Grožio formulė pagal Oksaną Zlatkovaitę: antakiams ir plaukams – specialios procedūros

Oksana Zlatkovaitė / Rūtos Matilionytės nuotr.
Oksana Zlatkovaitė / Rūtos Matilionytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-09-04 08:00
AA

Šiuolaikinės moterys mėgsta tikinti, kad didžiausios jų grožio paslaptys – vanduo ir ilgas miegas. „Dovanokite, bet aš netikiu, kad grožiui pakanka tik vandens, – šypteli papuošalų „Gyvas akmuo“ kūrėja Oksana ZLATKOVAITĖ (33). – Vanduo ir miegas – gyvybiškai būtini dalykai, bet kad būtume tikrai gražios – reikia ir procedūrų bei kosmetikos priemonių.“

Su kosmetika teko susidurti nuo pat ankstyvos paauglystės?

Mano situacija visai kitokia nei daugelio moterų iš žurnalų viršelių, kurių oda – lygi ir graži. Deja, aš tokios niekada neturėjau: nuo pat paauglystės ją kamavo stipri aknė, o kiekvienas užgijęs spuogelis palikdavo randą. Lazerių tais laikais nebuvo, vienintelė pagalbos priemonė – veido valymas, kuris padėdavo tik trumpam. Labai kompleksavau, vaikščiojau ir pas kosmetologes, ir pas odos gydytojus. Galiausiai vienas man pasiūlė kažkokiais stipriais vaistais pakeisti visą hormonų sistemą, tik liepė pasirašyti pasižadėjimą, kad po to penkerius metus nepastosiu... Tada supratau, kad dėl grožio tam visgi nesu pasiryžusi.

Kai Lietuvoje atsirado lazeriai, gydantys spuogelius ir lyginantys randus, iškart tuo susidomėjau. Pirmąją lazerio procedūrą pasidariau prieš septynerius metus, kai pradėjau draugauti su Deividu Šemberu: jis pastebėjo, kad labai kompleksuoju dėl savo veido, ir padrąsino išbandyti procedūrą, kuri tikrai nebuvo pigi. Per tuos metus procedūrą pas lazerių specialistę Gražiną Meilutienę kartojau dar kokius šešis kartus. Po kiekvienos lazerinės procedūros odai reikia leisti atsinaujinti, nes labai išplonėja, tampa sausesnė ir labai jautri, tačiau – akivaizdžiai lygesnė. Šiuo metu jau esu patenkinta jos išvaizda, tad lazerio man tikriausiai nebeprireiks. Tačiau reguliariai reikia kitos procedūros – veido valymo rūgštimis. Jau daug metų lankausi pas kosmetologę, kuri dirba su „Acadēmīe“ produktais. Tą kosmetiką ir pati naudoju: kelis kartus per savaitę prausiuosi prausikliu su nedideliu rūgštelės procentu, kas rytą pasitepu drėkinamuoju „Acadēmīe“ kremu. Nakčiai sau leidžiu riebesnį „Acadēmīe Anti-Âge“ su kalciu, skirtą pirmiesiems senėjimo požymiams šalinti.

Kaip dar išvaikai atsirandančias pirmąsias raukšleles?

Neseniai išbandžiau PRP procedūrą: net kosmetologė pastebėjo, kad po to mano veido oda tapo pilnesnė. Botulino toksino ir hialurono niekada nebandžiau. Manau, jų reikia, kai žmogus turi didelių problemų, gilių mimikos raukšlių. Gaila, kad Lietuvoje tuo piktnaudžiauja jaunos moterys, kurioms to tikrai nereikia. Aš savo veide pastebėtiems amžiaus pakitimams koreguoti ieškojau natūralių būdų – ir atradau, jis labai pasiteisino: tai – veido mankšta.

Kas tai?

Veido mankštos Lietuvoje kol kas nepopuliarios, aplinkiniai stebisi tai išgirdę. Bet man keisčiau atrodo tai, kad lietuvės labiau rūpinasi savo užpakaliukais ir žino begalę pratimų, kaip juos pakelti, o veido mankšta kažkodėl nesirūpina. Veide yra 57 raumenys – patikėkite, specialiais pratimais juos irgi galima pakelti. Tam pakanka trumpo laiko: pavyzdžiui, dirbdama su trenere Viktorija Baltramiejūniene teigiamą rezultatą aš pastebėjau po trijų savaičių. Dabar jau savarankiškai kas vakarą veido mankštai skiriu po dešimt minučių.

Kasdien pasidažai labai mažai?

Mažai, tačiau be kreminės pudros niekada neišeinu. Seniau trokšdavau, kad ji kuo labiau užmaskuotų veidą, o dabar joje atrandu ir kitų gerų dalykų – pavyzdžiui, SPF. Anksčiau buvau tiesiog priklausoma nuo įdegio: pirma, tai buvo madinga, antra, ant įdegusios odos mažiau matydavosi randeliai. O dabar suprantu, kad saulė turi neigiamą poveikį, tad visą vasarą veidą tepu kremu su SPF 30 ir naudoju lengvą „Acadēmīe“ kreminę pudrą, kuri ir drėkina, ir saugo nuo ultravioletinių spindulių. Vakarui renkuosi tirštesnę, labiau maskuojančią „Vichy“. Skruostus paryškinu „Make Up Store“ bronzine pudra.

Dekoratyvinės kosmetikos prekių ženklų visai nesureikšminu, turiu ir nebrangių – pavyzdžiui, „Max Factor 2000“ tušą, „Victoria’s Secret“ lūpų blizgį. Turiu rudų šešėlių paletę – tinka ir vokams, ir antakiams. Esu tamsesnių bruožų, jei vos vos padažau akis – jau atrodau smarkiai prisidažiusi. Anksčiau labai mėgau dūminį, ryškų makiažą, be strėlyčių niekur neidavau, o dabar man atrodo, kad tai mane sendina, tad akis dažau labai švelniai – tik šiek tiek paryškinu blakstienų liniją „Make Up Store“ pieštuku, jei labai reikia. Nebenaudoju ir turimų raudonų lūpų dažų, užtat labai pamėgau nude atspalvio lūpų dažus „Poême“. Kuo švelnesnis makiažas, tuo man gražiau.

Kas rūpinasi tavo antakiais?

Gamta manęs neapdovanojo vešliais plaukais – tas pats galioja ir antakiams, todėl džiaugiuosi atradusi antakių mikropigmentacijos procedūrą. Ilgai jos bijojau, kruopščiai rinkausi meistrę, bet radau – jau kelerius metus mano antakiais rūpinasi Dovilė Žilinskaitė. Man pakanka tos procedūros kartą per metus ar pusantrų.

Kaip išsaugai plaukų ir nagų grožį?

Jau seniai esu ištikima „Goldwell“ plaukų kosmetikai, ją naudoja ir mano kirpėjas. Šampūnų turiu daug: vienas plaukus drėkina, kitas purina, trečias nuo slinkimo, ketvirtas valomasis... Naudoju ir kaukes „Olaplex“, patinka „Phyto“ kosmetikos linija. Nagais rūpinuosi pati – aš juk krapštukė, man patinka karoliukų vėrimai ir kiti smulkūs darbeliai. Daug metų naudoju „Nail-Tek“ stiprinamąją priemonę, o lako firmų nesureikšminu: jei spalva graži, jį galiu nusipirkti ir už eurą.

5 grožio būtinybės

  1. Veido valymas su rūgštimis.
  2. Kreminė pudra.
  3. Dailus manikiūras.
  4. Gražūs antakiai.
  5. Sveiki švarūs plaukai.