Grožis ir branda: senėjimo priežasčių ir jį stabdančių priemonių ABC

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-04-03 13:50
AA

Priežasčių, lemiančių išvaizdos pokyčius metams bėgant, ir priemonių, juos pristabdančių, sąrašas – lyg abėcėlė. Ją išmokus, paprasčiau susidoroti su laiko pateikiamomis užduotimis. Palyginkite savo žinias su mūsų „abc“.

Antioksidantai

„Oksidacinis stresas“, „laisvieji radikalai“ – kas negirdėjo apie šiuos „blogiukus“, sendinančius ir prišaukiančius visokių ligų? Mūsų kūne nuolat vyksta metaboliniai procesai, o dėl jų neišvengiamai atsiranda laisvųjų radikalų. Bet šiems neutralizuoti organizmas turi kompleksinę gynybinę sistemą, kurios svarbi dalis – antioksidacinės medžiagos. Kai laisvųjų radikalų ir antioksidantų pusiausvyra sutrinka, o tai mūsų laikais – įprastas dalykas (laisvųjų radikalų kiekį gausina ir juos slopinančią sistemą silpnina tokie veiksniai kaip radiacija, oro teršalai, cigarečių dūmai, stresas), pasireiškia vadinamasis oksidacinis stresas. Senstant jis, deja, tik stiprėja, jo poveikį patiria visas kūnas, ir oda – ne išimtis. Padėti sau galime valgydamos maistą, kuriame gausu antioksidantų (vitaminų B3, C, E, cinko, seleno, kofermento Q10, polifenolių, flavonoidų), ir naudodamos jų turinčią kosmetiką.

Dėmesio: antioksidantų yra daržovėse, vaisiuose, riešutuose, aliejuje, arbatoje, riebiose žuvyse...

Riešutai / Fotolia nuotr.

Botoksas

Botokso (botulino toksino) injekcijos – garantuotas būdas išlyginti raukšles, o šio vaistinio preparato poveikis trunka kelis mėnesius. Mažytėmis jo dozėmis blokuojami nerviniai signalai, verčiantys raumenis susitraukinėti. Tose vietose, kuriose jie ilsisi, raukšlės irgi „ilsisi“. Pasak žinovų, per tą laiką, kol botulino toksinas naudojamas medicinoje (daugiau kaip 30 metų), jo įtaka žmogaus organizmui labai gerai ištirta.

Dėmesio: kai injekcijas daro išmanantis specialistas, o moteris jaučia saiką, rezultatas būna geras.

Riešutai / Fotolia nuotr.

CC kremas

„Spalvos koreguoklis“ – taip verčiamas kremo pavadinimas (angl. „colour corrector“). Palyginti su BB kremais, kurie taip pat turi spalvos pigmentų, drėkinamųjų komponentų, CC kremai, teigiama, yra puresnės tekstūros ir geriau padengia odą. Tačiau skirtumą tarp jų dažnai sunku įžvelgti, jis priklauso nuo gamintojo naudojamos formulės.

Dėmesio: toks produktas išlygina odos spalvą, maskuoja raudonį, išsiplėtusias poras, tamsias dėmes, mažina riebų blizgesį, suteikia odai skaistumo.

Dehidratacija

Gydytojos dermatologės, kosmetologės ne veltui kaip maldą kartoja: „Drėkinkite odą!“ Veiksnių, kurie ją sausina, – pilna: stresas, šaltis, ultravioletiniai spinduliai, netinkama mityba, hormonų pusiausvyros pokyčiai dėl menopauzės, skydliaukės ligos, per daug alkoholio, nikotino... Ar jau įsidėmėjote, kad sausa ir dehidratuota, arba nusausėjusi, oda, – ne vienas ir tas pat? Sausa – odos tipas, dehidratuota – būklė, kuri gali pasireikšti ir turint riebią odą.

Dėmesio: tempimas, pleiskanojimas, šiurkštumas – galimi odos dehidratacijos požymiai.

Riešutai / Fotolia nuotr.

E vitaminas

Jis – vienas stipriausių antioksidantų. Ne tik efektyviai stabdo odos senėjimą, bet ir švelnina aknės randus, strijas, ramina jautrią odą, padeda, jei lūžinėja nagai, skeldėja lūpos. Kai organizmui jo nepakanka, plaukams trūksta spindesio ir gyvybingumo.

Dėmesio: natūraliai daug šio vitamino kviečių daiguose, riešutuose, špinatuose, avokaduose, sėmenų, alyvuogių aliejuje...

Filtrai

SPF filtrai tapo mūsų gyvenimo dalimi ne be reikalo. Kaip rodo įvairūs tyrimai, jie mažina odos vėžio riziką ir stabdo fotosenėjimą.

Dėmesio: nemanykite, kad šaltymečiu SPF filtro nereikia. UV spinduliai veikia odą kiaurus metus.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Gelsvumas

Dantų atspalviui įtakos turi genai, maistas, rūkymas, ligos, vartojami medikamentai, emalio storis... Jei gelsvumas erzina ir norisi jo atsikratyti, teks atsisakyti kai kurių dalykų, prie kurių esate pripratusios. Be to, gali padėti geresnė dantų higiena, reguliariai naudojamos balinamoji pasta, kitos naminės balinimo priemonės. Aišku – ir profesionalų atliekamos tokio pobūdžio procedūros.

Dėmesio: dantys, metams bėgant, natūraliai gelsta dėl to, kad dentinas, gelsvas vidinis danties audinys, ima vis labiau matytis per plonėjantį emalį.

Injekcijos

Putlumas ir stangrumas – esminiai jaunos odos požymiai. Injekcijoms naudojami mezoterapiniai produktai padeda stabdyti jų nykimą. Tai – gryni arba kombinuoti preparatai, kurie aktyvina odos ląsteles, gina jas nuo laisvųjų radikalų, stangrina ir drėkina odą. Naudojamos ne vien tradicinės adatos, bet ir modernesni prietaisai – elektroporatorius, mezoterapinis pistoletas, specialus volelis.

Dėmesio: mezoterapijos procedūromis galima jauninti ir veido, ir kūno odą.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Jautri oda

Jei esate tokios odos savininkės ir dar nenaudojote priemonių su peptidais, išmėginkite. Šie turi aminorūgščių, kurios skatina kolageno gaminimą, padaro raukšleles ne tokias matomas ir paprastai nedirgina odos. Makiažą ir odos nešvarumus gerai valyti miceliniu vandeniu, skirtu jautriai odai.

Dėmesio: vidinių ir išorinių dirgiklių, išprovokuojančių „gaisrą“, sąrašas labai ilgas – nuo UV spindulių, kosmetikos komponentų iki hormonų pusiausvyros pokyčių ir streso.

Kontūrų tobulinimas

Metams bėgant, veido kontūrai praranda aiškumą. Labai naudinga išmokti kontūruoti veidą makiažo priemonėmis. Teptuku ir pudra įmanoma padaryti skruostus skulptūriškesnius, pabrėžti žandikaulio liniją, susiaurinti ir paplatinti, kur reikia. Visa tai atlikus tinkamai, veidas akivaizdžiai pajaunėja. Specialios sudėties stangrinamieji kremai taip pat pagražina veido formą.

Dėmesio: kontūravimo makiažo priemonėmis esmė – sukurti tinkamą šešėlių ir šviesos santykį.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Lūpų dažai

Jie, be jokios abejonės, padailina lūpas, kurių oda senstant kuo toliau, tuo labiau blykšta. Lūpų dažai akimirksniu paskaistina ir pakeičia visą veidą. Gera taisyklė, kuria verta sekti: „Mažiau yra daugiau.“ Kontūrų pieštukas pagražina lūpų kontūrus, tačiau gali akcentuoti aplink jas atsiradusias raukšleles, todėl geriausia rinktis tokį, kuris tik vos vos tamsesnis už natūralią lūpų spalvą. Venkite labai spindinčių, metalinio blizgesio turinčių, tamsios spalvos dažų.

Dėmesio: jei abejojate, kokiai spalvai teikti pirmenybę, tegu bus „nude“.

Miegas

„Estée Lauder“ iniciatyva prieš porą metų surengtas tyrimas moksliškai patvirtino tai, ką ir pačios žinome arba nujaučiame: neišsimiegančių moterų oda sensta greičiau, atsigauna lėčiau.

Dėmesio: stresas žengia koja kojon su miego stygiumi. Dėl nuolatinio neišsimiegojimo veidas atrodo pavargęs, piktas, liūdnas ir, žinoma, senesnis, nei yra iš tikrųjų.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Naktinis ritualas

Dieną oda visas jėgas skiria išorinių agresorių atakoms atremti, naktį ji „remontuojasi“ ir rengiasi dienos iššūkiams. Jei vakare tinkamai pasiruošite miegui, ryte oda bus stangri, spindinti – šitaip ji atrodo, kai nestokoja poilsio, drėgmės, maisto. Ją reikia kruopščiai nuvalyti ir pamaloninti specialia priemone. Be naktinių kremų, dar yra nenuplaunamų kaukių, nealiejinių serumų: jie labiau koncentruoti, todėl veiksmingesni.

Dėmesio: svarbi sąlyga – miegoti kambaryje, kuriame oras gana drėgnas.

O2

Grožio ekspertai teigia, kad šiuolaikinis gyvenimo būdas ir aplinka mažina ląstelių gebėjimą apsirūpinti deguonimi, gyvybės garantu, ir tai matyti žmonių veiduose. O sendamos kraujagyslės vis labiau patiria deguonies nepakankamumą. Todėl naudinga daryti visa, kas O2 kraujyje padaugina: dažniau būti miške, sportuoti, naudoti specialias sveikatinimo ir grožio priemones... Viena iš jų – ozono terapija, kurios metu žmogus gauna ozono ir deguonies mišinio. Ši terapija, pasak žinovų, jaunina visą organizmą.

Dėmesio: medicinoje ozono terapija naudojama jau apie 100 metų.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Pigmentacija

Ne tik raukšlės prideda metų, bet ir nevienoda odos spalva, pigmentinės dėmės. Šias provokuoja veiksniai, kuriuos jau minėjome: UV spinduliai, laisvieji radikalai, hormonų pusiausvyros kaita, endokrininės sistemos ligos.

Dėmesio: pigmentines dėmes galima mažinti kosmetiniais ir medicininiais balinamaisiais preparatais, šveitimo procedūromis, mezoterapija, lazeriu.

Retinoidai

Brandžiai odai jie labai praverčia, nes lengvai prasiskverbia į gilesnius sluoksnius ir ten skatina atsinaujinimo procesus. Retinoidai stiprina apsauginį hidrolipidinį barjerą, spartina suragėjusių ląstelių šalinimą, aktyvina kolageno gaminimą, mažina raukšles, didina odos tankį ir elastingumą, vienodina spalvą...

Dėmesio: retinodai gali dirginti odą, todėl juos naudojant patartina nepamiršti pertraukų.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Sportas

Jo nauda, trokštant ilgiau išsaugoti veido ir kūno jaunatviškumą, neginčijama: nuo geresnio ląstelių aprūpinimo deguonimi iki laimės hormonų aktyvinimo...

Dėmesio: daugelis savijautos ir išvaizdos problemų, kurios tradiciškai siejamos su kūno senėjimu, nyksta, kai situaciją „daug sėdžiu ir nesimankštinu“ keičia „aš reguliariai sportuoju“.

Šlapi plaukai

Plaukai pažeidžiamiausi, kai šlapi, todėl darytumėte didelę klaidą trindamos juos rankšluosčiu. Juo sugerkite vandenį plaukus ne trindamos, o lengvai spaudydamos. Plačiomis šukomis pašukuoti, kad nesiveltų, galite tada, kai patepate kondicionieriumi (prieš galutinį skalavimą).

Dėmesio: prevenciškai nuolat stiprinkite savo puošmeną kaukėmis, serumais, aliejumi, saloninėmis procedūromis.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Tamsūs paakiai

Paakiai tokie gali tapti dėl kelių dalykų: sunyksta riebalinis sluoksnis (atsiranda įduba, kurioje susidaro šešėlis); sumažėja kolageno skaidulų (oda suplonėja ir pro ją ima šviesti mėlynos kraujagyslės); sergama lėtine liga, neišsimiegama, blogai veikia inkstai, kamuoja alergijos; audiniai tamsėja dėl amžiaus. Taigi nesistebėkite, kad pirmas pasitaikęs po ranka paakių kremas nepadaro to, ko iš jo tikitės, – problemos priežastys juk skirtingos!

Dėmesio: paakiai, pasirodo, gali tamsėti ir dėl nuolatinio miegojimo ant pilvo.

Užpildai

Jais galima sušvelninti ir išlyginti raukšles (ypač tas, kurios dėl gravitacijos nutįsta nuo nosies iki lūpų kampučių), pagražinti skruostų ir viso veido formą, paputlinti lūpas. Tai greitas būdas sušvelninti senėjimo požymius. Kita vertus, yra kosmetikos, kuri veiksmingai užpildo raukšleles.

Dėmesio: hialurono rūgšties užpildų efektas trunka 6–7 mėnesius, pusiau sintetinių – iki kelerių metų.

Riešutai / Fotolia nuotr.

Valymas

Kasdien pašalinti visus odos nešvarumus, makiažą – privalu! Jūsų užduotis daryti tai kruopščiai, tačiau švelniai, naudoti priemones, kurios odos nedžiovina, nedirgina, gerina atspalvį, mažina raudonavimo galimybę. Neignoruokite šveitimo: jis veiksmingai šalina suragėjusias ląsteles, vienodina odos spalvą, „trina“ raukšleles. Itin efektyvus, akivaizdžiai atjauninantis – cheminis šveitimas rūgštimis, atliekamas grožio klinikose ir salonuose.

Dėmesio: dvipakopis odos valymas, kurį praktikuoja azijietės, – tobulas būdas kasdien pasirūpinti odos švara. Puikiai pašalinami riebalai, makiažas, vandeny tirpstantys nešvarumai.

Žilumas

Neskubėkite jo slėpti, nes žilumui šiandieninė mada rodo dideles simpatijas! Tiesiog pasiieškokite kosmetikos priemonių, kurios suteikia žiliems plaukams švelnumo, spindesio, neutralizuoja juos prastinantį gelsvumą (jei šis yra). Geras kirpimas – „a must“.

Dėmesio: labiausiai tinka specialiai žiliems plaukams skirti produktai.

Riešutai / Fotolia nuotr.