Grožio formulė pagal Guodą Azguridienę: veidui – biodinaminiai kremai

Guoda Azguridienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Guoda Azguridienė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-04-30 07:48
AA

„Daug kalbame apie maisto sudėtį, o apie kosmetikos – beveik nieko. Nors tai ne mažiau svarbu“, – įsitikinusi sveikos gyvensenos tyrinėtoja Guoda AZGURIDIENĖ (49), gruodžio pradžioje pristačiusi knygą, kurioje išdėstė, į ką svarbu atkreipti dėmesį perkant kosmetiką.

Ką žmogus turėtų sužinoti perskaitęs veido kremo ar šampūno sudėtį?

Nors konservantai, kvapikliai ir dažikliai yra labai svarbūs, visgi esminis skirtumas – koks cheminės ir natūralios kosmetikos pagrindas. Natūraliame kreme, losjone ar balzame nebus mineralinių aliejų, tik augaliniai: brangesnėje kosmetikoje – arganų, migdolų, kokosų, alyvuogių, pigesnėje – sojų, saulėgrąžų, sezamų. Kremo sudėtyje pirmas dažniausiai bus nurodomas vanduo, antras – koks nors natūralus aliejus. Tačiau jei kokosų aliejus įrašytas penktas, o antras – parafinas ar kokiu kitu žodžiu pavadintas mineralinis aliejus, kremas tikrai nebus nei natūralus, nei ekologiškas.

Natūraliame kūno prausiklyje ar šampūne netūrėtų būti SLS ir SLeS („Sodium Lauryl / Laureth Sulfate“) – tai yra stiprios putojančios medžiagos, kurių įprastai yra sintetinėje kosmetikoje. Jei tai – aukščiausio lygio natūralus ar ekologiškas produktas, jame apskritai nebus jokių sulfatų. Greičiausiai bus gliukozidų. Jeigu staiga įprastą šampūną pakeisite natūraliu, gal ir keistai jausitės, kad labai neputoja, bet vėliau to net nepasigesite. Panašiai yra ir su dantų pasta. Kartą po ilgo laiko man teko dantis valytis tokia, kurioje yra SLS. „Kas darosi mano burnoje? Kodėl tiek daug putų?“ – negalėjau patikėti. Putojimas tikrai neturi nieko bendra su švara.

Kokią kosmetiką naudojate kasdienei odos priežiūrai?

Man būtinas veido prausiklis. Mėgstu laba švelnų „Aubrey“ gaivinamąjį prausiklį, skirtą sausai veido odai, ir tos pačios linijos toniką. Esu išsirinkusi biodinaminį rožių „Martina Gebhardt“ veido kremą. Mėgstu visą šią liniją. Man atradimas buvo paruoštos naudoti „Luvos“ veido kaukės molio pagrindu. Jų – didelė įvairovė, bet labiausiai mėgstu „Vital“ ir drėkinamąją su migdolų aliejumi. Jas lengva naudoti, o efektas – didžiulis. Kartą per savaitę užsitepu tokią kaukytę, 15 minučių pabūnu, nuplaunu – ir kaip po procedūros kosmetologo kabinete. Šiaip vasarą naudoju daugiau molio kosmetikos, nes ji vėsina: kai reikia nuraminti kūno odą, tepu drėkinamuoju „Luvos“ molio pieneliu su judrų aliejumi. Nors man labiau patinka ne losjonai ar pieneliai, o aliejai: vasarą – kokosų, žiemą – sezamų ar migdolų.

Guoda Azguridienė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Tarp būtiniausių priemonių – kokybiškas natūralus „Aubrey“ žaliosios arbatos šampūnas, kuris itin gerai išplauna plaukus, ir spalvą fiksuojantis apsauginis kondicionierius „Naturtint®“. Plaukams dar naudoju purškiamąjį stiprinamąjį plaukų serumą „Naturtint®“, kuris suteikia sveiko blizgesio. Jau kuris laikas esu atradusi plaukų dažus „Naturtint®“: jie turi chemijos, bet gerokai mažiau nei dauguma kitų ir, žinoma, – be amoniako. Kadangi seniai žylu ir plaukus tenka gana dažnai dažyti, man tikrai ne tas pats, ką tepu ant galvos.

O gal natūralistei, sveikos gyvensenos tyrinėtojai apskritai nieko nereikėtų tepti: vanduo, natūraliai išvirtas muilas – ir gana.

Lietuvoje vanduo iš čiaupo yra kietas, oras patalpose, ypač šildymo sezono metu, odai nepakenčiamai sausas, todėl nori nenori reikia naudoti papildomas priemones, tokias kaip plaukų kondicionierius, veido tonikas, kaukės, kremai.

Ankstyvoje jaunystėje ir paskui ilgą laiką tikrai nenaudojau kosmetikos. Todėl, kad nemačiau jokio efekto. O vėliau atradau natūralią, ekologišką, biodinaminę. Ji yra delikati, nes „laikosi“ principo, kad oda turi dirbti pati. Mano veido oda sausa. Iš patirties žinau, kad sausaodės turi polinkį permaitinti odą, nes vis atrodo – kad ir kiek teptum, vis per mažai. Tačiau tuomet oda ima tingėti. Todėl pastaruoju metu esu pripratinusi ją naktinio kremo negauti. Tepu tik iš ryto: žiemą – riebesniu, vasarą – lengvu. Jei po treniruotės vakare jaučiu, kad veido odą tempia, tada užtepu to lengvesnio vasarinio – „Martina Gebhardt“ rožių kremo. Tačiau paprastai vakare nusiprausiu švelniu prausikliu, papurškiu toniku ir man nieko daugiau nereikia.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

  1. Sudėtis, o ne įvaizdis ar graži etiketė svarbu renkantis kosmetiką.
  2. Veidui – biodinaminiai kremai.
  3. Molio kaukės.
  4. Natūralūs kūno aliejai.
  5. Minkštas ežero vanduo – tada jokių prausiklių ir kremų apskritai nereikėtų.
Guoda Azguridienė / Gretos Skaraitienės nuotr.