Grožio formulė pagal kelionių organizatorę Ingą Bytautę: be ko ji negalėtų išsiversti?

Inga Bytautė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-15 08:00
„Mėgaujuosi prabanga būti savimi. Prisipažinsiu, paauglystėje nesijaučiau nei graži, nei žavi ar įdomi. Niekam nieko nebenoriu įrodinėti“, – atvirauja privačių kelionių organizatorė Inga Bytautė (45).

Suvokimas. Pažįstami stebisi, kad manęs nebematyti vakarėliuose, – ėmiau vertinti savo laiką. Suvokiau, kad net vienai keliauti yra malonumas. Tai darau retai, bet tegul būna padrąsinimas moterims: nebijokite į kelionę leistis vienos. Taip susipažįsti su daugiau žmonių, štai sykį vakarienės pakvietusios amerikietės ilgam tapo geromis bičiulėmis.

Vonios ritualai. Jei skubu – net nesidažau. O šeštadieniais laiko sau negailiu. Įprotis susiformavo, kai ūgtelėję sūnūs savaitgaliais ilgiau miegodavo. Šeštadienį vadinu pižamos diena. Tuomet ir veidą šveičiu, ir įvairiomis veido kaukėmis lepinuosi, mėgstamiausios – lietuvių gamintojų „Lecler“. Kasdien veidą plaunu putojančiu prausikliu arba augaliniu muilu. Mėgstu ekologiškus ajurvedinius prausiklius iš Indijos. Iš Lietuvoje esančių produktų patinka „Kiehl’s Calendula Face Wash“. Anksčiau pirkdavau brangius tonikus, o pastaruoju metu veidą gaivinu rožių vandeniu. Natūralus, nuostabiai kvepia, nebrangus. Kadangi kelis kartus per metus darbo reikalais vykstu į Indiją, pamėgau ajurvedinę kosmetiką, ypač „Forest Essentials India“. Būtinai į kelionę pasiimu paakių kaukių lipdukų, esu išbandžiusi daugybę, ypač veiksmingi – „Esthederm“. Sūnūs juokiasi, kad nė žingsnio nežengiu be purškiamo veido vandens – turiu visur. Jo parsivežu iš kelionių: su sakuromis iš Japonijos, apelsinų žiedais – iš Maroko ar rožėmis – iš Indijos. Džiaugiuosi draugės dovanotu „Filorgos“ purškiamu vandeniu, jis dėl talpos tinka ir kelionėms. Pas kosmetologę Oksaną Šimkienę nueinu kas tris mėnesius (norėčiau dažniau) – nesigilinu, ką daro, ji mane puikiai pažįsta 25 metus.

Makiažas. Naudoju „NARS Vallauris Sheer Glow Foundation“ kreminę pudrą. Pamenu draugių gražuolių perspėjimą: „Pabandysi ir visuomet naudosi jį.“ Kol kas nieko geriau neradau. Tušas – „Tom Ford Extreme Mascara“. Jei šventė – nuostabioji Lilija Bytautaitė iš pavargusios manęs per pusvalandį sukuria spindinčią.

Plaukai. Kartą per savaitę bent valandai įtrinu plaukus, galvos odą aliejumi. Tinka kokosų, mėgstu „Rene Furterer“ kompanijos. Neseniai grįžau iš ajurvedos centro Indijoje, ten kasdien man trynė plaukus kokosų aliejumi – plaukų meistras Kęstas Rimdžius nustebo, kaip maniškiai atsigavę.

Kūnas. Jei sportuoju, užsiėmimus lankau entuziastingai kaip vaikas mėgstamą būrelį. Tačiau dėl dažnų kelionių negaliu būti disciplinuota, o tai svarbu sportui. Dievinu masažą – išbandau jį kiekvienoje šalyje, viešbutyje. Per valandą tave transformuoja – gyvybės eliksyras!

Kvepalai. Jų turiu daug – nuo lengvų iki sunkiausių, net vyriško stiliaus. Mėgstami – „Diptyque Vetyverio“, „Penhaligon’s Vaara“, „Initio Blessed Baraka“. Visus juos vienija pagrindinės natos – rožių arba vetiverijų, todėl galiu maišyti, nes mėgstu improvizuoti.

Mityba. Mėsos nevalgau 25 metus. Tai prasidėjo be aukštų humanistinių tikslų – kaip eksperimentas ir itin tiko. Dievinu Indijos virtuvę – ten galėčiau būti ir veganė. Tik štai Keraloje – šviežiausių jūrų gėrybių ir žuvies rojuje – rytą žvejai taip žaviai dainuodami traukia tinklus, kad būtinai pasimėgauju jų laimikiu.

5 grožio būtinybės

Laikas sau. Jo privalu rasti net sudėtingomis sąlygomis. Visa kita – niuansai.

Kelionės.

Masažas.

Purškiamas veido vanduo.

Paakių kaukės keliaujant. 

Naujausi straipsniai