Grožio paieškos su Liv Tyler

Liv Tyler / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Liv Tyler / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2012-12-29 15:00
AA

Šiuose puslapiuose karaliauja viena dailiausių pasaulio moterų. Įsižiūrėkite į tobulai lygios, švytinčios odos, išraiškingų spindinčių akių, vešlių šokoladinių plaukų savininkę – jos grožis ne lėliškas, bet traukte traukia, nes kažkoks ypatingas, kerintis, tiesa?

Galima sakyti, kad Liv Tyler pasisekė, – motina gamta jai buvo dosni. Tačiau aktorė nuolatos naudoja odos priežiūros ir makiažo priemones, rūpestingai maitinasi, kad palaikytų ir išryškintų savo grožį. Sužinokite, ką būtent ji daro. Čia taip pat rasite įvairių patarimų, kuriuos duoda garsiausių pasaulio kosmetikos ir parfumerijos kompanijų specialistai.

Tiesus kelias į žvaigždes

Liv Tyler augo manydama esanti modelio-dainininkės Bebe Buell ir roko žvaigždės Toddo Rundgreno dukra. Tačiau apie dešimtuosius gyvenimo metus būsimoji garsenybė sužinojo, kad jos biologinis tėvas – Stevenas Tyleris, „Aerosmith“ lyderis. O tai reiškia, kad jos gyslomis teka italų, vokiečių, rusų ir indėnų kraujo mišinys, – be jo kažin ar būtų gimę šie nepakartojami veido bruožai ir nuostabios kūno linijos. Liv Tyler vardas (teigiama, kad mama ją taip pavadinusi žymios norvegų aktorės Liv Ullmann garbei) jau ne kartą figūravo įvairiuose dailiausių pasaulio moterų sąrašuose. Pavyzdžiui, 2004-aisiais svetainė TheAge.com skyrė jai antrąją vietą visų laikų natūralių gražuolių šimtuko rinkimuose. Ją pralenkė tik įstabioji Audrey Hepburn.

Liv Tyler / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Keturiolikos pradėjusi dirbti modeliu, mergina jau netrukus bodėjosi podiumu ir ėmėsi aktorystės. Paauglės vaidmenukas 1994-aisiais didžiulio populiarumo sulaukusios „Aerosmith“ dainos „Crazy“ vaizdo klipe pravėrė jai duris į didįjį kiną. Iki dvidešimtojo gimtadienio Liv buvo nusifilmavusi keliose juostose, o pilnametystės dovana tapo „Armagedonas“. Čia jos partneriu buvo pats Bruce’as Willisas, o tėvo grupė sukūrė garso takelį – dainą „I Don’t Want to Miss a Thing“, pavergusią profesionalių vertintojų, žiūrovų ir klausytojų širdis. Artėdama prie labiausiai ją išgarsinusio elfės Arvenos vaidmens trilogijoje „Žiedų valdovas“ dar nusifilmavo dviejuose Amerikos kino metro Roberto Altmano darbuose.

2003–2004 metai buvo lemtingi: santuoka su roko muzikantu Roystonu Langdonu, kontraktas su „Givenchy“, filmo „Žiedų valdovas: karaliaus sugrįžimas“ sėkmė ir sūnaus Milo gimimas. Aktorė prisipažino, kad pastarasis įvykis smarkiai pakeitė gyvenimą dar ir todėl, kad ji atsisakė daryti tai, ką darė nuo keturiolikos, – laikytis įgrisusių dietų. Svarbiausias tapo mažylis bei jo gerovė ir tai Liv leido patirti pasitikėjimo savimi antplūdį. „Buvau įsitikinusi, kad elgiuosi teisingai, – jokiame kitame gyvenimo etape dar nesu taip jautusis.“

Įprasti žingsniai

„Givenchy“ makiažo kompanijos ir aromato „Very Irresistible“ veidas pasakoja apie grožio prioritetus ir ritualus.

Odos priemonės. „Esu didelė makiažo pagrindo „Givenchy Subli’Mine“, turinčio SPF 20, gerbėja. Juo padengusi odą dar pasipudruoju perregima „Prisme Libre“. Po to – skaistalai: rausvi, subtilių smėlinių ir rudų atspalvių, pabrėžiantys veido ypatumus.“

Lūpų dažai. „Nenaudoju jų nuolat. Patinka smėlio spalvos, sukuriantys „nuogų lūpų“ įspūdį, pavyzdžiui, „Givenchy Lip Lip Lip!“, „Givenchy Lip Lip Shine“. Viršutinę lūpą dar tepteliu „Laura Mercier Secret Brightener“ blizgiu.“

Blakstienų tušas. „Dažausi tik viršutines blakstienas. Juodas „Givenchy Eye Fly“ tušas labai jas pailgina, nudažytos atrodo visiškai natūraliai.“

Plaukų priemonės. „Mano juodus plaukus pagyvina kelios žemės riešutų spalvos sruogos, kurios tikrai gerai atrodo ekrane. Patinka „Kerastase“ ir „Frederic Fekkai“, bet mėgstamiausias produktas – efektyviai drėkinantis „Terax Original Crema“.

Liv Tyler / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Grožio ir sveikatos ritualai. „Dievinu SPA salonus, bet visgi labiausiai patinka pačiai daryti veido procedūras – šveisti, pasilepinti kauke. Po gimdymo kiekvieną kartą valgydama išgerdavau tablečių, pagamintų iš grūdų daigų, sėmenų ir žuvų taukų, nes jutau, kad organizmui trūksta vitaminų ir mineralų. Kasryt mėgaujuosi migdolų pieno, bananų, viržių ir sėmenų aliejaus gėrimu. Rūpestingai pasirenku, ką valgyti ir gerti. Mitybos konsultantas Davidas Kirchas sudarė specialią programą, kurios pagrindas – maisto papildai su baltymais ir vitaminais, dietiniai patiekalai ir daug vandens.“

Aksominė oda

Nelygios, negražios spalvos oda su defektais kaip šaukštas deguto sugadins visą makiažą. Naudojant šiuolaikines gražinimosi priemones visai nesunku sukurti iliuziją, kad ji – nepriekaištinga.

  • Pasitelkite makiažo pagrindus, kuriuose yra silikono (užpildo raukšleles), sutraukiančių, matiškumo suteikiančių ir riebalinių liaukų veiklą reguliuojančių komponentų (užmaskuoja išsiplėtusias poras ir blizgesį). Pavyzdžiui, „Clarins Instant Smooth Perfecting Touch“ makiažo pagrindą galima naudoti vieną, prieš kreminę pudrą arba juos sumaišius. Turėtų patikti „Lancome Renergie Lift Duo Concealer“, „Avene Creme de Teint Compacte“.

  • Išmėginkite specialias priemones su perlamutro dalelėmis, suteikiančiomis odai švytėjimo ir šitaip pagerinančiomis jos išvaizdą. Maišykite su dieniniu veido ar kūno kremu – oda atrodys labai natūraliai, bet įgaus švelnaus spindesio. Galima tepti prieš kreminę pudrą arba ant jos – taip pagražinsite odą ir pabrėšite veido struktūrą. Pavyzdžiui, panaudojus tokią priemonę aplink akis, žvilgsnis taps skaidresnis. Pamėginkite „Yves Saint Laurent Radiant Touch Highlighter“, „Yves Saint Laurent Eclat d’Or“, „Giorgio Armani Fluid Sheer“.

  • Vos pastebimo porcelianinio švytėjimo suteikia, odą padailina, makiažą pabrėžia pudra. Svarbiausias kriterijus renkantis – spalva. Kad išvengtumėte klaidos, išmėginkite priemonę ant veido pakraščio. Jei jos ir odos spalvos sutampa, radote tinkamą.

  • Kad paslėptumėte tamsius ratilus po akimis, patartina įsigyti specialių maskuojamųjų priemonių, kurių sudėtis tam tinkamesnė nei kreminių pudrų.

  • Geriausia birią pudrą tepti vidutinio dydžio šepetėliu – toks paprastai naudojamas ryškinant veidą skaistalais. Dideliu teptuku rizikuojate uždėti per daug pudros, be to, nėra lengva jį valdyti dažant veido pakraščius. Tačiau jei turėsite ir tokį, bus patogu nubraukti pudros perteklių.

  • Aliejiniu pagrindu pagamintą kreminę pudrą prieš naudojant reikia suplakti, nes ji linkusi sluoksniuotis.

