Grožio formulė pagal Skaistę Būtytę-Semenikę: „Dėl grožio atsisakau vakarienės“

Skaistė Būtytė-Semenikė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-19 08:00
Į tapybą pasinėrusi menininkė, realybės šou „Baras 2“ ir „Dešimtmečio baras“ nugalėtoja Skaistė BŪTYTĖ-SEMENIKĖ (36) prisipažįsta, kad jau metai yra apleidusi sporto salę, bet jos duris vėl ketina praverti artimiausiu laiku.

Dabar visai nesportuojate?

Darausi limfodrenažinius masažus pas gerą bičiulę Dianą Vapsvę. Visada juokaujame, kad šis sportas vadinasi „sėdžiu ir lieknėju“ (juokiasi). Stengiuosi namuose daryti pratimus, pabėgioti gamtoje. Pernai lankiau intensyvias „Insanity“ treniruotes, jose sportuojama be jokios įrangos – viską atlieka tavo kūno svoris. Tas treniruotes dievinu ir tikrai tęsiu. Pastaruosius metus visą laiką skyriau tapybai. Žinau, kad galima pateikti daug pasiteisinimų, kodėl paroje nerandu bent valandos sportui, bet mane supras tie, kas kuria meną: kartais penkias dienas nosies iš namų neiškišu – čia gimsta eskizai, o vėliau ir paveikslai. Gerai, kad turiu šuniuką, – bent jis pakviečia pasivaikščioti.

Tačiau metai be sporto jūsų figūrai nepakenkė. Atsisakote kokių nors produktų dėl grožio?

Dėl grožio atsisakau vakarienės. Aišku, labai sunku vakare atsispirti pagundai suvalgyti žuvies ar salotų, bet stengiuos su savimi dirbti ir neprisikimšti. Visiškai nemėgstu saldumynų, labai retai pasimėgauju šokoladu, o dar rečiau – šokoladiniu pyragu. Geriu daug vandens – rytas prasideda trimis stiklinėmis. Prieš maistą taip pat išgeriu stiklinę, o pavalgiusi dvi valandas negeriu nei vandens, nei kavos, juo labiau nevalgau desertų.

Ar daug laiko skiriate sau puoselėti?

Rytais man užtenka 40 minučių. Ryte ir vakare veidą maitinu „Elizabeth Arden Visible Difference“ kremu – esu jam ištikima daug metų. Kūną tepu „Collistar“ anticeliulitiniu kremu. Kartą per savaitę veidą šveičiu pamėgtu „Kedem Tishrei“ šveitikliu – jame nėra dirbtinių cheminių medžiagų, tai ekologiškas, visiškai natūralus produktas. Mėgstu veido masažą – su kosmetologe susitinku kartą per mėnesį Flebologijos klinikoje.

Kas svarbiausia renkantis kosmetiką?

Svarbiausia, kad tiktų: esu alergiška, tad visuomet pasidomiu, ar kremo sudėtyje nėra migdolų ir avokadų.

Virginijaus Vapsvos nuotr.
Virginijaus Vapsvos nuotr.

Jūsų plaukai buvo ilgi, o dabar vos ausis dengia!

Dievinu trumpą šukuoseną! Bet ji reikalauja daug priežiūros. Kartą per mėnesį lankausi grožio salone, nuostabi meistrė Aušrinė Trimonienė jau daug metų rūpinasi mano plaukais. Negaliu išeiti iš namų neištrinkta galva. Nuo mažų dienų mama sakydavo, kad moterų pasaulyje svarbiausia – švarūs plaukai ir gražūs batai, o visa kita – kaip išeina (kvatojasi). Todėl juos plaunu kasdien, gal ketverius metus tepu maitinamuoju „Brelil“ aliejumi, nes jis nepakeičiamas: plaukai blizga kaip reklamoje (juokiasi). Šampūnų dažniausiai parsivežu iš užsienio, bet neturiu ypatingų – kas mėnesį keičiu. Kai plaukai sveiki, brangių prabangių net nereikia.

Kokią dekoratyvinę kosmetiką naudojate kasdien ir vakare, kas svarbu ją renkantis?

Vakare naudoju „Estée Lauder Double Wear“ makiažo pagrindą, labai patinka tepami kreminiai „Dior“ skaistalai. Dieną stengiuosi nenaudoti makiažo pagrindo – leidžiu odai pailsėti.

Antakiai, manau, svarbiausia veido dalis, juos tvarkausi pati, o paryškinu šešėliais. Blakstienų tušą kas mėnesį išbandau vis kitokį, neturiu mėgstamo. Kartais akis apvedu pieštuku. Ankščiau kasdien paryškindavau skystu pieštuku, bet pastebėjau, kad apie akis pilna raukšlelių, o tai tik labiau jas išryškina. Vengiu šito „gėrio“ (juokiasi).

Man negaila pinigų dekoratyvinei kosmetikai, svarbu, kad ji būtų kokybiška, prieš pirkdama visada išbandau mėginukus. Turiu silpnybę lūpų blizgiams, namie rastumėte gal dvidešimt! Dabar mėgaujuosi „Clarins“ lūpų aliejuku: jis gydo, pasotina vitaminais ir blizgesys išlieka visą dieną. Dar rankinėje visuomet nešiojuosi „Dior Addict Lip Maximizer“, kuris lūpoms suteikia putlumo. Tai tarsi lūpų masažas: jos parausta, suintensyvėja kraujotaka ir nereikia jokių injekcijų (juokiasi)!

Ar iškilmingomis progomis savo išvaizdą patikite stilistams?

Iškilmingomis progomis kreipiuosi į savo draugę Agnę Dzeranovą, ji man padaro vakarinį makiažą. Šiaip nesu iš tų moterų, kurios skiria daug dėmesio grožio salonams, – dažnai pati pasipuošiu ir renginiams, ir fotosesijoms. Net savo vestuvių dieną pasidariau šukuoseną (šypsosi). Į stilistus nesikreipiu – domiuosi mada, o ir šiaip manau, kad aš geriausiai žinau, kas man tinka ir patinka, žinau savo kompleksus, tad geriausia stilistė sau esu pati (kvatojasi). Mėgstu didesnius drabužius, vadinamuosius oversaizinius. Su dydžiu didesniu švarku ar džemperiu jaučiuosi liekna ir atrodau lieknesnė.

Gretos Skaraitienės nuotr.
Gretos Skaraitienės nuotr.

Kokiems kvepalams teikiate pirmenybę?

Esu pamišusi dėl rytietiškų kvapų. Visą jaunystę kvepinausi „Thierry Mugler Angel“, dabar esu didžiausia „Costume National Homme“ fanė. Kvepalai vyriški, bet man vis vien, – dievinu tą kvapą. Iš vyrų net esu sulaukusi komplimentų, kad kvepiu dieviškai (juokiasi).

Kasdienis grožio ritualas, be kurio neišeitumėte iš namų?

Iš namų neišeičiau neišsimaudžiusi. Ir dar: geriu daug vandens ir būtinai – du puodelius juodos kavos.

Kokios geros jūsų savijautos sudedamosios dalys?

Gera savijauta man yra mylimas žmogus, mėgstama veikla ir pozityvus požiūris į stresines situacijas: kuo mažiau nerviniesi, tuo geriau jautiesi.

5 grožio būtinybės

  1. Meilė.
  2. Miegas.
  3. Daug vandens.
  4. Kokybiškas maistas.
  5. Sportas.

Naujausi straipsniai