Grožio formulė pagal Larisą Kalpokaitę: „Aš labai bijau drastiškų pasikeitimų“

Larisa Kalpokaitė
Autorius: System
Publikuota: 2017-09-25 08:00
„Moteris graži, kai švyti jos akys. Tada nei amžius, nei svoris visai nesvarbu“, – įsitikinusi teatro ir kino aktorė Larisa KALPOKAITĖ (59). Mylima lietuviškų serialų žvaigždė neseniai gerbėjus nustebino atsikračiusi dvidešimt šešių kilogramų ir tapusi atpažįstama tik iš balso.

Ką dabar rodo jūsų svarstyklės?

Per aštuonis mėnesius buvau numetusi dvidešimt šešis kilogramus. Bet šiek tiek atsipalaidavau, ir dar tas begalinis saldumynų poreikis... Todėl truputį priaugau. Džiaugiuosi tik, kad išmokau maitintis kitaip, pasikeitė dauguma įpročių. Įpratau rytais išgerti stiklinę, kartais net dvi šilto vandens. Tada suvalgau saujelę iš vakaro užmerktų abrikosų su spanguolėmis. Ir iki kokių dviejų valandų dienos būnu visiškai soti. Kartais nebent kokį bananą sukramtau. Pietums – daržovių sriuba, virta be mėsos. Valgau labai daug daržovių – troškintų ir šviežių. Iš mėsos – dažniausiai vištieną. Pradėjau klausyti savo organizmo, jis pats pasako, ko nori.

Kai nukrinta daug svorio, paprastai lieka nukarusi oda... Kaip tai įveikėte?

Man neliko. Net gydytojo, kuris daro masažus ir veda kineziterapijos mankštas, klausiau, kaip čia yra: gal tai priklauso nuo kokios mankštos ar žmogaus fizinio pasirengimo. Pasirodo, nuo vienintelio dalyko – poodinio sluoksnio ir genetikos. Man tiesiog pasisekė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

O būtumėte dariusis plastines odos šalinimo ar patempimo operacijas?

Dėl pilvo tikrai nebūčiau nieko dariusi, nes perteklinės odos šalinimo operacijos gana skausmingos. Antra – daug kainuoja. Trečia – nėra garantijos, kad vėl nepasitaisysi. Kiekvienas randas yra papildomas skausmo šaltinis. Be to, šiais laikais daug ką galima užmaskuoti: nusipirkai gerą maudymosi kostiumėlį, platesnę suknelę... O nusirengusios manęs jau niekas, šiaip ar taip, nefilmuos (juokiasi).

Bet veido nepaslėpsi. Tai ypač aktualu jūsų profesijos žmonėms.

Aš labai bijau drastiškų pasikeitimų, nes tai tas pats, kas atsistoti ant traukinio bėgių: pašalini vieną raukšlę – atsiranda kita, pašalini tą – žiūrėk, trečia lenda... Na, atrodyčiau aš dabar kaip kokia Ala Pugačiova. Nuo bėgančio laiko ir senatvės plastinės operacijos neišgelbės. Net ir kalbant apie aktores: raukšlės veido nebjauroja, veidas būna bjauresnis, kai virsta aptempta kauke.

Tiesiog reikia jį tinkamai prižiūrėti. Supratau tai dar būdama septyniolikos. Aišku, tais laikais buvo prieinami nebent rusiški veido kremai, agurkiniai losjonai, kurie balino odą, valė spuogus, nors spuoguota niekada nebuvau. Anksčiau mano veido oda buvo visiškai nereikli, o dabar pasidarė ypač jautri, nes tiek metų ant jos tepu storą teatrinį grimą. Todėl man tinka tik ekologiški kremai be parabenų. Jau senokai atradau šveicarišką kosmetiką „La Danza“, ja prekiauja firma „Zepter“. Naudoju veido ir paakių kremus, skirtus sausai odai drėkinti. Kartais dar keičiu į natūralų, kurį specialiai man gamina kosmetologė Edita Ragauskienė. Ji turi tautinio paveldo licenciją ir kremus gamina tik iš natūralių, Lietuvoje gaunamų augalų, pušų pumpurų, moliūgų sėklų išspaudų, taip pat su gintaro rūgštimi... Tie kremai – be jokių konservantų, todėl juos reikia laikyti net ne šaldytuve, o šaldiklyje. Turiu ir labai riebų, ir kiek liesesnį – pasitepu kuriuo nors, paskui kelis kartus kas kokias penkias minutes purškiu ant veido vandenį, kad kuo labiau įsigertų į odą. Likučius nušluostau servetėle. Šita procedūra trunka maždaug dvidešimt minučių – veidui tai pati geriausia kaukė. Naudoju ir Editos ruošiamą aliejuką kosmetikai nuvalyti. Jis pašalina viską – net vandeniui atsparų tušą ir storiausią grimo sluoksnį. Vandeniui atsparų „L’Oréal“ tušą naudoju, kai žinau, kad reikės daug verkti per filmavimą ar spektaklį. Kasdien blakstienas dažau „L’Oréal Double Extension“ dviejų dalių tušu – baltas serumas jas pastiprina, o juodas nudažo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kokios procedūros jums tiesiog privalomos grįžus po spektaklių ar filmavimų?

Karšta kojų vonelė su soda. Po jos – iškart į šaltą vandenį ir žingsniuoju 118 žingsnių. Jei tingiu, padarau bent 50 ar 70 . Tada ištepu pėdas, ypač kulnus, salicilo rūgšties kremu ir einu miegoti. Kai kiekvieną vakarą pradėjau daryti šitą procedūrą, kojos susitvarkė, galiu su aukštais kulnais vaikščioti, vaidinti be jokio skausmo ir nuovargio.

Gana ilgai turėjote pečius siekiančius plaukus. Numetusi svorio net ir juos gerokai patrumpinote. Kas taip paveikė?

Seniai norėjau trumpesnių, bet vis tas įprotis... O ir teatro bei televizijos grimerėms tokie plaukai patogiau – gali įvairesnių šukuosenų sukurti, vaidinamam personažui labiau priderinti. Manieji visą gyvenimą buvo tankūs ir geri, bet numetus daug svorio staiga ėmė slinkti – kaip po gimdymo! Per mėnesį netekau gal pusės plaukų. Jau net viršugalvio oda švietė! Pirmiausia nusikirpau trumpai. O paskui viename TV projekte man pasiūlė nemokamai padaryti kelias grožio procedūras. Kodėl gi ne, jei nemokamai? Kosmetologijos kabinete panaikino prie lūpų su amžiumi atsirandančias vertikalias raukšleles – suleido hialurono. Plaukams atkurti padarė mezoterapijos procedūrą: mano pačios kraujo plazmą suleido į galvos poodį ir taip pamaitino. Po trijų dienų nustojo slinkti plaukai! O dabar ataugo visi – net po kelis iš kiekvienos šaknelės! Aišku, suprantu, kad oda aplink lūpas anksčiau ar vėliau vėl susiraukšlės. Ar eisiu procedūros darytis už savo pinigus? Dar pagalvosiu. Gal bus gerai ir barkodas prie lūpų (juokiasi)...

5 grožio būtinybės:

  1. Nusiprausus duše ir paleidus šalto vandens srovę nueiti 118 žingsnių.
  2. Rytą pradėti nuo liežuvio ir burnos valymo – šaukštą aliejaus skalauti penkiolika minučių, paskui išspjauti.
  3. Ryte išgerti stiklinę ar dvi šilto vandens.
  4. Per dieną suvalgyti bet porciją daržovių.
  5. Nesigulti miegoti su grimu.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai