Grupė „120“: „Atsitraukimas nuo socialinių medijų buvo sąmoningas mūsų su Šarūnu sprendimas“

Grupė „120“ renginio „Vibelift“ metu/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-27 13:24
Jaunimo festivalyje „Vibelift“ grupės „120“ narių Dovydo ir Šarūno laukia ypatingas vaidmuo - vaikinai bus atsakingi už visų renginio dalyvių nuotaiką. Šiemet jie yra pagrindiniai festivalio energijos generatoriai. Apie neblėstančią energiją, kūrybiškumą, sėkmes ir nesėkmes bei kaip pasimokyti iš kitų klaidų tam, kad nereikėtų mokytis iš savų ,ir ką reikia daryti, kad taptum kūrybiškesnis ir sėkmingesnis, atvirai pasakoja Dovydas Laukys.

Dovydai, tu ir Šarūnas esate pristatomi kaip pagrindiniai jaunimo festivalio „Vibelift“ energijos generatoriai. Paaiškink, ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad mes darysime tai, ką sugebame geriausiai – generuosime energiją! Sugeneruosime tiek daug energijos, kad visiems jos užteks metams į priekį. Iki kito „Vibelift“ festivalio. Šiemet renginyje bus dar daugiau turinio, dar daugiau energijos ir geros nuotaikos! Jau net dabar jaučiu, kaip bus gerai!

Jei paprašyčiau prisistatyti save penkiais būdvardžiais, kokie tai būtų būdvardžiai?

Energingas, Energingas, Energingas, Energingas, Energingas.

Ar grupė „120“ vis dar tokia pat populiari kaip ir prieš metus, kai laimėjote „X faktorių“ ?

Nepasakyčiau, kad esame tokie pat populiarūs, kaip ką tik laimėję „X faktorių“, tačiau atsitraukimas nuo socialinių medijų buvo sąmoningas mūsų abiejų su Šarūnu sprendimas. Atsitraukėme tam, kad galėtume skirti laiko kūrybai ir realiam suvokimui, kas iš tiesų yra muzikos kūrimas. Betarpiškas ryšys, kurį susikūrėme su savo fanais, tikrai niekur nedingo. Mums vis dar kasdien rašo gerbėjai, kviečia mus į įvairius renginius, užsakinėja mūsų koncertus. Ir mes tikrai neatostogaujame! Galiu tik išduoti, kad greitai susprogdinsime tikrą bombą! Kūrybinę, žinoma (juokiasi).

Sakykite, kas šiandien yra pagrindiniai Jūsų klausytojai?

Manau, įvairaus amžiaus žmonės. Mus mėgsta tie, kuriems patinka pozityvi, nesuvaidinta, tikra emocija.

Grupės „120“ narys Dovydas Laukys/Organizatorių nuotr.
Grupės „120“ narys Dovydas Laukys/Organizatorių nuotr.

Kaip manai, ar sunku nustebinti šiuolaikinį klausytoją?

Ir taip, ir ne. Šiais laikais žmonės turi priėjimą prie begalinio informacijos kiekio. Jie gali nemokamai klausytis pačios įvairiausios muzikos iš viso pasaulio. Iš kitos pusės, egzistuoja tendencijos. Neseniai vienas labai kompetentingas muzikos kūrėjas pasakė, kad kuriant muziką, svarbu, jog ji būtų atpažįstama ir tik šiek tiek savita, nes per didelis pokytis sukelia atmetimo reakciją. Manau, jis teisus. Reikia nenutolti nuo tendencijų, bet viską daryti savaip.

Gal kažkam atrodo, kad esi šiek tiek išprotėjęs scenos chuliganas, tačiau iš tiesų, domiesi ir labai rimtais dalykais, seki visas šiuolaikinio mokslo tendencijas. Planuoji imtis naujos veiklos?

Iš tiesų mane domina nemažai mokslo sričių, tačiau vis tik išskirčiau - dirbtinį intelektą, technologijų inovacijas, robotiką, astrofiziką, biomediciną ir neuromokslus. Kol kas šios sritys - tik mano hobis. Skaitau naujausią literatūrą apie tai, dalyvauju įvairiuose seminaruose, internete peržiūriu paskaitas šia tema, išklausau diskusijas. Man tai labai įdomu ir atrodo prasminga. Galbūt tai ir yra mano ateitis?

Dovydai, ar Tu kūrybiškas žmogus?

Sunku objektyviai save vertinti. Galiu pasakyti tik tiek, kad man patinka generuoti pačias keisčiausias ir netikėčiausias idėjas, patinka padaryti kažką tokio, ko dar niekas nedarė. Arba tiesiog daryti dalykus kitaip. Man labai patinka pats kūrybos procesas.

O kas yra kūrybiškumas ir ar galima jo išmokti?

Mano nuomone, kūrybiškumas - tai sugebėjimas savaip interpretuoti sukauptą informaciją, įprotis pažvelgti į reiškinius iš kelių perspektyvos kampų, ypatingai sprendžiant sudėtingas problemas. Taip pat tai ir mokėjimas užmiršti savąjį „aš“. Ar galima išmokti kūrybiškumo? Tikrai taip. Kūrybiškumo, kaip ir visų kitų dalykų, galima išmokti. Mano trys pagrindiniai patarimai tiems, kurie abejoja savo kūrybiškumu, būtų: pirmas - skaityti, antras - skaityti ir trečias - skaityti.

Grupė „120“ renginio „Vibelift“ metu/Eimanto Paulausko nuotr.
Grupė „120“ renginio „Vibelift“ metu/Eimanto Paulausko nuotr.

Trys svarbiausi dalykai, kuriuos Tu būtinai turi padaryti per dieną?

Palįsti po lediniu dušu. Pasportuoti. Nusišypsoti.

Kokių klaidų nekartotum, jei šiandien vėl galėtum grįžti į mokyklą?

DAUG klaidų nekartočiau. Tačiau, pirmiausia, mažiau linksminčiausi ir daugiau mokyčiausi.

Atskleisk, kaip dažniausiai elgiesi, jei nepasiseka?

Išsigąstu. Nusiviliu. Susigūžiu. Tada susiimu. Atsitiesiu. Pažvelgiu aukštyn. Susitaikau. Einu toliau. Greičiau negu anksčiau. Tiksliau negu anksčiau.

Ar Tu griežtas sau?

Kuo labiau senstu, tuo atlaidesnis sau darausi (juokiasi). Ir tai yra klaida, bet visos klaidos yra ištaisomos.

Grupė „120“ renginio „Vibelift“ metu/Eimanto Paulausko nuotr.
Grupė „120“ renginio „Vibelift“ metu/Eimanto Paulausko nuotr.

Dažniau mokaisi iš kitų klaidų ar vis tik iš savo?

Manau, kad mokymasis iš kitų klaidų yra ne toks efektyvus kaip mokymasis iš savo klaidų. Fizinis komponentas clods padarymo momentu yra be galo svarbus. Apie tai galėčiau kalbėti labai daug. Tačiau pasakysiu, kad visada geriau jau nebijoti suklysti ir daryti, nei visai nieko nedaryti. O klaidų visada bus. Kita vertus, juk jos tam ir yra, kad iš jų pasimokytume ir eitume toliau. Taip?

Ir pats svarbiausias klausimas, kurį „Vibelift“ Facebook paskyroje Tau uždavė gerbėjos: Dovydai, ar tiesa, kad šiuo metu esi laisvas ir ieškai draugės?

Kaip tai? Negali būti (juokiasi). 

Jaunimo festivalis „Vibelift“ vyks balandžio 11 d. Vilniuje, „CONFER by Siemens arena“.

Bilietų ieškokite čia.

Naujausi straipsniai