  • Akių vokus patepus kremine pudra, po to papudravus biria, šešėliai geriau paklus, akių makiažas ilgiau išliks toks, kokį sukūrėte.

  • Jei naudojate birius šešėlius ar skaistalus, prieš juos tepdamos numatytas vietas švelniai papudruokite biria ar kompaktine pudra. Tiesiai ant odos patekę birūs šešėliai ar skaistalai, susimaišę su odos riebalais, gali suformuoti dėmes. Iš pradžių pasipudravus taip neatsitiks.

  • 2007-ųjų pavasario-vasaros madas demonstravusių manekenių skruostai žydėjo kaip rožės. Kad pasirinktumėte tinkamą rožinį toną, pasinaudokite gudrybe: lengvai sugnybkite skruostą ir atiduokite pirmenybę skaistalų atspalviui, panašiausiam į atsiradusį veido paraudimą.

  • Nepagailėkite laiko ir ištyrinėkite veidą veidrodyje. Dar geriau, jei užsimerksite ir pirštais apčiuopsite visus įdubimus ir kyšulius. Orientuojantis veido „žemėlapyje“ kur kas lengviau pastebėti vietas, kurias reikia pašviesinti, ir tas, kurias verčiau patamsinti. Taip išryškinsite savo privalumus ir paslėpsite trūkumus.

Vizažistų gudrybės

Nicolas Degennes („Givenchy“): „Vietoj paakių kremo naudoju neutralios spalvos vokų šešėlius „Givenchy Must Have Beige“. Tepteliu jais ir vidurinį akies kampelį bei prie pat nosies.“

Thibault Vabre („Clarins“): „Teikiu pirmenybę ne makiažo pagrindui, bet serumui. Tai brangiau, užtat oda drėkinama visą dieną.“

Jerome’as Sandevoir’as („Stila“): „Atsargiai renkuosi dieninius kremus. Tiršti, turtingi veiksmingųjų medžiagų gali pakeisti makiažo priemonių spalvą.“

Eduardo Ferreira („Bobbi Brown“): „Makiažo pagrindas ant odos gali įgauti pilkšvą, rausvą ir kitokį atspalvį, todėl svarbu įsigyti tinkamą. Beje, vietoj jo galima naudoti dažomąjį kremą, suteikiantį veidui švytėjimo ir auksinio spindesio.“

Liv Tyler / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš makiažą

Įvairiomis makiažo gudrybėmis ir specialiomis priemonėmis galima priversti odą atrodyti nepriekaištingai, tačiau jas nuvalius ir vėl išlenda visi trūkumai. Kad jų būtų kuo mažiau, turite tinkamai maitintis, nuolat lepinti veidą ir kūną priemonėmis, turtingomis odai reikalingų medžiagų.

  • Oda kinta. Ją nuolat veikia aplinka ir mūsų pačių būsena, todėl priemonės, kurios tiko vakar, gali nebetikti šiandien.

  • Viskas, ką valgote (arba ko nevalgote), atsispindi jūsų veide. Pasekite Liv Tyler pavyzdžiu – įtraukite į savo kasdienį valgiaraštį kuo daugiau šviežių daržovių, vaisių, grūdų, vartokite koncentruotus vitaminų ir mineralų derinius (maisto papildus).

  • Pasak Marie Helene Lair („Chanel“), hemoglobinas suteikia odai patrauklumo ir švytėjimo. Jei nuolat patiriate stresą, rūkote, geriate, mažai būnate gryname ore, nesistengiate, kad organizme nesikauptų toksinai, – nesitikėkite, kad kraujyje neliks viso to pėdsakų. O juk jis aprūpina odą deguonimi ir maisto medžiagomis. Jūsų užduotis – ne tik keisti gyvenimo būdą, bet ir naudoti išorines kraujo mikrocirkuliaciją aktyvinančias priemones. Beje, tai atlieka fiziniai pratimai: skatina kraują tekėti visais organais, taigi ir didžiausiu iš jų – oda.

  • Primename, kad sveikoje odoje pakanka drėgmės, ląstelės sparčiai atsinaujina. Kad ir kiek jums metų – turite nuolat ją drėkinti, o nuo trisdešimties privalote naudoti priemones su stimuliuojamosiomis medžiagomis.

  • Odos išvaizdą didele dalimi lemia jos gebėjimas atspindėti šviesą. Suragėjusių ląstelių sluoksnis jį mažina. Įsivaizduokite purviną nagą nelygiu paviršiumi – jis juk neblizga, ar ne? Kuo švaresnė ir glotnesnė oda, tuo labiau ji švyti. Kruopščiai ir nuolatos naudokite specialius šveičiamuosius kremus ir kaukes. Primename, kad priemonės su vaisių rūgštimis (AHA), granulėmis gali sudirginti jautrią odą, todėl rinkitės šveitiklius atsižvelgdamos į odos būseną. Aišku, geriausia pasitarti su profesionalu.

  • Pigmentinės dėmės griauna spalvos vientisumą. Šiuo atveju padeda apsauginiai kremai su SPF filtrais (pamenate, Liv Tyler pabrėžė, kad jos mėgstamas makiažo pagrindas tokį turi), vitaminu C, melanino gamybą reguliuojančiais komponentais.

  • Kremai, turtingi dažomųjų ir šviesą atspindinčių dalelių, labai greitai pagerina odos spalvą.

  • Kremas nuo spuogų gali pagerinti odos išvaizdą, bet jis nebūtinai panaikins aknės priežastis. Tai aktualu ir turinčioms paburkusius paakius. Jei išorinės priemonės neveiksmingos, reikėtų pasikalbėti su gydytoju, kokie organizmo sutrikimai lemia šiuos defektus.

  • Jei oda džiugins skaistumu, tačiau akys bus paraudusios – nieko gero. Verta po ranka turėti akių lašų, kurie balina ir skaidrina akis. Bet jie vartotini tik retkarčiais. Miegas – pats geriausias akių ir odos skaistintojas.

Penkios idėjos, kaip pagerinti veido spalvą

„Chanel Confort Eclat Maximum“ – švelnios abrikosų tekstūros kremas, skatinantis kraujo mikrocirkuliaciją, gerinantis odos spalvą.

„Jose Eisenberg Trio-Moleculaire Youth Elixir“ – gelis, tiesiog nutrinantis dienos nuovargio žymes, suteikiantis odai skaistumo ir stangrumo.

„Givenchy Black For Light Mask“ – juodmedžių spalvos putos, tepamos ant viso veido teptuku. Egzotiškas purvas? Ne, vitaminų A, B, C ir miško uogų kokteilis, kurio poveikis trejopas: suteikia odai spindesio, lygina spalvą, gaivina. (Įsigysite keliaudamos po kitas šalis.)

„Kanebo Sensai Cellular Performance Make-Up Base“– makiažo pagrindas, naudojamas prieš kreminę pudrą: išlygina odos spalvą, padaro ją šviesesnę, gaivesnę, spindinčią.

„Chanel Micro Solutions Micro-Dermabrasion Cream“ – kremas, švelniai pašalinantis suragėjusias odos ląsteles, atkuriantis jos struktūrą: jį panaudojus veidas atsigauna, ima švytėti.

Juodi kerai

Juodi spindintys vokų šešėliai Liv Tyler veidui suteikia žodžiais sunkiai nusakomos magijos. Įspėjame: šią spalvą ne taip paprasta valdyti.

  • Juodi pigmentai „sukausto“ odą, todėl tepkite šešėlius ant sudrėkintų vokų arba sumaišiusios juos su trupučiu makiažo pagrindo.

  • Paryškinkite akis juodu akių kontūrų pieštuku.

  • Būna įvairių juodos spalvos tonų – pilkų, mėlynų, sidabrinių, violetinių... Prieš įsigydamos šešėlius „pasimatuokite“ juos kaip drabužius – patepkite delną ir įvertinkite rezultatą. Turėkite galvoje, kad pasidažius spalva atrodys intensyvesnė.

  • Juodą, derinamą su kitomis spalvomis, patartina užtepti pirmiausia.

  • Juoda „mėgsta“ tokias pat intensyvias spalvas, kaip ir ji pati, todėl nedažykite lūpų rausvai. Dažai turėtų būti raudoni. Jie atrodys dar turtingiau, jei pasinaudosite lūpų blizgiu.

