei klipus. Turime planų susijusių su šokių muzikos kūriniais.

Karolis: Artimiausiu metu kartu su videoklipu išleisime dainą – „Išmokyk mane šypsotis“. Esame paruošę dar vieną kūrinį „Tuščiam Pasauly“, kuriuo nustebinsime jau rudenį. Visus kviečiame į savo koncertus Kaune ir Vilniuje, taip pat pasirodysime artėjančiuose festivaliuose, kuriuose atliksime savo kūrinius ir drebinsime scenas!

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai