Grožio formulė pagal Gerūtą Griniūtę: svarbiausia – žingeidumas ir nuolatinis tobulėjimas

Gerūta Griniūtė / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Autorius: Gerda Prancūzevičienė
Publikuota: 2018-03-12 07:42
„Puoselėti save labai svarbu, bet, mano manymu, vienas svarbiausių grožio elementų – žingeidumas ir nuolatinis tobulėjimas“, – įsitikinusi LRT žurnalistė, laidų bei renginių vedėja Gerūta GRINIŪTĖ (29).

Esate labai liekna – daug sportuojate?

Santykius su sportu šiuo metu pavadinčiau platoniška meile: nerandu laiko – radijo, televizijos laidos, koncertai, renginiai. O sportuoti labai noriu. Anksčiau bėgiodavau gryname ore, su drauge lankėme sporto klubą, su kita drauge eidavome pašaudyti – tai mums buvo tiesiog laisvalaikio leidimo būdas. Kartais apsilankau baseine. Intensyviai ir ilgai niekada nesportavau. Tiesiog su darbais prisilakstau tiek, kad energijos nebelieka. Bet žinau, kad sportas suteikia jėgų: pamenu, grįžtu nusikalusi namo gal aštuntą vakaro, norisi tik poilsio, o draugė kviečia į sporto klubą. Atrodo: tikrai ne. Bet nuvykstu, pasportuoju ir tonusas pakyla!

Kas paskatino tapti vegetare?

Iškart po vidurinės, prieš 10 metų, vieną dieną pagalvojau: jei mėsos neužsinoriu, gal galiu apsieiti be jos? Nebuvau alergiška mėsai, organizmas ją toleravo, bet tikriausiai tuo metu norėjau paeksperimentuoti. Iš pradžių ne tik mėsos, bet ir žuvies nevalgiau. Tačiau dabar vegetarizmą priimu lanksčiai. Nuvažiavusi pas sesę į Portugaliją, o ten ant vandenyno kranto yra daug restoranų, neatsisakau juose patiekiamos ką tik sugautos ir paruoštos žuvies. Iš pieno produktų valgau sūrius, labai mėgstu brandintus prancūziškus. Dėl maitinimosi problemų nekyla – Vilniuje yra nemažai vegetariškų patiekalų restoranų. O atsidūrus mažesniame mieste, visuomet problemą galima išspręsti tradiciniais bulviniais blynais (šypsosi). Labai mėgstu indų, japonų virtuves, mėgaujuosi ir italų, Viduržemio jūros patiekalais. Tikrai nėra taip, kad būčiau gyva tik daržovėmis ir vaisiais.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Vedate daug renginių, dirbate televizijoje – veidui tenka nemažai grimo. Pakanka jį tik nusiprausti?

Veidą stengiuosi prižiūrėti seniai – paauglystėje oda buvo problemiška, tad mokiausi ją gydyti, taisyklingai valyti, drėkinti, teko išmokti maskuoti trūkumus kuo mažiau dirginant. Sukauptą žinių bagažą dabar taip pat panaudoju. Svarbiausia – visada prieš miegą būtinai nusivalyti makiažą. Ir – duoti odai kvėpuoti: po stipresnio nei įprastas televizinio makiažo turiu išlaisvinti odą, švariai nusiprausti. Vien makiažo valikliu ar toniku nepasitikiu, būtinai plaunu grimą, tam naudoju „Uriage“ prausimosi putas. Jei kiek dažų lieka – baigiu valyti miceliniu vandeniu. Veido odai gaivinti nenaudoju savos gamybos košyčių – vaistinėje įsigyju „Avène“ ar „Biocell“ drėkinamųjų kaukių. Tepuosi drėkinamaisiais paakių, veido odos kremais.

Kai nesifilmuojate, nereikia kilti į sceną, makiažą darotės?

Minimalų – prisižiūriu ne tik lipdama į sceną, estetiškai pasiruošiu ir dienai: užsitepu lengvo toninio drėkinamojo kremo, šiek tiek pasiryškinu akis, lūpas drėkinu lengvu balzamu. Tiesa, kai išgirdau nuomonę, kad man tinka raudonos lūpos – po pasirodymo gavau komplimentų, – išskirtinėmis progomis jas pasidažau ta tikra raudona spalva – ne avietinio, ne oranžinio atspalvio. Po ilgų ieškojimų atradau „Chanel“ lūpų dažų atspalvį.

Kas jums svarbu renkantis dekoratyvinę kosmetiką?

Kai dar neišmaniau šių dalykų, neretai apsirikdavau, įsigydavau ką nors pernelyg sunkaus, tinkamo scenai. Gerai, kai gauni dermatologų ar profesionalių kosmetologų patarimų. Dabar man svarbiausia, kad kosmetika būtų kuo lengvesnė, turėtų kiek įmanoma mažiau sudedamųjų cheminių dalių, kad makiažo pagrindas ar kreminės pudros būtų pagaminti vandens pagrindu, pavyzdžiui, japonų firmos „Sensai“ ar „Shiseido“ lengva skysta pudra. Vakarui aptikau maloniai lengvą „Chanel“ pudrą, kuri nenugula ant odos kaip kaukė.

Visus kitus grožio reikalus patikite profesionalams?

Dabar pasikliauju profesionalais. O kol grojau fortepijonu, trumpus nagus tvarkydavau pati – taip ir liko įprotis neauginti nagų, nes nepraktiška, nepatogu. Ir nemaniau, kad kada juos lakuosiu, tačiau dabar pamėgau eksperimentuoti su spalvomis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Plaukams dėmesio reikia skirti daug?

Esu dėkinga genams – sava plaukų spalva man patinka, tad jų nedažau. Užtat plaukus prižiūrėti – būtina: juk kuriant sceninį įvaizdį jie ir paveliami, ir gerokai pakepinami. Mano plaukai nepaslankūs, dažnai sulaukiu klausimo, ar juos tiesinu. Ne. Jie tokie. Ir kai reikia pasukti, pabanguoti, be specialių priemonių neapsieiname – jie per valandą mielai išsitiesina. Stengiuosi plaukus drėkinti, vis dar eksperimentuoju su priežiūros priemonėmis, šiuo metu namuose –„Naturalmente“ produktai. Išsiplovusi galvą šampūnu, būtinai naudoju balzamą ar kondicionierių.

Ar jums svarbūs kvepalais? Kokie mėgstamiausi?

Mėgstu kvapus. Matyt, tai šeimos bruožas: kvepalams ir mama, ir tėtis visada skyrė ypatingą dėmesį. Nesu sunkių kvapų mėgėja. Gal dėl to, kad visada skubu, lekiu lyg pakilusi į orą, norisi gaivaus, bet kartu šilto aromato. Dabartiniai mano favoritai: „Gabrielle Chanel“, „Coco Mademoiselle“, „Versace Eros“.

5 grožio būtinybės:

  1. Miegas.
  2. Įvairus, vitaminingas maistas, būtinai – pusryčiai ir kokybiška kava.
  3. Vakarinis odos išlaisvinimas nuo grimo – švarus veido prausimas.
  4. Judrus gyvenimo būdas.
  5. Smalsumas, žingeidumas, nuolatinis lavinimasis.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Naujausi straipsniai