Grožio klaidos, apie kurias dera žinoti kiekvienai

Makiažas / Fotolia nuotr.
Makiažas / Fotolia nuotr.
2012-06-11 06:00
AA

Taisyklė „kas per daug, tas nesveika“ galioja ir grožio industrijos labirintuose. Parduotuvėse nenusipirksite paprastumo ir subtilumo, tik kupinus krepšelius madingų kosmetikos priemonių. O kaip jas naudoti, kad panėšėtumėte į reklamų veidus, reikės ir žinių, ir praktikos. Taigi mokomės iš klaidų.

1.  Per daug ruda oda

Pripažinkime, visos svajojame apie vasariškai rusvą įdegį, bet nuo sveikai įdegusios odos iki, grubiai tariant, „apskrudusios anties“ – vos vienas žingsnis. 78 proc. europiečių oda natūraliai yra ir šviesi, ir jautri. Todėl nesaikingas deginimasis saulėje ar soliariume atrodo nenatūraliai (ypač šviesiaplaukėms) ir net padidina riziką susirgti odos vėžiu.

Merginos, žinančios apie kenksmingą ultravioletinių spindulių poveikį odai, saulės vonias iškeičia į savaiminio įdegio losjonus. Jie taip pat nėra tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio – šiek tiek padauginus oda tampa rusvai oranžine, o netolygiai išsitepus įgyja dryželių ir dėmių. Vizažistai pataria: džiaukitės aristokratiška prigimtimi ir natūralia veido odos spalva – tai ir nieko nekainuoja, ir jums labiausiai tinka. O jeigu trokštate eksperimentuoti, darykite tai labai atsargiai.

2. Tamsus makiažo pagrindas

Įsivaizduokite, susitinkate seną gerą bičiulę ir, užuot maloniai čiauškėjusi niekus, imate tyrinėti jos veidą. Kažkas ne taip. Kelias minutes atidžiai patyrinėjusi jos akių kontūrus, lūpų dažus ir šešėlius suprantate – taigi jos veido oda keliais tonais tamsesnė už kaklo ir viso kūno spalvą! Ir dar ta išdavikiška palaidinukė atviru kaklu, pabrėžianti šį kontrastą.

Ši grožio klaida – vienas dažniausiai pasitaikančių blogo makiažo pavyzdžių. Taip yra dėl nuo seno susiformavusios klaidingos nuomonės, neva pudra skirta odai nuspalvinti. Paprastai merginos renkasi tamsesnius tonus manydamos, jog ši priemonė atstoja įdegio kremą. Įsidėmėkite: makiažo pagrindas skirtas išlyginti odai ir suteikti tolygų atspalvį, tad vizažistai pataria rinktis jį kuo artimesnį odos spalvai ar net vos šviesesnį. Tokiu atveju jūsų veidas atrodys skaidresnis ir labiau švytės.

3. Oranžinė kreminė pudra

Galima juokauti, kad aktorius Jimas Carrey geriau atrodė su garsiąja žalia kauke nei merginos, tepančios veidus oranžine kremine pudra. O jeigu dar iš tolo akis bado baltas kaklas, gali pamanyti, kad jos pasirengusios į Helovino vakarėlį moliūgų tema. Na, gal šiek tiek patirštinome spalvas, tačiau atkreipkite dėmesį – merginų tokiais veidas gatvėse apstu. Atminkite, jog oranžinio atspalvio kreminė pudra skirta maskuoti pajuodusius paakius, amžiaus dėmes, bet šiukštu ne tepti visą veidą.  

4. Pernelyg šventinis makiažas

Kosmetikos reklamų modeliai atrodo tiesiog įspūdingai: mėlynai violetiniai šešėliai, ryškios putlios lūpos… Čia nėra jokių taisyklių. O mes vis dėlto neturėtume peržengti makiažo estetikos normų – kalbame apie moteris, kurios naudoja pernelyg daug kosmetikos.

Neseniai atlikta apklausa, kurioje dalyvavo du tūkstančiai vyrų, parodė: vienas iš penkių vyrų norėtų, kad partnerė naudotų mažiau makiažo, vienas iš dešimties teigė, jog moteris apskritai turi būti visiškai natūrali. Jeigu manote, kad makiažas užmaskuos visus odos trūkumus, labai klystate. Atvirkščiai – jis tik dar labiau juos išryškins.

Tikriausiai visos atsimenate, kaip paauglystėje, norėdamos atrodyti vyresnės, nugvelbdavome mamos kosmetiką ir prisidažiusios tarsi lėlės traukdavome į šokius. Taip, kosmetika gali pasendinti net dešimčia metų. Tad jeigu jums per trisdešimt, ar norite atrodyti keturiasdešimties? Tikriausiai ne. Saikingumas ir paprastumas laikomas gero skonio ženklu. Nepamirškite auksinės taisyklės: nesvarbu, darotės kasdienį ar šventinį makiažą, išryškinkite tik akis, lūpas arba skruostus, jokiu būdu ne viską kartu!

