Grožio formulė pagal Virginiją Kochanskytę: „Siela amžiaus neturi“

Virginija Kochanskytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Virginija Kochanskytė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2017-03-24 08:45
AA

„Aš nebijau raukšlelių, kurios gula ant mano veido, – šypsosi aktorė, skaitovė, UNICEF Geros valios ambasadorė Virginija Kochanskytė (64). – Visuomet buvau už natūralumą. Amžiaus nesustabdysi, todėl kiekvienas gyvenimo tarpsnis man – žavus. Juk mes mylime savo mamas, močiutes negalvodami, koks jų amžius, neskaičiuodami jų raukšlių...“

Ar ryžtumėtės chirurginei grožio operacijai?

Pažiūriu į žvaigždes, kurios labai nori išlikti jaunos: tos operacijos, lūpų papūtimai, mimikos raukšlių lyginimai iškreipia veidą – paverčia kauke, dingsta natūrali mimika. Nuo vaikystės man patinka juoktis. Tai kaip aš galiu išlyginti juoko raukšleles?! Galima patempti odą, bet po metų ir vėl reikės jas naikinti. Aš juk nesiliausiu juokusis.

Jei grožio operacija užmuša minčių, jausmų raišką – man nereikia. Nuo senėjimo dar niekas neišsigelbėjo. O siela amžiaus neturi, ji turi patirtį – jausmų, minčių, netekčių, sukrėtimų, ir tai atsispindi mūsų veiduose. Žinau viena: jei niekuo nesidomi, esi tuščias, nekultūringas, piktas, pagiežingas, susirūpinęs tik savo skausmais, nepasisekimais, savo ego – brangiausi žymiausių kosmetologų kremai, injekcijos, plastinės operacijos tavęs nepadarys gražaus.

Virginija Kochanskytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Aktorių prakeiksmas – negailestingas scenos grimas. Kaip išsaugojote gražią, nepažeistą veido odą?

Svarbiausia man buvo ir yra nenuvarginti odos, be reikalo neapkrauti veido. Iškart po spektaklio, po pasirodymo nusivalau grimą. Kasdien į gatvę išeinu nepasitepusi jokia pudra, tik tušu paryškinu akis, dar – pasidažau lūpas. Vakare būtinai, net jei būnu be grimo, nusiprausiu veidą, sausą odą visuomet patepu naktiniu kremu.

T​arybiniais deficito laikais naudojau Sovietų Sąjungos respublikose gaminamą kreminę pudrą ir visas kitas scenai reikalingas priemones. Nuo tada pradėjau pati grimuotis, net darytis šukuosenas – ir tebesidarau.

Teatro grimas – sunkiasvoris. Pradėjusi dirbti teatre, atradau vadinamąją krempudrą, kuri lygiai padengia odą ir yra gerokai lengvesnė. Tarybiniais deficito laikais naudojau Sovietų Sąjungos respublikose gaminamą kreminę pudrą ir visas kitas scenai reikalingas priemones. Nuo tada pradėjau pati grimuotis, net darytis šukuosenas – ir tebesidarau. Tačiau jei spektaklyje mano kuriamam personažui reikalingas charakterinis grimas – kaip kaukė – ar yra teminė programa, žinoma, atsiduodu grimuotojai. Televizijoje ir kine taip pat grimuoja tik profesionalai, nes ten reikalavimai ypatingi, be to, kine grimo dailininkė kuria bendrą visų personažų vaizdą.

Dabar – tokia priemonių pasiūla! Po ilgų ieškojimų išsirinkau kelis dekoratyvinės kosmetikos gamintojus, kurių produkcija tinka ir kaip sceninis grimas, ir kasdien. Apsistojau prie „Max Factor“ blakstienų tušo ir kreminės pudros – ji taip tobulai padengia veidą, kad net ne visuomet reikalinga sausa, pakanka skaistalų. Šešėlius renkuosi „Artdeco“, lūpų dažus – drėkinamuosius ir maitinamuosius „Deborah“.

Virginija Kochanskytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Kokioms odos priežiūros priemonėms teikiate pirmenybę?

