Grožio formulė pagal Reditą Dominaitytę: „Jei viešas žmogus prastai atrodo, tai yra tiesiog kultūros stoka“

Redita Dominaitytė / Redos Mickevičiūtės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-06-16 08:00
„Esu viešas žmogus. Šiais laikais egzistuoja kūno kultas ir jei viešas žmogus prastai atrodo, mano įsitikinimu, tai yra tiesiog kultūros stoka. Privalau būti kultūringa ne tik išore, bet ir vidumi, todėl mano grožio formulė – išorinio ir vidinio pasaulių harmonija, esu atvira pasauliui, todėl pasaulis man neabejingas“, – teigia Knygos teatro įkūrėja ir siela aktorė Redita DOMINAITYTĖ (44).

Kaip pažaboti tokius pasiutusius – raudonus garbanotus plaukus?

Nesu natūrali raudonplaukė, tiesiog labai seniai suteikiau plaukams šią spalvą ir ji tapo mano įvaizdžio dalimi. Užtat garbanota esu iš prigimties. Kasdienė plaukų priežiūra – gan paprasta, man nereikia kas rytą trinkti galvos. Kai išsiplaunu, tiek visokių priemonių į plaukus reikia sutepti, kad tas procesas užima valandą. O tai – didelis laiko vienetas mano grafike!

Turiu nuostabią meistrę kirpėją Rūtą Morozovienę, ji žino, kokia mano plaukų struktūra, spalva, ko jiems reikia, tad kiekvieną kartą, kai užsuku į „Salon+“ dažytis plaukų, jai klausimų nekyla. Užtat kirpti... dar niekam nepavyko suformuoti man šukuosenos – plaukai neklusnūs: kad ir kas būtų padaryta, susisuka, kaip jiems geriau. Man pakanka pakirpti galiukus. Kadangi besigarbanojantys plaukai reikalauja ypatingos priežiūros, Rūtelė visus šampūnus, kondicionierius, balzamus, aliejukus man parenka iš profesionalams skirtos kosmetikos, atsižvelgdama ir į metų laiką, ir kiek plaukas pavargęs.

Vakarienės organizatorių nuotr.
Vakarienės organizatorių nuotr.

Kaip prižiūrite odą?

Kai dirbi tokį darbą, nėra laiko eksperimentams – renkuosi tai, kas greita, efektyvu ir mano patikrinta: daug metų naudoju „L’Occitane“ kosmetiką. Po teatro sezono oda būna tragiška, pavasarį ji treška, cypia, spiegia, kad reikia gelbėti. Jei ją taip nualinu, pas kosmetologę Jolantą Vizgirdienę lankausi vos ne kas savaitę, jei nėra didelių problemų – pakanka kartą per mėnesį. Jolanta pagal odos poreikius taip pat man sudeda kraitelį. Kartą per mėnesį stengiuosi kūną patikėti auksinėms masažuotojo Dainiaus Jasiūno rankoms, o veidą populiariuoju „Kobido“ masažu palepina grožio terapeutė Benita Augustauskienė.

Jums problema, kaip išlaikyti dailią figūrą, neegzistuoja?

Nesu iš tų žmonių, kurie natūraliai „valgo dideles porcijas ir lieknėja“. Aš stengiuosi ne pavalgyti, o užkandžiauti. Visuomet palaikau gerą fizinę formą: tris kartus per savaitę bėgioju. Iki Upės gimimo kasdien nubėgdavau 6 kilometrus. Kartkartėmis valau organizmą, darau iškrovos dienas, neseniai išbandžiau „Fit Food“ sulčių programą – taip gavau progą įsiklausyti į savo organizmą, jo poreikius, prisotinau jį vitaminų, išnyko tam tikrų kaloringų produktų poreikis.

„Domino“ teatras
„Domino“ teatras

Makiažas jums – kasdienis ritualas?

Kasdien, jei nereikia išeiti, ar kai žinau, kad vakare spektaklis ir laukia grimas, jei galiu nesidažyti, tai ir nesidažau. Labai greitai pasidarau makiažą – aktoriams tai neišvengiama darbo dalis. Turiu kelias priemones, su kuriomis mikliai apsisuku: pastaruoju metu atradau „Mica Beauty“ dekoratyvinę kosmetiką, kurios pagrindas – natūralūs akmens mineralai. Ji tinka net filmavimams! Juk ne visuomet šalia būna grimuotoja. Pudra, šešėliai, tušas nenuteka, kad ir kas benutiktų, – nebijo nei drėgmės, nei karščio, nei lietaus.

Esate kvepalų maniakė?

Pati tikriausia (užsikvatoja)! Kasdien ir vasarą renkuosi lengvus citrusinius ar švelnaus gėlių aromato kvepalus. Tačiau žiemą ir išskirtinėmis progomis man norisi ko nors sodraus, teatrališko. Ilgai ieškojusi, atradau tokius kvepalus VDK butike – „Visokių daiktų krautuvėlėje“. Greta lengvų vasarinių ten prekiaujama ir sunkiais, daugiabriauniais kvepalais. Kadangi juos sudaro ne sintetiniai, o natūralūs kvapai – sukuriamas toks erdvinis, tarsi 3D aromatas. Tai – žymaus šveicarų kvepalų kūrėjo Andy Tauer kvepalai. Jie – įnoringi, pretenzingi, ne kasdien jais gali kvepintis, šį aromatą reikia mokėti nešioti.

Jau nekalbu, kad kvepalai man – kasrytinis ritualas, mano Knygos teatras susijęs su kvepalais! Prieš ketverius metus man kilo idėja, kad teatras gali turėti kvapą, juk nei radijas, nei televizija, nei kinas kvapų neskleidžia. Andy Tauer kuriami, kaip vadinu, 3D kvepalai labai dera scenai, kur personažai, skirtingai nei kine ar televizijoje, yra gyvi, veikia ne plokščioje dirbtinėje, o realioje erdvėje ir laike. Pradėjome bendradarbiauti su VDK: aktoriai patys eina į butiką ir pagal savo personažą atsirenka kvepalus.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kvapas – labai stiprus dirgiklis. Kaip teatras prasideda nuo rūbinės, taip mūsų spektaklis – nuo kvapo: nedidelėje salėje žiūrovai sėdi arti scenos, jaučia vieni kitų ir kvepiančių personažų aromatą – tai lyg įvadas į spektaklį. Kvepia ne tik aktoriai, bet ir spektaklio skirtukai, perrišti kvepiančiomis juostelėmis, jie pasiekia žiūrovų namus ir nusėda mėgstamoje literatūroje – taip dalelė teatro atmosferos išlieka ilgam. Toliau ši idėja man išsirutuliojo, kad ir pats Knygos teatras galėtų turėti savo kvapą. Išsakiau ją VDK šeimininkui Gintautui J. Dūdėnui, šis parašė Andy Taueriui – pristatė mūsų idėją, teatrą, spektaklius, ir parfumerininkas sutiko vieną aromatą skirti Knygos teatrui! Rudenį, pristatydami teatro sezoną, viešai pristatysime ir jau sertifikuotą Knygos teatro kvapą.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS:

  1. Vanduo – nieko naujo, bet visa, kas genialu, yra paprasta.
  2. Išorinio ir vidinio pasaulio harmonija, optimizmas, smalsumas.
  3. Fizinis aktyvumas.
  4. Aukštos kokybės dekoratyvinė kosmetika, tinkanti ir kasdienai, ir darbui.
  5. Tobulai tinkanti apranga ir jos akcentai, suteikiantys pasitikėjimo savimi.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai