Grožio formulė pagal Audronę Bunikienę: dėl vieno ritualo praleistų ir lėktuvo skrydį

Audronė Bunikienė / Studio 54 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Sutinku su Sophia Loren, kad geriausia grožio priemonė yra miegas. Tačiau man tai per prabangu – neįperku“, – juokdamasi taria visuomet geromis emocijomis spinduliuojanti drabužių dizainerė Audronė Bunikienė (58).

Kiek paprastai jums pavyksta pamiegoti?

Ilsiuosi ne tiek mažai, kiek Napoleonas, Margaret Thatcher ar Balzacas, bet mėgstu naktinėti. Kai užsibūnu studijoje, panyru į kūrybą, įsijaučiu į vaidmenį – nebepastebiu, kad jau ir antra nakties, pusė trijų. O labai norėčiau atsigulti apie vidurnaktį. Miegu jautriai, kaip pati sakau, šuns budėjimo režimu, dažnai sapnuoju darbus. O septintą ryto, vėliausiai – aštuntą keliuosi.

Kiek rytais užtrunkate vonios kambaryje?

Mano rytas prasideda nuo dušo. Dabar naudoju „Sothys“ dušo želę su cinamonu ir imbierais. Ji tonizuoja ir nuostabiai kvepia. Paskui – stangrinamasis „Sothys“ kūno kremas.

Veidą nuvalau losjonu, kuris atgaivina ir suminkština odą. Nusausinu servetėle ir pasitepu odai aplink akis skirta emulsija. Veidą tepu „Simone Mahler“ serumu, paskui tos pačios kompanijos brandžiai odai skirtu drėkinamuoju kremu.

Kasdien nesidažau. Jei laukia atsakingų susitikimų, veidą tepu „Sothys“ toniniu kremu, kuris prisitaiko prie odos spalvos ir nesukuria kaukės efekto. Jei ryškinu lūpas, tai gerais, sodriais, drėgnais lūpų dažais, tarkim, „Giorgio Armani“, „Chanel“. Dabar naudoju juodą „Max Factor“ blakstienų tušą.

Ilgoms grožio procedūroms ryte kartais tiesiog gaila laiko, bet jo visada randu puodeliui kavos. Jei man kas nors sakytų: „Audrone, negerk kavos, pavėluosi į lėktuvą“, išgirstų: „Nieko tokio, atskris kitas.“ Pavasarį kavą gurkšnoti terasoje, tarp gėlių, klausantis paukščių čiulbėjimo man yra nepasakomas malonumas, ritualas.

Audronė Bunikienė / Studio 54 nuotr.

Po ilgos, intensyvios dienos lieka jėgų nusivalyti makiažą?

Makiažą nuvalau „Sothys“ prausikliu. Tuomet eilė losjonui. Veidą nusausinusi servetėle, tepu paakių kremą ir veido ovalą formuojantį serumą. Kaktą ir mimikos raukšles kartais patepu BX serumu.

Jūsų elegantiška šukuosena nesikeičia daugelį metų?

Maždaug du sykius per savaitę lankausi pas kirpimo meistrę. Taip, jūs išgirdote teisingai – du kartus, nes dažnai turiu vakarėlių ir susitikimų, per kuriuos reikia gerai atrodyti! Paprastai ji plaukus išplauna, užtepa kaukę, išdžiovina, sušukuoja. Kai reikia – nudažo, pakerpa.

Namuose plaukus plaunu kas antrą dieną. Pirmiausia įtrinu „Leonor Greyl“ palmių aliejumi, paskui plaunu tos pačios kompanijos drėkinamuoju bambukų šampūnu, naudoju ir kondicionierių.

Kiek dėmesio skiriate gražinimuisi prieš šventę?

Tuomet neretai aplankau ne tik savo kirpėją, bet ir makiažo specialistę. Prieš vakarėlį visada pasirūpinu, kad tvarkingi būtų nagai. Manikiūrą darau kas savaitę ar dešimt dienų, pedikiūrą – kartą per tris savaites ar mėnesį.

Ar draugaujate su sportu?

Jo reikšmė gerai išvaizdai ir savijautai – milžiniška! Tačiau ir čia man tinka posakis „Arba viskas, arba nieko“. Prieš kelerius metus mankštindavausi sporto klube. Mano treneris Šarūnas Navickis girdavo, kad ten tikrai ne pasimatyti ateinu. Dabar sporto klubui visai, absoliučiai nebeturiu laiko. Todėl kasdien treniruojuosi namuose. Mano studija – tame pačiame kieme, kaip ir namai. Radusi laisvą nuo darbų ir klienčių tarpelį einu tvarkyti gėlynų ar sportuoti. Mankštinimasis – šventas reikalas! Minu dviratį, kiloju svarmenis, atlieku tempimo pratimus. Visa tai – dėl kūno stangrumo, kad galėčiau vilkėti sukneles be rankovių.

Jums puikiai gula 34–36 dydžio drabužiai. Kiek įtakos figūrai turi maistas?

Pirmiausia tai genetika: mano močiutės ir mamos tokia pati figūra. Tačiau jei nieko nedaryčiau, tie genai išeitų pasivaikščioti ir, matyt, tapčiau Rubenso moterimi.

Valgau kiek noriu, ką noriu ir kada noriu. Be galo mėgstu ir gaminti, ir valgyti salotas, sriubas. Tiesa, mano valgiaraštyje seniai nėra kiaulienos, nuo studijų nevalgau mėsos ir bulvių derinio. Tačiau dažnai per darbus maistą tiesiog pamirštu ir mano pusryčiai būna dešimtą vakaro. Nesveika? Nesveika ir gyventi!

Studijoje visada turiu bananų, obuolių, riešutų. Ir vandens turiu, bet, nors mano ženklas Žuvys ir žinau, kaip sveika gerti daug skysčių, manęs niekada netroškina ir jų vartoju nedaug.

Kuo šiandien kvepiate?

Man patinka elegantiški, turintys veidą kvapai. Ne vienus metus negalėjau išsiskirti su „Coco Mademoiselle“. Šiuo metu dienai renkuosi „Chanel Coco Noir“, vakarui – „Amouage Memoir“ ir Francko Bocleto „Oud“. Esu prieraiši. Flakonėliui pasibaigus, užsuku į parduotuvę nusiteikusi išsirinkti naują aromatą, o grįžtu namo su dar vienu tokių pačių kvepalų...

Drabužių dizainerės gal nekamuoja amžinasis „Neturiu kuo rengtis“?

Argi aš ne tikra moteris? Aišku, kad kartais neturiu kuo rengtis! Mano spintoje daugiausia elegantiškų drabužių, o paprastų, tinkamų kasdienai ar atostogoms imu ir pritrūkstu.

Paprastą dieną dažniausiai renkuosi žemakulnius batelius, labai patinka džinsai. Tokį stilių diktuoja mano lakstymo tempas. O eidama į renginius visuomet puošiuosi pačios kurtais drabužiais. Jei man reikia suknelės, ją galiu susimodeliuoti! Gražus rūbas suteikia pasitikėjimo savimi ir turi įtakos gerai nuotaikai.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

1.Tinkamas veido kremas.

2. Kvepalai.

3. Sportas.

4. Puodelis rytinės kavos.

5. Pačios kurta suknelė .

Skaitykite daugiau