  • Bijote juodos? Pakeiskite ją tamsiai pilka.

  • Juodos ir ko nors žėrinčio derinys – nepaprastas. Pavyzdžiui, „Armani Black Gem Top Coat“ tuše yra sidabrinių blizgučių, nuo kurių blakstienų galiukai įstabiai spindi. Juodą spalvą puikiai papildo auksas. Auksiniai šešėliai tepami ir po juoda, ir ant jos – šitaip sukursite įvairių atspalvių. Galima paauksinti blakstienas. Nepamirškite ir skysto auksinio akių kontūrų ryškiklio-plunksnelės.

Amžinasis gundymas

Sodrūs gėlių kvapai, egzotiškas rytietiškų prieskonių ir paslaptingas miško augmenijos dvelksmas atitinka vakaro ir nakties dvasią. Jei nutarėte sekti Liv Tyler pavyzdžiu ir išnaudoti juodos spalvos paslaptį, neskubėkite kvepintis pamėgtu aromatu – jis gali būti per blankus.

  • Primename, kad aromatai skirstomi pagal eterinių aliejų koncentraciją: esencijoje jų yra daugiau kaip 22 proc., kvapiajame vandenyje – 15–22 proc., tualetiniame vandenyje – 8–15 proc. Reikia turėti tai omenyje, renkantis, kuo kvepintis viena ar kita proga.

  • Klaidinga įsigyti kvepalus tik todėl, kad šiuo metu madingi, juos mėgsta kokia nors įžymybė arba dėmesį patraukė buteliukas. Svarbiausia – jūsų individualumas.

  • Kiekvienas aromatas susideda iš trijų natų: viršutinę pajuntame iškart; antroji atsiskleidžia po 5–30 min.; trečioji (aromato, odos ir kūno kvapų mišinys) „suskamba“ po poros valandų. Štai kodėl nepatartina pirkti kvepalų, kurie jums patinka, kai jais pasikvepina kas nors kitas. Taip pat siūlome užsipurkšti jų ant rankos, o ne uostyti iškvepintą popieriaus juostelę.

  • Nevenkite išmėginti naujų aromatų. Įsimylėjusios vieną ir metų metus jį naudodamos rizikuojate pražiūrėti naują nepaprastai jums tinkantį kvapą. Beje, prieš tapdama „Givenchy Very Irresistible“ veidu, Liv yra sakiusi, kad jos mėgstamiausias aromatas – skaidrus, gaivus „Gendarme Gendarme“, kuriuo ji nuolatos kvepinasi. Jis skirtas vyrams.

  • Nors įprasta seksualiais vadinti rytietiškus kvapus, o moteriškais ir romantiškais – gėlinius, tačiau kai kurie specialistai ragina vakare išmėginti ir tuos, kuriuose dominuoja turtingas vaisinių aromatų kokteilis. Jis gali veikti ne mažiau gundomai ir paslaptingai.

  • Pavadinimai ir buteliuko dizainas – taip pat geri kelrodžiai ieškant ypatingo vakarinio kvapo. „Emporio Armani Night“ („Naktis“), „Gost Deep Night“ („Gili naktis“), „Calvin Klein Obsession“ („Manija“), „Calvin Klein Obsession Night“ („Nakties manija“), „Dior Addict“ („Priklausomas“), „Dior Poison“ („Nuodai“)... Sutikite, šių aromatų pavadinimai žadina vaizduotę dar jų nė neišmėginus. Panašiai veikia ir kvepalų, kuriuos matote, flakonai, tiesa? Tačiau atidarius vis dėlto patartina laikytis anksčiau išvardytų taisyklių. Net jei ten – viso pasaulio moteris (ir vyrus) pakerėjęs ir klasika tapęs aromatas.

Gotika ant pirštų

Šaltąjį sezoną juodą nagų laką, kaip antai „Chanel Black Satin“, Holivude graibstė. Janet Jackson, Jennifer Lopez, Nicole Richie, Lindsay Logan ne kartą buvo pastebėtos su gotikiniais nagučiais, kuriais nuotraukoje puikuojasi ir Liv Tyler. Jei dar nesidažėte, išmėginkite – tokia nagų spalva, be abejo, sustiprina juodų akių kerus.