Grožio formulė pagal Eglę Daugėlaitę

Eglė Daugėlaitė / Tomo Kaunecko nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-02-03 09:00
„Dirbus ankstyvą rytą tiesioginiame eteryje, sunkiausia nueiti iki sporto klubo ar prisiversti pabėgioti. Užtat koks geras jausmas, kai pasportavusi nusimaudau ir persirengiu! Ta savijauta ir stengiuosi save motyvuoti sportui“, – vieną iš grožio formulių atskleidžia LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Eglė Dugėlaitė (28).

Sportu kompensuojate miego trūkumą?

Tiesa. Sportas suteikia energijos. Dar miegą kompensuoja geros emocijos, bendravimas, žodžiu – veiksmas. Nes kai sustoji, miegas ir pakerta.

Net jaunam organizmui toks darbas kaip jūsų – alinantis: kenkia tiek fizinei sveikatai – kėlimasis paryčiais, tiek odai – televizijos grimas.

Išties gauname gerą bloką sunkiojo grimo ir odai nėra lengva. Labai saugau akis ir lūpas – naudoju tik savo tušą, lūpdažį, per tuos ketverius metus gal tik keliskart esu pamiršusi atsinešti priemones. Kuo ilgiau dirbu, tuo daugiau oda duoda ženklų, kad nori pailsėti. Į juos reikia laiku reaguoti. Rodos, kruopščiai nusivalai makiažą, patepi kremu ir to pakanka. Deja, mano jautri, lepi oda – ir dar sausa, todėl jai skiriu daug dėmesio. Džiaugiuosi, kad sutikau rūpestingą dermatologę Ugnę Jarilinaitę-Grinaveckę, pas ją periodiškai lankausi ir visas rekomendacijas deduosi į galvą. Kad, kaip gydytoja sakė, kuo ilgiau turėčiau prekinės išvaizdos veido odą.

Tomo Kaunecko nuotr.
Tomo Kaunecko nuotr.

Nelengva išsirinkti kremus?

Kad ir kaip norėčiau teptis prabangiais kremais, mano oda tam dar nepasiruošusi. Visa kosmetika – iš vaistinių, skirta labai jautriai odai, – „Uriage“, „Avène“. Blogiausia, kad net nepajunti, kaip oda pripranta prie kremo ir nebepasisavina gerųjų medžiagų, todėl reikia stebėti būklę ir priemones periodiškai keisti. Tik atrodo paprasta: turi pinigų, nusiperki geros kosmetikos, ir baigta. Veido oda – individuali, kol surandi, kol išbandai ir atsirenki, kas tinka, praeina nemažai laiko. Dabar pradedu naudoti „La Roche-Posay“ kremą.

Nusivaliusi grimą dekoratyvinės kosmetikos vengiate?

Ne. Esu iš tų moterų, kurios geriau jaučiasi su lengvu makiažu: veidą šiek tiek patepu kremine pudra, tušu paryškinu blakstienas. Kad išvengčiau odos problemų, man labai svarbi ši trijulė: kruopščiai nuvalyti makiažą, patepti dermatologo parinktu drėkinamuoju kremu, naudoti savo odai tinkančią dekoratyvinę kosmetiką. Ritualas ilgokas: nuplaunu makiažą prausikliu, tuomet veidą kruopščiai nuvalau jautriai odai skirtu toniku, jei dar reikia – nuplaunu terminiu vandeniu, patepu drėkinamuoju kremu.

Kartais nereikia matyti, kas įėjo į patalpą, užtenka užuosti. Man geras kvapas tolygus žmogaus parašui.

Po eterio geriau visą dieną būnu su televizijos makiažu, kad namuose jį nusivalyčiau savo priemonėmis. Neretai nutinka, kad grįžus iš darbo, po tokio ritualo dieną pamiegojus, reikia eiti į renginį ar susitikimą, todėl darausi lengvą makiažą, o vakare grįžusi – vėl kartoju ritualą. Nenuostabu, kad oda dar labiau jautrėja. Tad jei vakare tenka kur nors eiti, stengiuosi pietų miego ir nesigulti. Turbūt net nereikia priminti, kokius stebuklus odai daro miegas ir poilsis. Tik svarbu – nepadauginti popiečio miego valandų.

Turiu apsėdimą dėl dekoratyvinės kosmetikos: man smalsu, įdomu, pamatau ir labai prireikia. Patinka paskutinis pirkinys – dviejų spalvų sausa kompaktinė SLA pudra: natūralus, organinis Serge’o Louis Alvarezo kontūravimo rinkinys. Ją naudoja ir profesionalūs makiažo specialistai. Turiu nemažą įvairių atspalvių lupų dažų, blizgių ir pieštukų kolekciją: mėgstu „Lancôme“, matinius „L’Oréal“ J. Lo linijos lūpdžius, klampius „Victoria’s Secret“ blizgius. Stengiuosi neišlaidauti tiems dalykams, kurių nenaudoju kasdien, renkuosi viduriuką – ne patį brangiausią, bet ir ne pigiausią. Tušas – „Diorshow“, bet išbandau įvairius, dažnai juos keičiu.

Labiau esu prisirišusi prie kvapų. Turėjau kvapųjį vandenį „Rochas Aquawoman“, deja, jį pašalino iš prekybos. Galvojau, skanesnio gyvenime neberasiu – tai buvo mano kvapas, mano parašas. Tačiau atradau nišinius „CoSTUME NATIONAL“. Jie palieka įsimintiną šleifą. Kai mano oda su šiais kvepalais susitaikė, susigyveno, žmonės pradėjo klausinėti, kuo aš kvepiu, ar pauosto orą ir sako: „Čia buvo Eglė.“ Man tai – pats geriausias komplimentas: kartais nereikia matyti, kas įėjo į patalpą, užtenka užuosti. Man geras kvapas tolygus žmogaus parašui. Vasarai renkuosi lengvesnius – „Atelier Cologne Mimosa Indigo“.

Jūsų plaukai – juodi, ilgi, tankūs...

Norisi ilgesnių, tankesnių (nusijuokia)! Stengiuosi tepti aliejuku ar purkšti nuo karščio apsaugančiomis priemonėmis, nes plaukus tiesinu žnyplėmis. Dabar noriu grįžti prie prigimtinės plaukų spalvos – rusvesnės. Natūralu, kad ekrane geriau atrodo ryškesni, sodresni rudi atspalviai. Bet... noriu šiltesnės spalvos.

Tomo Kaunecko nuotr.
Tomo Kaunecko nuotr.

Su plaukų stiliste Rūta Morozoviene mažais žingsneliais, saugodamos plauką, keliaujame link šviesesnio atspalvio. Šampūnus naudoju ir skirtus profesionalams, ir paprastus – labai patinka „Bed Head“ ar „John Frieda“ linijos. Bet plaukas taip pat pripranta prie šampūno, ar netikėtai supyksta galvos oda, tuomet keliauju į vaistinę. Blizgiklių nenaudoju, tačiau labai patiko draugų dovana – saugantys plaukų kvepalai „Sachajuan“ .

5 grožio būtinybės

  • Vanduo, kad ir kaip kartais sunku būtų prisiversti jo gerti.
  • Kruopštus demakiažas ir dermatologo parinktas drėkinamasis veido kremas bei tinkanti kosmetika.
  • Kvepalai man – kaip geras papuošalas, tad pamiršusi pasikvepinti jaučiuosi labai nekaip.
  • Atpalaiduojamasis viso kūno masažas arba bent kartą per pusmetį – garinė pirtis.
  • Miegas ir poilsis. Net valandos popiečio miegas veikia magiškai.

Naujausi straipsniai