Grožio formulė pagal Editą Daniūtę: „Negražių moterų nėra, yra tik nesusitvarkiusios“

Edita Daniūtė / Tomo Kaunecko nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-07-28 08:00
„Nemanau, kad kur nors yra gražesnių merginų už lietuves. Jos labiau prisižiūri, yra stilingesnės už itales. Tačiau moterys, vyresnė nei penkiasdešimties, daug geriau atrodo Italijoje. Pamatai kailiniuotą, su super makiažu, lakuotais nagučiais, „Chanel“ kvepiančią aštuoniasdešimtmetę ir negali atitraukti akių“, – šalių ir moterų skirtumus vardija ne vienus metus Italijoje gyvenanti šokėja Edita DANIŪTĖ (38).

Nuo ko prasideda jūsų diena?

Turiu įprotį kiekvieną rytą maudytis vonioje. Namiškiai jau įpratę, žino, kad tas pusvalandis yra mano. Kuris nors pabudęs anksčiau vonioje atsuka čiaupą. Nekenčiu dušo, po juo greitai greitai palendu vakare.

Į vonią visada įberiu kokių nors negyvosios jūros druskų. Prausiuosi su masažuojamosiomis „The Body Shop“ pirštinėmis. Jos kūną ir masažuoja, ir šveičia. Išlipusi iš vandens pasitepu prancūzišku „L’Occitane“ migdolų aliejumi. Odą taip išlepinau, kad jei to nepadarau, atrodo, traukia nugarą, negaliu pasilenkti.

Labai smalsu, kaip suvaldote tokius garbanotus plaukus?

Garbanotos mergaitės feisbuke man neretai rašo norėdamos paklausti, kaip juos prižiūriu...

Mano plaukai labai reiklūs. Juos plaunu kasdien, nes pakilus iš lovos garbanėlės idealiai tikrai neatrodo. Esu išbandžiusi įvairius šampūnus, bet nepajutau didelio skirtumo tarp brangių ir paprastesnių. Dabar naudoju „Elvital“. Ant išplautų plaukų pilu saują aliejaus. Tai gali būti „L’Oréal“, kuriame yra šeši aliejai. Tada labai gausiai prisodrinu balzamo. Mano plaukams geriau tinka paprastesnis, pavyzdžiui, „Pantene“. Ir neskalauju – iš sykio iššukuoju. Gražiausiai bangelės susiraito, jei išdžiūsta natūraliai. Vasara yra garbanotų plaukų metas, žiemą – liūdna. Dabar, jei spėju, prieš eidama į gatvę išdžiovinu juos difuzoriumi. Jei ne – ant šlapių užsimaukšlinu kepurę.

Tomo Kaunecko nuotr.
Tomo Kaunecko nuotr.

Kaip puoselėjate veido odą?

Kas rytą veido odą nušveičiu „Clinique“ šveitikliu. Kadangi turiu bėdų dėl pigmentinių dėmių, renkuosi balinamuosius kremus su stipria apsauga nuo saulės. Šiuo metu naudoju „Chanel“ dieninį kremą. Nakčiai veidą patepu „Clinique“ aliejuku – jis gerai maitina odą. Paakiams rytą vakarą naudoju jauninamąjį „Lancôme Light-Pearl“ kremą.

Kai nusiperku, nepamirštu vakare užsidėti drėkinamųjų „Biocell“ kaukių su hialurono rūgštimi. Pastarąjį kartą pamatęs mamą su prisodrintu lapeliu ant veido labai išsigando mano devynių mėnesių Romeo.

Kokiomis nors specialiomis procedūromis bandote sustabdyti laiką?

Nesu prieš botulino injekcijas. Keturiasdešimties, manau, jas išbandysiu. Jei penkiasdešimties gali būti beveik be raukšlių, tai kam jų turėti? Aišku, viską reikia daryti su protu.

Jau išbandžiau veido jauninimo procedūrą kraujo plazmos injekcijomis. Nesupratau aš jos: labai skauda, labai blogai, baisiai subadytas veidas, bet akivaizdaus efekto nematyti. O mezoterapijos procedūros, nors taip pat skausmingos, nemalonios, – patiko.

Veido ir kūno procedūroms renkuosi tik Lietuvos specialistus. Italijoje į grožio salonus bijau eiti.

Net į kirpyklą?

Kirpimo meistrą susiradau Italijoje, mano plaukai nudažyti sruogelėmis, tad periodiškai reikia dažyti šaknis. Važiuojame valandą pas seniai Mirko atrastą specialistą, nes užeiti į bet kurią kirpyklą tikrai baisu: plaukus gali blogai nudažyti, nudeginti.

Kas dvi tris savaites nagus man tvarko Italijoje gyvenanti lenkė. Visada darau ir manikiūrą, ir pedikiūrą, renkuosi ilgalaikį lakavimą.

Tomo Kaunecko nuotr.
Tomo Kaunecko nuotr.

Kiek kasdien naudojate dekoratyvinės kosmetikos?

Pritariu požiūriui, kad negražių moterų nėra, yra tik nesusitvarkiusios. Aš į darbą visada einu pasidažiusi. Mašinoje to daryti nemoku, tad tenka spėti namuose.

Man būtina sausa pudra. Daug metų naudojau „Clinique“, bet man tinkamiausio atspalvio nebegamina. Prie savo kosmetikos labai prisirišu. Kai kas nors dingsta, būna didžiulė trauma – tenka ieškoti pakaitalo. Džiaugiuosi, kad atradau pudrą „Shiseido Nr. 40“. Šia gera žinia jau pasidalinau su draugėmis! Taip pat visada naudoju skaistalus. Labai gražų atspalvį suteikia „Chanel Nr. 190“. Blakstienas ryškinu juodu tušu „Dior Iconic“, lūpas – blizgiu „Lancôme Lip Lover Nr. 356“. Tačiau atrodo, kad šio blizgio irgi nebegamins. Vėl bus liūdna...

Jei vakare einu į renginį, bet neturiu laiko ar įkvėpimo daugiau pasėdėti prie veidrodžio, darausi tinginio makiažą – tik paryškinu lūpas raudonu lūpdažiu „Christian Dior Red Smile Nr. 80“.

Vakare eidama miegoti džiaugiuosi, kad atsikėlusi galėsiu prisivalgyti saldumynų.

Daug įtakos gerai savijautai ir išvaizdai turi maistas?

Tai labai svarbu! Jau daug metų sveriu 52 kilogramus. Ir tai yra fainas, geras mano svoris. Jaunystėje į maistą žiūrėjau kaip į priešą, bet dabar su juo susidraugavau, elgiuosi geriau. Vakare eidama miegoti džiaugiuosi, kad atsikėlusi galėsiu prisivalgyti saldumynų. Tai gali būti bandelė, keksas, pyragaitis su kremu, o dar geriau – du. Tokie yra tradiciniai itališki pusryčiai. Atsikėlus suvalgyti saldumynai būna visos mano dienos trumpos grandinės – blogieji – angliavandeniai.

Anksčiau gerdavau labai saldžią kavą. Laukdamasi Romeo persirgau nėščiųjų diabetu ir kažkas nutiko: kavos saldinti nebesinori. Tačiau kai su sužadėtiniu būname Lietuvoje, visada pasimėgaujame „Vero Cafe“ kava su karamele, nes Italijoje kava – tik be jokių pagardų.

Dieną valgome salotas, vištieną, kalakutieną, žuvis. Tai yra pagrindinis mūsų šeimos maistas.

Kai kurį laiką pavyksta neprisivalgyti bet ko, pajuntu, kad oda būna lygesnė, skaistesnė. Tiesa, įtakos gražiai odai turi ir vanduo. Stengiuosi per dieną išgerti bent pusantro litro.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

  1. Ryte – pusvalandį pagulėti vonioje.
  2. Popiet nevalgyti trumpos grandinės angliavandenių.
  3. Kasdien išgerti ne mažiau kaip pusantro litro vandens.
  4. Visada tvarkingi nagai.
  5. Išpuoselėti plaukai.

Naujausi straipsniai