Prisibandžiau, prisiskanavau, prisimėgavau įvairios užsienietiškos kosmetikos. Kartais naudoju „Clinique“ veido kremą. Tačiau pastaraisiais metais man aktualiausia, kas gaminama Lietuvoje. Nesu prisirišusi prie vienos firmos: blakstienų tušą lengvai nusivalau su „Rasos“ priemone, patinka naujoji VIVI kosmetika grimui valyti, vasarą naudoju smarkiai drėkinantį „Rasos“ kremą, įvairias „Margaritos“ dušo želes, o kūną tepuosi legendiniu „Nivea“, kuris sovietmečiu buvo deficitinis, – iš mamytės perėmiau tradiciją!

Kosmetologės paslaugomis dažnai naudojatės?

Kartą per metus, pasibaigus teatro sezonui, nueinu pas kosmetologę – ji valo veidą, deda kaukes. Bet, prisipažinsiu, tai daryti pradėjau gal nuo penkiasdešimtmečio... Matyt, genai: gerą odą paveldėjau. Kartą per mėnesį nueinu pas kosmetologę, kad patvarkytų antakius, jų vis dar nedažau. Kitas procedūras atlieku namuose.

Nedažydama plaukų teigiau natūralumą ir nepanašumą į nieką. Nepatiko kopijuoti.

Aktorės Virginijos Kochanskytės vėliava visuomet buvo ilgi plaukai: jaunystėje... žili, dabar – kaštoniniai...

Anksti pražilau, bet slėpti to nenorėjau. Nedažydama plaukų teigiau natūralumą ir nepanašumą į nieką. Nepatiko kopijuoti. Bet visuomet pabrėždavau, kad jei scenai ar kinui reikės dažyti plaukus – dažysiu. Kai atėjo laikas, scena pareikalavo kitokio įvaizdžio – padariau tai lengvai!

Gal kad taip ilgai nedažiau, plaukai išliko sveiki. Scenos menininkui reikia juos tausoti! Juk daugybę metų kas vakarą – spektakliai, keli renginiai per dieną, ir kiekvieną kartą plaukus garbanoju karštomis žnyplėmis, nes kitiems žaidimams nebelieka laiko. Man labai pasisiekė su kirpėja: ji nuoširdžiai paaiškino, kad nebūtina kas kelias savaites ateiti dažyti visų plaukų, pakanka pačiai namuose padažyti ataugusias šaknis. Tik kai reikia sulyginti spalvą – tuomet apsilankyti pas ją. Namuose naudoju „Garnier“ dažus, kurie puikiai nukanda žilą plauką.

Nuo žnyplių suskilinėjusius galiukus pakerpa mama arba vyras. Plaukams atgaivinti kirpėja pasiūlė latvių „Dzintars“ firmos „Kredo Natur“ atkuriamąją plaukų kaukę iš natūralių produktų. Man netinka „du viename“ šampūnai, plaukus būtinai turiu atskirai perplauti balzamu. Kai nėra renginių, švarius pasuku ištepusi putomis ir daugiau nieko nedarau, kad kuo mažiau alinčiau.

Virginija Kochanskytė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Kas padeda palaikyti gerą fizinę formą?

Pirmiausia – miegas: po pasirodymų maratono galiu ir devynias valandas išmiegoti. Man labai svarbu savaime atsibusti. Kai nereikia skubėti, kasryt darau 15–20 minučių mankštą, vadinamąjį trenažą, jungiu jogos, Modrio Tenisono pantomimos trupėje, išraiškos šokio studijoje išmoktus elementus. Jei neturiu galimybės ryte, šią mankštą būtinai darau prieš spektaklį ar pasirodymą.

Be ko negalite gyventi?

Be kvepalų! Jų aromatų pomėgis – priepuolinis. Labiausiai patinka gaivesni. Tačiau kartais norisi ir saldesnių. Prie mažos juodos suknelės – „Yves Saint Laurent Black Opium“, pavasariui nusipirkau „Miss Dior Blooming Bouquet“. Tikriausiai kiekvienam aktoriui prieš einant į sceną reikalingas dopingas. Mano dopingas – kvepalai! Prieš eidama į sceną galiu tiesiog jais apsipilti. Aromatas taip pakelia nuotaiką, suteikia šitiek energijos!

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

  1. Puoselėti ne tik kūną, bet ir sielą.
  2. Gilus, ramus miegas.
  3. Kasdienė mankšta, judėjimas gryname ore.
  4. Iškart po pasirodymo nuvalyti grimą, nevarginti veido kasdieniu makiažu.
  5. Prieš valgį – stiklinė šilto vandens su citrina.
Virginija Kochanskytė (16 nuotr.)
+10