5. Ryškūs lūpų kontūrai

Ryškus lūpų kontūras atrodo vulgariai ir neskoningai, ypač jei jo atspalvis daug tamsesnis už lūpų dažus. Kosmetikos specialistai teigia, jog lūpų pieštukas visiškai nereikalingas jaunoms merginoms: jų lūpų kontūrai ir taip natūraliai ryškūs. Tokio lūpų makiažo gerbėja galime pavadinti seksualiąją Pamelą Anderson, tačiau net ir Holivudo dievaitė sulaukia kritikos iš garsiausių pasaulio vizažistų.

6. Tamsūs šešėliai darbe

Tamsūs šešėliai, puikiai tinkantys vakariniam makiažui, visai netiks darbe, paskaitose ar susiruošus į parduotuvę... bulvių. Vizažistai pastebi, kad jaunos ir ypač meniškos sielos merginos mėgsta eksperimentuoti tamsiomis ar ryškiomis spalvomis. Ką jau kalbėti apie juodus gočių makiažus. Atminkite, jus puošia jaunystė, o ne makiažas, todėl kasdienai užteks paryškinti blakstienas ar pastelinėmis spalvomis perbraukti vokus. Nedažykite paakių šešėliais – tai pati grubiausia klaida, kurią daro moterys.

7. Antakiai

Neišpešioti antakiai atrodo netvarkingai, pernelyg išpešioti – neskoningai. Todėl geriausiai nežymiai pakoreguoti natūralią antakių formą. Prieš tai darydama, pasidomėkite pagrindinėmis korekcijos taisyklėmis.

Jeigu iš prigimties turite vešlius antakius, nepulkite jų „ravėti“, o pažvelkite į tai optimistiškai: kuo storesni antakiai – tuo protingesnis atrodo žmogus. Be to, stori antakiai šiemet madingi.

Dar viena klaida – juokingai, tarsi animacinio filmuko herojaus nupiešti antakiai. Tokius dažnai mėgsta vyresnio amžiaus moterys. Šviesiaplaukėms reikėtų būti atsargesnėms juos ryškinant: tamsesni tonai nei plaukų spalva atrodo labai dirbtinai.

8. Auskarai

Nors dėl skonio nesiginčijama, bet, sutikite, auskarai antakyje, nosyje, liežuvyje, lūpoje ir kitose veido dalyse elegancijos tikrai nesuteikia. Ar įsivaizduojate prestižinės firmos atstovę spaudai ar mokyklinuko mamą su auskaru antakyje? Dažniausiai toks grožio supratimas vyrauja tarp jaunimo, kai paauglės siekia bet kokia kaina išsiskirti iš minios, atkreipti į save dėmesį. Toks įvaizdžio kūrimas būdingas ir popmuzikos pasaulio atstovams, bet kažkodėl nematome Fergie antakyje auskaro ar Christinos Aguileros auskarų nosyje ir po lūpa. Gal ši mada jau praėjo?

Kosmetologai pripažįsta, kad anksčiau ar vėliau paaugliai atsisako šių papuošalų ir ima gailėtis, bet dažnai per vėlai – antakyje ar kitoje gerai matomoje veido vietoje lieka randas.

9. Ataugusios plaukų šaknys ir netinkama spalva

Dažytų plaukų ataugusias šaknis mes taip pat įrašėme į didžiausių grožio klaidų sąrašą. Kai šviesių atspalvių plaukus nustelbia pakaušį dengianti šokoladinė spalva, paklauskite savęs: tinginystės ženklas ar grožio estetikos neišmanymas?

Kita klaida – nemokšiškai dažyti plaukus natūraliais plaukų dažais chna ir basma, nuo kurių jie įgyja nenuspėjamą spalvą.

10. Plaukeliai virš lūpos

Nepakanka pasidažyti lūpas ryškia spalva, kad žvilgsnis nenukryptų į virš jų styrančius juodus ūselius. Ši problema paprastai kankina tamsaus gymio merginas. Jokiu būdu nepešiokite ūselių  pincetu ir neskuskite, nes tada jais atsikratyti bus dar sunkiau, tačiau šią problemą reikia spręsti nedelsiant: plaukeliai virš lūpos moteriškumo jūsų įvaizdžiui nesuteikia. Parduotuvėse galite įsigyti įvairių priemonių veido plaukeliams šalinti, tačiau patartina šią procedūrą patikėti kosmetologams arba visam laikui atsikratyti nemalonių ūselių lazeriniu būdu.

11. Netvarkingi nagai

Nėra nieko baisiau už apsilupinėjusius rankų nagus! Ilgi ir itin ryškūs nagai ne tik nepraktiška, bet ir neskoninga. Kasdieniam manikiūrui rinkitės šviesias perlamutrines spalvas.

Netvarkingi kojų nagai ir atviros basutės – dar vienas neleistinas stiliaus ir grožio derinys. Prisiminkite, svarbu ne nagų spalva ar dailė, bet jų estetinė išvaizda.