Grožio formulė pagal Živilę Vaškytę-Lubienę: „Gera žinoti, jog niekas neturėjo mirti, kad pavalgytum“

Živilė Vaškytė / „MARK and MIGLE Photography“ nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-15 08:00
„Įsitikinau, kad nei reklama gali labai pasitikėti, nei kitų moterų patirtimi, nes kiekvienos oda, organizmas reaguoja kitaip. Be to, svarbu ir gyvenimo būdas, ir mityba, ir kiek gerų ar blogų emocijų įsileidžiame. Juk viską atsispindi akys, veidas, šypsena“, – sako televizijos laidų vedėja Živilė VAŠKYTĖ-LUBIENĖ (36).

Ne vienus metus esate vegetarė?

Taip, rodos, jau aštunti metai. Visa mūsų su Edgaru (atlikėjas Edgaras Lubys – red. past.) šeima – ir trejų Frida, ir dešimties mėnesių Herkus – vegetarai. Nevalgau nei mėsos, nei žuvų – jokių gyvių. Pieno produktų kartais paragauju, nors būna periodų, kai maitinuosi veganiškai. Vengiu svogūnų ir česnakų.

„MARK and MIGLE Photography“ nuotrauka
„MARK and MIGLE Photography“ nuotrauka

Kokius organizmo pokyčius pajutote atsisakiusi gyvūninių produktų?

Palengvėjimą. Nebežinau, kas yra sunkumo jausmas pavalgius. Matau vien šios mitybos privalumus.

Kaip vegetarizmas pakeitė jūsų požiūrį į savęs puoselėjimą – vidinį ir išorinį?

Vegetarė esu ne dėl mados. Man tai yra ne tik mityba, bet ir sąmoningumas, gyvenimo būdas. Tikrai pradedi daugiau mąstyti, kaip maistas atkeliauja ant stalo, kokia jo kaina. Labai gera žinoti, jog niekas neturėjo mirti, kad pavalgytum. Negali galvoti tik apie save, pamiršti aplinkos, kurioje gyveni. Norisi jausti ne tik kūno, bet ir minčių, emocijų harmoniją.

Puoselėjant odą man svarbu, kad kosmetika nebūtų agresyvi – nei jos komponentai, nei prigimtis, todėl renkuosi kuo natūralesnę, ekologišką. Geriausiai kūną drėkina aliejus, įtrintas prieš maudantis. Tik tada nereikia naudoti muilo ar dušo želės. Paprasta, bet tikrai efektyvi priemonė.

Esu įsitikinusi, kad tokios injekcijos ar kitos priemonės turėtų būti moters paslaptis, ir aplinkiniai galėtų tik įtarti, kad ji ką nors naudoja, bet neturėtų įrodymų. O kai akivaizdžiai matyti – žavesio nebėra.

Esu išbandžiusi įvairias veido priežiūros priemones, prireikė ne vienų metų, kad suprasčiau – mano odai labiausiai tinka tos, kuriose yra glikolio rūgšties. Tikras atradimas man buvo lietuvių gaminama kosmetika ODA. Smalsumo vedama vis ką nors išbandau, bet vėl grįžtu prie jos. Patinka ir lietuviška VIVI – radau puikių priemonių tiek kūnui, tiek plaukams. Šampūnus, kondicionierius renkuosi kuo natūralesnius, naudoju aliejų, skirtą plaukų galiukams. Labiausiai plaukus mėgstu palepinti „Naturalmente“ arba „Marrakesh“ gaminiais. Tinka ir natūralios priemonės: kokosų, juodųjų sezamų, rožių aliejus. Stengiuosi kuo rečiau naudoti džiovintuvą, leidžiu išdžiūti natūraliai.

Koks jūsų požiūris į drastiškesnes grožio priemones – injekcijas, patempimus?

Mokslas pasiūlo vis naujų būdų, kaip kuo ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą. Bet man šiurpu matyti pripūstus jaunučių merginų veidus, lūpas. Esu įsitikinusi, kad tokios injekcijos ar kitos priemonės turėtų būti moters paslaptis, ir aplinkiniai galėtų tik įtarti, kad ji ką nors naudoja, bet neturėtų įrodymų (nusišypso). O kai akivaizdžiai matyti – žavesio nebėra. Žmones reikia mokyti su pokyčiais susitaikyti, ne varyti nuolatinį stresą, kad kiekviena raukšlelė – tarsi vinis į karstą. Džiugu, kad jau atsiranda judėjimų, skatinančių į tai žvelgti protingai, mylėti save kiekvienu gyvenimo periodu. Man pačios gražiausios vyresnės moterys, kurios spindi vidine ramybe, gyvenimo džiaugsmu ir meile aplinkai. Tada nematai nei gilių raukšlių, nei žilų plaukų. Jos tiesiog spindi. Geriau jau raukšlės, atsiradusios dėl šypsenos, nei išlygintas, bet liūdnas veidas ir skausme paskendusios akys.

Jūsų vyras sportuoja aktyviai, o jūs?

Norėčiau turėti daugiau laiko sportui, bet kol kas mano pagrindinis sportas – ilgi pasivaikščiojimai su vaikais ir vakariniai pabėgimai į jogą. Stengiuosi bent kartą per savaitę tą džiaugsmą patirti. Juo labiau kad radau nuostabią mokytoją Jolitą Seredaitę, jos pamokų net nesinori vadinti sportu. Tai laikas ne tik kūnui, kai atrodo, kad kiekviena ląstelė atsigauna, bet ir sielai. Jaučiu, kad būtent joga dabar man labiausiai tinka, ji atitinka mano gyvenimo būdą bei mąstyseną.

Kai norisi atsigauti ir atsijungti, einu į masažą. Renkuosi pėdų ar viso kūno – po jo išties pasijunti pabuvusi kitoje erdvėje. Tik svarbu rasti savo darbui tikrai atsidavusius meistrus – masažas yra ne vien įgudusių rankų judesiai, bet ir jomis perteikiama energija. Man labiausiai patinka „Shanti“ centras – čia ir pati esu baigusi ajurvedinio masažo kursus. Pas kosmetologę išbandžiau veidui skirtą kobido masažą – tikrai efektyvus.

Kvapų terapiją mėgstate?

Mėgstu ir kvepalus, ir namų kvapus, ir smilkalus. Labai skaniai kvepiančių smilkalų parsivežėme iš Balio. Žiemą ypač norisi, kad namų kvapas teiktų šilumą, tad įsigyju mėgstamų eterinių aliejų mišinių ir garinu specialiame garintuve – jie ir maloniai kvepia, ir apsaugo. Kvepalus renkuosi pagal nuotaiką – „Hermès Jour d’Hermès“, „Franck Boclet Tobacco“, „Xerjoff Uden“ ar „Linari Notte Bianca“. Artėja gimtadienis, tai jau trauksiu į kvepalų parduotuvę – palepinsiu save nauju aromatu.

„MARK and MIGLE Photography“ nuotrauka

5 grožio būtinybės

1. Šviesios ir pozityvios mintys – jos kuria grožį ne tik sau, bet ir aplinkai.

2. Vanduo – dieną pradedu ir baigiu stikline vandens. Ir sveika mityba.

3. Miegas – dabar ypač vertinu jo saldumą, nes dažnai pritrūksta.

4. Joga – po pamokų net pagaunu save, kad visą kelią iki namų šypsausi.

5. Odai ir plaukams tinkama kosmetika bei masažas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai