Grožio formulė pagal Jurgą Baltrukonytę: „Negaliu įsivaizduoti gyvenimo be juoko ir saldžių nuodėmių“

Jurga Baltrukonytė / A. Kriščiūno nuotr.
Autorius: Remigija Paulikaitė
Publikuota: 2019-01-28 08:00
„Rūpintis savimi reikia ne siekiant idealaus, lentelėse pažymėto svorio, mažiau raukšlių ar vaikantis jaunystės kulto. Tai – tiesiog ženklas, kad save mylime. Ir ta meilė nebūtinai pasireiškia kremais ar procedūromis. Tarkim, aš gyvenimo jau negaliu įsivaizduoti be juoko ir skanių nuodėmių“, – sako žurnalistė Jurga BALTRUKONYTĖ (48).

VEIDAS. Kadangi dirbu su grožio reikalais susijusiuose žurnaluose, mintinai žinau, kad svarbiausia – odos valymas ir drėkinimas. Tada, be abejo, stangrinimas ir kartais lepinimas aktyvių ingredientų kaukėmis. Ar tą darau pati? Kartais... Labiausiai laikausi valymo taisyklės, visa kita – be didelės tvarkos. Dabar turiu nuostabias kompanijos „Filorga“ priemones, ypač pamėgau serumą „Time-Zero“, apsauginį kremą nuo saulės, serumą ir kremą paakiams. Visi draugai žino, kad man geriausia dovana – masažai, kūno procedūros. Todėl visus metus džiaugiuosi jų dovanotomis laimės akimirkomis.

MAKIAŽAS. Pati dažytis neišmokau, todėl ypatingomis progomis makiažą daro specialistai, labai patinka Julijos Estko stilius – ji žino, jog mane reikia pagražinti taip, kad nesimatytų. Skubiu atveju sugebu pati užsitepti kreminės pudros (dabar naudoju „Fotoprotector Isdin“), paryškinti blakstienas ir lūpas. Kartais taip nieko nespėju, kad vykdama į renginį ar filmavimą nagus nusilakuoju taksi. Geriausia idėja, kai neturi laiko niekam, o susiruošti reikia per sekundę, – vietoj makiažo užsidėti akinius ryškiais rėmeliais ir stiklais.

SPORTAS. Kadangi gyvenimas taip susiklostė, kad pusę metų praleidžiame vienoje iš Kanarų salų, pagrindinis geros savijautos ritualas prasideda ryte – vietoj dušo einame maudytis į vandenyną. Visada – nesvarbu, koks oras, lyja ar vėjas – vandenyje bandome pabusti ir gauti linksmos energijos dienai.

Kad pasitikėtum savo kūnu, jis turi judėti. Kiekvieną dieną stengiuosi pasportuoti, jei pavyksta, tai būna šokių treniruotės ant vandenyno kranto, baleto, kūno balanso ar tempimo pamokos. Turiu vieną įprotį – kur bekeliaučiau, jei apsistoju ilgiau nei savaitei, nusiperku nedidelius svarmenis. Su jais rankose vedu Paulą į mokyklą: einant į priekį jie vienoje rankoje, atlieku tam tikrus pratimus, atgal – jau kitoje. Aš juos pasiimu net eidama į parduotuvę. Aišku, visur vaikštau su kuprine. Mėgstu iššūkius, todėl pradėjau plaukioti banglentėmis. Tai – idealus sportas: dirba visi raumenys, bangos išplauna blogas mintis. Aišku, vanduo ir saulė vis blogina odos ir plaukų būklę, bet su tuo jau susitaikiau. Net geriausios apsaugos priemonės bejėgės prieš Atlanto bangas. Prieš maudynes plaukus gausiai ištepu kokosų aliejumi, kad nesusiveltų.

MASAŽAI. Esu priklausoma nuo masažų, patinka stiprūs, tailandietiški, tokie, kad net cypčiau. Pati esu baigusi masažų kursus, turiu stiprias rankas. Kartą kursų vadovas net klausė, kokiame grožio salone dirbu, kad taip gerai atlieku masažus.

MAISTAS. Nuo vaikystės nevalgau riebesnių patiekalų, svogūnų, česnakų ir pieno. Esu bloga planuotoja – jei užsimanau, tai ir užkandu, nesvarbu, kiek kalorijų ir kiek dabar valandų. Gamindama namuose laikausi paprastumo ir greitumo taisyklės. Visi namiškiai valgo sriubas (verdamos iš visko, ko yra namuose, išskyrus kirvį), bulves su daržovėmis, ryžius su padažais iš grybų, vištienos, moliūgų, paprikų...

MIEGAS. Gyvenimas pasikeitė, kai supratau, jog atsikelti penktą ar šeštą ryto yra ne kančia, o džiaugsmas. Visi namai miega, esu viena ir darau, ką noriu: geriu kavą, susiplanuoju dieną. Kai pabunda Paula, Algis, užverda chaosas. Atsikeldama anksčiau gaunu neįkainojamą ramybę.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

Klausytis kūno ir šiek tiek jį auklėti.

Įprasti keltis anksčiau.

Judėti, net jei neturiu tam laiko.

Išskirtiniai akiniai.

Dažniau žiūrėti ne į veidrodį, o į mylimo vyro akis arba knygą.

Naujausi straipsniai