Grožio pamokėlė: dieninis makiažas

Grožio pamokėlė: kontūravimas / Redakcijos archyv.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-19 11:00
„Dieniniam makiažui gali pakakti lengvos kreminės pudros, blakstienų tušo ir lūpdažio ar blizgio, tačiau jei ruošiatės į darbą arba universitetą, norėsite pasidažyti šiek tiek kruopščiau“, – sako grimo meistrė Aušra Malakauskienė.

Anot profesionalės, svarbiausia paryškinti tuos veido bruožus ar vietas, kurie jus labiausiai puošia yra išskirtiniai ir dailūs. Jei mėgstate akcentuoti vešlius antakius, minimalų kosmetikos rinkinį papildykite antakių pieštuku, geliu ar specialiai tam skirta želė. Tiesa, pernelyg tamsūs antakiai jau nebemadingi, tad rinkitės priemones, kuo artimesnes natūraliai jūsų antakių spalvai.

Išraiškingos akys

Darantis dieninį makiažą, kai ruošiamės į darbą, galime ne tik pasidažyti blakstienas, bet lengvais, šviesiais, kreminių šešėlių atspalviais suteikti akims gilumo. Vis dar itin madinga pravesti viršutinę blakstienų liniją. „Tik brėžiama linija turi būti plona ir tiksli. Jei ranka neįgudusi, geriau ją vesti ne skysta priemone, o akių kontūro pieštuku ar tik tamsiais šešėliais paryškinti pačią blakstienų auginimo liniją (šešėliais užpildyti tarpelius tarp blakstienų). Jei kontūrą nubrėžti jums vieni juokai, pirkite skystas priemones, tačiau atkreipkite dėmesį į pakuotę – rinkitės vandeniui atsparias. Jei akys pūstelėjus vėjui, susigraudinus ar dėl kitų priežasčių sudrėks, būsite rami, kad kontūras liks savo vietoje, – pataria A. Malakauskienė. – Beje, akių kontūras nebūtinai juodos spalvos, galite rinktis rudą ar net kitos spalvos, jei jūsų darbe nėra apibrėžtų reikalavimų išvaizdai.“

Dėmesys lūpoms

„Raudonas lūpdažis darbovietėje tikrai galimas, tačiau nesirinkite labai sodrios, ryškios spalvos ir atminkite, kad ryškiai padažytas lūpas reikia prižiūrėti visą dieną. Jei pasivalys, nusitrins ar nusivalgys, būtina pataisyti, antraip atrodysite nevalyvai. Kad kiltų mažiau rūpesčių, įsigykite vandeniui atsparius, ilgalaikius lūpų dažus ar blizgį, – kalba profesionalė. – Prieš kur nors keliaudamos su ryškiomis lūpomis, porą dienų pasibandykite namuose, kaip su tokiomis jaučiatės. Būna, kad moteris pati priėjusi prie veidrodžio kaskart nustemba lūpų ryškumu ir ilgainiui supranta, kad ši spalva pernelyg iššaukianti.

Dar vienas patarimas – pirkdamos lūpų dažus, būtinai išbandykite juos ant savo lūpų. Odos pigmentai skirtingose kūno vietose skiriasi, tad pabandymas ant rankos naudos neduos. Taip pat nevertinkite lūpdažio spalvos ant kito žmogaus lūpų – skirtingų žmonių lūpų pigmentai taip pat skiriasi.“

Nepamirškite kontūravimo

Veido kontūravimas svarbus tiek dieną, tiek vakare. Tik nepamirškite, kad vakare jis gali būti intensyvesnis, o štai dieną jokiu būdu negali matytis jokių griežtų linijų. Skruostus ryškinkite tik šiek tiek už odos spalvą tamsesniais skaistalais ar pudra ir gerai išsklaidykite.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai