Grožio meistrė E.Norkeliūnė: apie moterų daromas išvaizdos klaidas ir naujausias tendencijas

Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.
Autorius: Laima Samulė, žurnalas „Ji“
Publikuota: 2021-12-12 17:01
Žinoma mikropigmentacijos meistrė, grožio studijos „E.M.M.A. Beauty Lab“ įkūrėja ir dviejų vaikų mama Emerita Norkeliūnė laiką dalija dviem didžiausioms aistroms – grožiui bei šeimai. Kalbamės su ja apie motinystę ir karjerą, pokyčius išvaizdos tobulinimo srityje, moterų svajones bei siekius.

Trumpa dosjė

 • Zodiako ženklas. Svarstyklės.
 • Mėgstamiausia spalva. Balta.
 • Gražiausias metų laikas. Vasara.
 • Svajonių šalis. Jungtiniai Arabų Emyratai.
 • Įdomiausia skaityta knyga. Balio Sruogos „Dievų miškas“.
 • Įstrigusi daina. Šiuo metu dukra užkrėtusi grupės „Maneskin“ repertuaru.
 • Naminis gyvūnas. Jorkšyro terjeriukė Heila, kuriai jau 13 metų.
 • Prietaras. Įdomu juos išgirsti, bet pati netikiu.
 • Didžiausia baimė. Paniškai bijau vorų, visas kitas jau esu nugalėjusi.
 • Slaptas talentas. 10 metų esu šokusi sportinius šokius, šiuo metu save atrandu interjero dizaino srityje. 
 • Nemėgstamiausias buities darbas. Rūbų lyginimas.
 • Gyvenimą pakeitęs įvykis. Vaikų gimimas.
 • Geriausi patarėjai. Artimiausi žmonės, ypač mama.
Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.
Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.

 Ar visuomet norėjote dirbti grožio srityje? Kaip sekasi tokioje konkurencingoje rinkoje?

Nuo pat vaikystės buvau tarsi pasidalijusi į dvi dalis: norėjau būti teisininke arba suktis grožio pasaulyje. Baigus mokyklą, nugalėjo poreikis įgyti diplomą, todėl studijavau politikos diplomatiją ir viešąjį administravimą. Į grožio pasaulį pasukau beveik prieš septynerius metus – pasidaviau ilgai puoselėtoms svajonėms. 

Įsitvirtinti grožio rinkoje padėjo didelė meilė darbui, noras tobulėti ir, manau, drąsa bei ryžtas nepasiduoti. Ne kartą kartojau, kad konkurencijos nejaučiu, tiesiog einu savo keliu su didele meile tam, ką darau, ir visus laikau kolegomis, o ne konkurentais. 

 Ar buvo akimirkų, kai norėjosi viską mesti arba pakeisti darbo sritį?

Nepatikėsite, bet ne! Sunkumų būna, kaip ir visur, bet aš ne iš tų žmonių, kurie pasiduotų. Sunkumai mane veikia net priešingai – aš tarsi dar labiau užsikuriu, įdedu dar daugiau pastangų. Grožio industrijoje pirmuosius žingsnius žengiau daugiau nei prieš penkerius metus. Meilė ir atsidavimas darbui padėjo gana greitai išplėsti verslą. Nepraėjus nė metams, atidariau savo grožio ir mokymų studiją.

Kaip manote, išvaizdžioms moterims gyvenime lengviau ar sunkiau?

Tiesą pasakius, būna ir vienaip, ir kitaip. Tikrai dažnai patraukliai moteriai lengviau pasiekti tai, ko ji trokšta. Lygiai taip pat grožis gali pakišti koją. Juk visuomenė dažnai knygą vertina pagal viršelį, o kai kuriems vis dar atrodo, kad grožis ir protas nesuderinami. 

Kalbėdama apie išvaizdą, norėčiau pasakyti, kad man lietuvės yra pačios gražiausios moterys visoje Europoje. Dauguma puoselėjame išvaizdą, o tai rodo meilę sau. Kai išmoksti mylėti save, meile gali dalintis ir su kitais. 

Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.
Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.

Kokių gražinimosi klaidų dažnai daro moterys? 

Pastebėjau, kad esame linkusios į kraštutinumus – savimi rūpinamės per mažai arba per daug. Net nežinau, kaip būna dažniau. Bet, manau, ryškiau matoma ir bene didžiausia klaida šiandien – saiko trūkumas atliekant įvairias grožio procedūras, injekcijas ar plastines operacijas. Dažnai susiduriu su panašiomis diskusijomis ir visada išsakau savo nuomonę: „Kas per daug, tas nesveika.“ Šis mano posakis puikiai tinka ir natūralistėms.

Mūsų skaitytojos – brandaus amžiaus moterys. Kokių patarimų galėtumėte joms duoti? 

Brandaus amžiaus moterys man yra ypač gražios. Deja, dažnai jos save įspraudžia į kažkokius amžiaus rėmus, gėdijasi, sąmoningai vengia atlikti vienas ar kitas gražinimosi procedūras. Dažnai išgirstu klausimą: „Ar nesu per sena ilgalaikiam makiažui?“

Noriu tik paskatinti ir padrąsinti – niekas ne per vėlu, jūs jokiu būdu nesate per sena! Mylėkite save visada – nesvarbu, kokio amžiaus esate! Niekur pasaulyje nėra amžiaus cenzo grožiui. Nenusistatykite jo (šypsosi).

Minėjote, kad esate išties užimta, projektai veja projektus. Koks iš jų pats įsimintiniausias? 

Gražiausias mano gyvenimo projektas, jei taip galima pavadinti, yra mano šeima. Tai tobuliausia, ką galėjome su Dievo pagalba sukurti. Antrasis mano gyvenimo projektas, kurį plėtoju jau beveik 5 metus, yra „E.M.M.A. Beauty Lab“ – grožio ir mokymų studija. Per šį laiką ženklas išvystytas keliomis kryptimis – grožio paslaugos, specialistų mokymai ir mano kurta darbo uniformų linija šios srities meistrams. Į visa tai sudeda širdį. Kad ir kaip norėčiau, šie du projektai sunkiai tarpusavyje suderinami (šypsosi).

Vieną iš jų visada tenka aukoti. Kai šeimos laikas, atostogos, aukoju darbą, neatsakinėju į žinutes, skambučius, mėgaujuosi mūsų laiku kartu. Kai dirbu, visiškai pasineriu į veiklą: nemažai dienų ir vakarų nebūnu namuose ir nematau šeimos. 

Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.
Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.

Esate savo srities profesionalė. Į ką patartumėte atkreipti dėmesį renkantis mikropigmentacijos specialistą? 

Pirmiausia galiu patarti, ko nedaryti. Nesirinkite mikropigmentacijos specialisto iš jo darbų nuotraukų, publikuojamų meistro socialinėje erdvėje! Tai pagrindinė klaida. Ne paslaptis, kad nemažai permanentinio makiažo specialistų skelbia puikias, specialiomis programėlėmis retušuotas savo darbų nuotraukas. Dažnai klientas, išsirinkęs meistrą pagal šį kriterijų, tikisi tokio pat rezultato kaip nuotraukose.

Deja, dažnai nusivilia. Taigi, norėdami išsirinkti gerą specialistą (jų tikrai labai daug), turėsite skirkite laiko paieškoms. Labiausiai siūlau atsižvelgti į klientų rekomendacijas, iš lūpų į lūpas sklindančias pagyras. Dar geriau – su buvusiais klientais susitikti akis į akį. Jei rezultatas patinka, būkite tikri, kad radote tinkamą meistrą. Nepasikliaukite tik nuotraukomis. 

Kas naujo mikropigmentacijos srityje? Kokios technikos populiariausios? 

Populiarumo viršūnėje vis dar šešėliavimo technika, ilgalaikiam makiažui suteikianti natūralumo. Į pirmąsias vietas sparčiai grįžta antakių plaukelių formavimo ir šešėliavimo technikos derinys. Kalbant bendrai, reikėtų pasakyti, kad šiandien dominuoja natūralumas. Labai džiugina ir tas faktas, kad permanentinis makiažas pažengęs į priekį ir medicinine prasme. Turime medicininio ilgalaikio makiažo sritį – atkuriame krūties aureolę, maskuojame randus ir strijas, vitiligo ligos požymius ir pan. 

Gal pasidalintumėte naujausiomis grožio tendencijomis? 

Grožio pasaulis sparčiai tobulėja. Galiu pasakyti tik viena: merginos ir moterys renkasi viską, kas padeda išspręsti opiausią problemą – kažkur dingstantį laiką. Labai džiugu, kad šiuo metu populiaru viskas, kas suteikia natūralaus grožio įspūdį: neryškiai atrodantis permanentinis makiažas, natūraliomis spalvomis nudažyti plaukai ir pan. 

O šiaip norėčiau akcentuoti, kad kiekvienas esame unikalus. Labai sveikinu tuos, kurie tai supranta, netampa kieno nors kopijomis ir nesistengia būti geresni už kitus. 

Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.
Emerita Norkeliūnė / „Index Photography“ nuotr.

Kaip jus pakeitė motinystė? 

Motinystės tema man yra pati gražiausia. Tai pats geriausias dalykas, kuris gali nutikti moteriai. Tapusi mama, savyje atradau tokį kiekį meilės, kad niekaip negalėjau patikėti, kur jos tiek apskritai telpa (šypsosi). Vaikai man yra viskas. Viską darau jiems ir dėl jų. Adijus ir Milita padarė mane turtingiausia ir laimingiausia mama Žemėje!

Ar esate griežta mama? 

Aš be galo, be krašto myliu savo vaikus, daug ką jiems leidžiu, noriu, kad pamatytų, patirtų kuo daugiau. Tiesa, nesistengiu nuo visko jų apsaugoti, noriu, kad patys pajustų gyvenimą ir gebėtų tinkamai pasirinkti. Ar esu griežta? Esu tokia mama, kuri viena ranka glaudžia, o kita moko pajusti ribas, suprasti taisykles ir jų paisyti. 

Kaip bėga jūsų laisvalaikis? 

Laisvalaikio turiu labai mažai, todėl jį skiriu šeimai. Mes net su draugais neturime laiko susitikti. Darbo dienomis labai pasiilgstame vieni kitų, todėl natūraliai taip išeina, kad laisvalaikį dažniausiai leidžiame tiesiog šeimos rate. Mėgstame pasivaikščiojimus, stalo žaidimus, gaminti maistą. Vis dėlto, iš tikrųjų pailsiu tik keliaudama, kai visiškai atsiriboju nuo kasdienės aplinkos ir darbų. 

Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama