Grožio formulė pagal Vitą Degutienę: štai kokią operaciją sau planuoja plastikos chirurgo Kęstučio Vitkaus duktė

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-13 08:00
Visuomet besišypsančiai plastinės chirurgijos klinikos „Vitkus Clinic“ vadovei Vitai Degutienei (41) greičiausiai labai pasisekė – juk plastinės chirurgijos Dievo Kęstučio Vitkaus dukrai dėl grožio sukti galvos nereikia? „Sukti galvos nereikia, nes dažniausiai batsiuvys vaikšto be batų!“ – juokiasi Vita.

Ar naudojatės „tarnybine“ padėtimi – klinikos specialistų paslaugomis?

Paauglystėje Tėtį priverčiau man į ausis net septynis auskarus įverti, nors jis siūlė geriau į galvą kelis varžtelius įsukti. Galiu atsakyti atvirai: man svarbu žmogaus akys, ilgainiui beveik visiems užkrenta akių vokai, ir akys tampa liūdnos. Tai ir bus mano operacija.

Drėkinimo procedūras, kurios yra būtinos veido, kaklo, rankų, alkūnių odai (biorevitalizacija) savo klinikoje atlieku reguliariai. Šiuo metu džiaugiuosi mūsų gydytojos dermatologės atliekamomis odos drėkinimo ir stangrinimo injekcijomis. Oda sausa, daug laiko praleidžiu gryname ore, tad be veiksmingų šiuolaikinių priemonių būtų sunku išsaugoti ją skaisčią.

Naujausias atradimas yra „Allergan“ kompanijos odos drėkinimo procedūra su preparatu „Juvederm Volite“. Oda atsigavo po ilgo buvimo Fuerteventūros saloje, kur siaučia vėjas ir daug saulės. Rekomendavau šią procedūrą ir visoms savo draugėms – liko labai patenkintos rezultatu.

Jūsų giminės moterys – ryškios asmenybės, vien ką reiškia mama dizainerė Daiva Vitkienė. Ar jos jums įdiegė kokių nors grožio įpročių?

Grožio atžvilgiu jos išmokė rasti, kas tave džiugintų ir pripildytų laimės hormonų indą. Šypsotis. Mylėti gyvenimą. Būti pasitempusia. Reanimacijos sesutės pasakojo, kaip žavėjosi ten gulėjusia mano močiute, – ši vis prašydavo lūpas padažyti, nes bet kada gali ateiti lankyti Dudukas. Kaip tokią negražiai atrodančią pamatys?! Močiutė ir senelis man – didžiausias pavyzdys, nes visada buvo pasitempę. Ir nugyveno net 65-erius metus laimingoje santuokoje.

Kaip prasideda ir baigiasi jūsų vakaras vonioje?

Mėgstu keltis anksti – vasarą kokią ketvirtą, auštant. Rudeniop apie – penktą. Mėgstu ramius rytus. Tada man draugiją vonioje palaiko bičiuliai šunėkai – Bobo ir Duksis. Nuo vaikystės močiutės esu išmokyta gerti „Earl Grey“ arbatą su pienu ir medumi. Tai neatsiejamas mano ryto ritualas.

Gėda pasakyti, bet kremų tepliotis nemėgstu, naudoju „Nivea Soft“ arba „Bioderma Sensitive“ kremus veidui. Kūną palepinu mėgstamu „Clarins“ aliejuku su švytėjimą suteikiančiais elementais. Mane visokie buteliukai, kremukai šiek tiek erzina, odos lipnumas, kremų kvapai nepatinka, nors esu išbandžiusi labai daug. Noriu būti laisva, palįsti po dušu, pasitepti bekvapiu „Nivea Soft“ kremu ir pasikvėpinti mėgstamais kvepalais.

Man Močiutė sakydavo: „Tik pagalvok, susilaužai kokią koją, nuveža tave į ligoninę, o gydytojas traumatologas gražuolis vyras, taigi iš gėdos numirsi su nenulakuotais kojų nagais!”

O vakarais šeimyna pyksta, kad su mažyle Saule Marija mažiausiai valandai okupuojame vonią. Štai tada vyksta didysis kuitimasis ir beždžionių pamaivų šou. Visada pasileidžiam gerą muziką ir pašokam! Esu savo princesei pažadėjusi, kad nebus nė dienos, kad mes nepašoktume. Saulė daug klausia apie grožį, kremus, priemones, makiažą. Tepasi mano kremu, purškia drėkikliais plaukus, tada ir maivomės prieš veidrodį.

Kas jūsų dekoratyvios kosmetikos krepšelyje?

Blakstienų tušas ir lūpų blizgesys yra mano makiažo draugai. Jau daug metų naudoju man Prancūzijoje pasiūlytą „Sisley“ blakstienų tušą, kuris ne tik gražiai ir tankiai padažo blakstienas, nenubyra net sportuojant, bet kartu ir jas stiprina bei augina. Gaila, šios priemonės nėra Lietuvoje ir retai kur galiu rasti „Duty Free“ parduotuvėse. O lūpų blizgesių įvairių firmų prikaišiotos visos kišenės, tik mažoji vis juos privatizuoja. Labiausiai mėgstu „Lancome“ firmos lūpų blizgesius.

Kaip rūpinatės savo plaukais?

Plaukais rūpintis patinka labiausiai. Gyvenime turėjau tik kelias kirpėjas, bet pats didžiausias atradimas – meistrė Žaneta. Vieną kartą išdrįsau paklausti savo moters idealo – ponios Almos Adamkienės, kas ją kerpa ir šukuoja. Žaneta nuo pat nepriklausomybės laikų šukuoja ponią Almą, o ji man nepaprasto grožio ir elegancijos moteris. Kaskart stebina įkvepiančiai gera nuotaika, pasitempimu, perlais ir visa savo esybe. Aišku, aš nelabai turiu laiko ir kantrybės pas Žanetą išsėdėti visą plaukų dažymo ritualą, ji juokiasi, kad per tiek darbo metų neturėjo klientės, kuri su dažais ir folijos juostelėmis namo važiuotų. Pagalvokit, kiek laiko sutaupau, kol per Vilniaus kamščius grįžtu – tuomet jau galima ir galvą plauti. Mėgstamiausias šampūnas – „Elvital“, bet Žaneta pasiūlė naudoti prancūzų firmos „La Biosthetique“ priemones.

O manikiūras, pedikiūras – ar jums patinka, kad atsirado ilgalaikis lakavimas?

Kai tik atsirado ilgalaikis lakavimas, su vyresnėle Austėja Elžbieta nusipirkome lempą ir manikiūrą visos trys daromės pačios. Man Močiutė sakydavo: „Tik pagalvok, susilaužai kokią koją, nuveža tave į ligoninę, o gydytojas traumatologas gražuolis vyras, taigi iš gėdos numirsi su nenulakuotais kojų nagais!” O kai dar važinėju dviračiu, tai manikiūras yra grožio procedūra Nr.1. Tėtis nelabai kada pasako komplimentą, bet jei tik nago lakas atsilupa paravėjus gėlyną, tuoj sulauksi keisto jo žvilgsnio.

Kaip rūpinatės kūnu, kokie jūsų atsistatymo būdai po nuovargio periodų?

Viena nuostabi draugė, visuomenėje žinoma moteris, man pasakoja: „Prabundu ryte ir nenoriu gyventi“. Nueinu į dušą, išgeriu kavos ir prisiverčiu su dviračiu iš centro numinti iki Trinapolio vienuolyno ir atgal. Nuotaika visada pasitaiso, mintys prašviesėja, atrandu jėgų gyventi. Taigi, mano kasdienis atsistatymas – dviračio mynimas gamtoje. Kai būna sunkios dienos, „per negaliu” sėdu ant dviračio. Minu ir verkiu. Per tas stebuklingas 50 minučių bėdos paleidžia mano kūną ir mintis. Grįžtu namo su šypsena ir laimės ašaromis, kad gera gyventi.

O paprastai gamtoje apie porą valandų praleidžiu kasdien, mažą sporto salytę su vyru esame įsirengę namie. Turime TRX diržus, oro jogą, sienelę. Kasdien darau tempimo pratimus, kartais ateina sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus pamokinti, kaip ištiesinti nugarą, ar draugė Irina Barzinskienė, su kuria ir mergaitėmis šokame.

Ko niekada nedarytumėte, susijusio su grožiu?

Permanentinio makiažo. Tiek esu nevykusių atvejų mačiusi, kai moterų veidai atrodo juokingai. Mes senstame, permanentinio makiažo linijos keičiasi. Geriau išbandyti naujas sporto šakas – mokausi gaudyti bangas, „surfinti“, noriu ne tik minti kalnais dviratį, bet ir į juos kopti. Jei žmogus laimingas, yra taikoje su savimi pačiu, džiaugiasi gyvenimu ir jį supančia aplinka, jis visada bus gražus.

5 grožio būtinybės

Šypsotis.

Būti fiziškai aktyviems gryname ore.

Gerti daug vandens.

Nerūkyti.

Mylėti ir būti mylimiems.

Gretos Skaraitienės/„Laima“ nuotr.
Gretos Skaraitienės/„Laima“ nuotr.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai