Grožio formulė pagal Laimą Kybartienę: maisto derinimas, vaikiškas muilas ir prabangi kosmetika

Laima Kybartienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-03-20 08:49
Energija trykštanti TV loterijų ir BTV sveikinimų koncerto vedėja Laima Kybartienė (58) gali atskleisti ne vieną paslaptį, ką daryti, kad brandi moteris žavėtų neblėstančia jaunyste.

Koks jūsų tobulas rytas?

Pirmiausia atsikėlusi išsivalau liežuvį, vandeniu išsiplaunu nosį – skamba nelabai žavingai, bet tai būtina: per naktį ant liežuvio nusėda mūsų organizmo išskirti toksinai, tad juos reikia pašalinti.

Antras žingsnis – išgeriu maždaug 300 mililitrų vasarošilčio vandens, jis turi būti kūno temperatūros, nes šaltą organizmas dar turi pašildyti, tam reikalinga papildoma energija, be to, nesveika.

Po 15–20 minučių suvalgau viso grūdo neskaldytų miežių, avižų, sorų, grikių ar bolivinių balandų košės su daržovėmis. Iš vakaro užplikau 80 gramų kruopų, o ryte išverdu. Tokia košė – angliavandenių su daržovėmis – man suteikia energijos.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Esate įsigilinusi į mitybos subtilumus, produktų derinimą?

Taip. Jei nederinsi maisto ir prisikimši, ko tik norisi, bus ir antsvoris, ir pakilęs kraujospūdis, ir tinginystė, ir bloga nuotaika. Maitinimosi įpročiai – nepaprastai svarbu, juk esame žmonės, jei gerbsime savo kūną, gerbsime ir dvasią. Veido odoje atsispindi tai, ką dedame į organizmą. Idealo nesiekiu ir nepasieksiu, nes tam reikia geležinės valios ir daug dirbti, bet kiek leidžia valia, stengiuosi derinti produktus. Ir tai padeda išlaikyti gerą fizinę formą, nuotaiką bei savijautą. Dar vienas svarbus dalykas – kiek ir kada valgai.

Tačiau svarbu ne tik mityba.

Kad moteris jaustųsi graži, laiminga ir patenkinta – kai būna patenkinta savimi, randasi žmonių, kurie ją myli ir brangina, – labai svarbu judėjimas. Tačiau būtina sportą pasirinkti pagal save: treniruokliai, šokinėjimas, step’as – smagu, kai esi jauna. Aš renkuosi ramesnes treniruotes. Penkiolika metų sportuoju du tris karus per savaitę. Neseniai atradau judesio studiją ENSO – ten puikios profesionalios trenerės, – lankau kalanetiką, jogą. Ir dar barre – tai treniruotė, panaši į baleto artistų trenažą prie lazdos. Ji priverčia pasitempti, išsitiesti. Man tai labai svarbu – juk kai visą dieną sėdi prie kompiuterio, pradedi kūprintis.

Trečias svarbus dalykas – nuotaika: vidinis nusiteikimas, kaip aš jaučiuosi. Net jei nesiseka, galime susikurti gerą jausmą, dirbtinai prisimindamos anksčiau patirtus malonius išgyvenimus, nuotaikas, sėkmę.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Ar odos nevargina tas baisus televizinis grimas?

Grimas jokiu būdu nėra baisus! Jau 30 metų grimuojuosi televizijoje. Sovietiniais laikais profesionalams skirtas grimas būdavo itin geros kokybės, gaminamas su indiškais aliejais, ir jei šviežias, net išgydydavo bėrimus, spuogus, alergiją. Aišku, jei su grimu vaikštai aštuonias ir daugiau valandų, kaip mums, diktorėms, tekdavo, – oda nekvėpuoja. Dabar grimuotojos naudoja leidžiančią odai kvėpuoti aukštos kokybės pudrą ir tai nėra „baisusis grimas“. Svarbu po transliacijos jį pašalinti specialiu pieneliu ar makiažo valymo servetėle.

Kuo atgaivinate veido ir kūno odą?

Kur – biure ar laukuose – bedirbtų, moteris, manau, privalo turėti tris pagrindinius kremus: drėkinamąjį, riebų maitinamąjį ir paakių. O jų gamintojus galima rinktis pagal piniginės storį ir poreikius. Aš renkuosi kosmetikos salonuose profesionalų naudojamus veido kremus ir plaukų priežiūros priemones, kurias naudoja kirpyklos ir kurių paprastose parduotuvėse neįsigysi. Vasarą tepuosi drėkinamuoju, šaltuoju metų laiku – maitinamuoju kremu. Tačiau vasarą pajutusi, kad oda reikalauja riebaus kremo, – taip pat pasitepu.

Maudantis man visiškai nereikia brangiausių prausiklių su aliejais – aš naudoju ekologišką vaikišką skystą muilą: jis be kvapo, nesausina odos ir gerai nuplauna. Du kartus per savaitę nušveičiu odą specialia kempine ir šveitikliu – scrub’u. Kūnui renkuosi drėkinamuosius kremus, kurie kartu ir pamaitina. Tepu ne kasdien, o kas tris keturias dienas, nes kūnas natūraliai išskiria riebalų.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip puoselėjate plaukus?

Maniškis plaukas – plonas, sausas, lepus, man reikia drėkinamųjų šampūnų, kurie suteikia elastingumo. Kadangi galvą plaunu kasdien, naudoju kaukes, ne balzamus. Jei ryte turiu laiko – palaikau 20 minučių, bet kasdien to nedarau, kad plaukas neapsunktų. Pakanka kaukės išspausti ant delnų, patrinti, kad įšiltų, paskleisti ant ištrinktų plaukų, įmasažuoti ir nuplauti – tai trunka tik 30 sekundžių. Naudoju ir apsaugines priemones nuo karščio.

Kai nereikia grimuotis eteriui, kasdien naudojate dekoratyvinę kosmetiką?

Taip. Dekoratyvinę kosmetiką renkuosi ir naudoju geriausią, kokią galiu rasti Lietuvoje: kelių rūšių „Helena Rubinstein“ tušą, kuris riečia ir šiek tiek ilgina blakstienas, labai patinka „Chanel“, „Lancôme“. Veidą kasdien plonu sluoksniuku padengiu skysta pudra – tai nuostabi apsauga nuo išorinio poveikio, kad nepatektų visokios odai kenkiančios bjaurasties, suodžių, dulkių, kurie nusėda ant mūsų veidų gatvėse. Be to, pudra maskuoja trūkumus. Pasiūla – milžiniška: išsirenku tinkamą, vėliau pakeičiu kitos firmos. Jei pasirinktos odai netinkamos pudros užtepsi per daug, vaikščiosi visą dieną, pavargusi grįši namo ir dar nenusivaliusi veido užmigsi – aišku, ji pakenks odai.

Kuo kvepinatės?

Dabar man patinka trys kvapai: „Desire by Dolce & Gabbana“, „Paco Rabanne Black XS for Her“ ir „Givenchy Dahlia Divin“.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

  1. Rytiniai sveikatingumo ritualai.
  2. Subalansuota mityba.
  3. Judėjimas – per savaitę bent 2–3 apsilankymai sporto studijoje.
  4. Vizitas pas kosmetologą bent kartą per mėnesį, odai tinkami kremai.
  5. Palaikyti gerą nuotaiką sportu arba dirbtinai nusiteikti, nes paskui tai suveikia iš tiesų.

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama