Grožio formulė pagal Astą Dumbliauskienę: „Visuomet pastebiu neprižiūrėtą odą ir plaukus“

Asta Dumbliauskienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Živilė Karevaitė
Publikuota: 2019-08-26 08:00
„Mano profesija žavi tuo, kad galiu išbandyti įvairias ne tik odos puoselėjimo priemones, bet ir dekoratyvinę kosmetiką. Todėl neprisirišu prie vieno produkto ir linijos, kurios gaminius naudočiau metai iš metų, – mėgstu eksperimentuoti“, – prisipažįsta dermatovenerologė, 1997-aisiais „Mis Lietuvos“ karūna pasipuošusi grožio ekspertė Asta Dumbliauskienė (42).

DEKORATYVINĖ KOSMETIKA. Mokydamasi aukštesnėse klasėse leisdavau sau paryškinti blakstienas – tik tiek. Įstojusi į tuometį Kauno medicinos universitetą supratau, kad čia dažytas veidas irgi nėra pageidaujamas. Taigi profesionaliai atliekamo makiažo pamokas išmokau tik per „Mis Lietuva 1997“, vėliau ir per „Mis World“ konkursus – tai man buvo tikras atradimas. Iki šiol vasarą per atostogas ar keliaudama, kai tiesiog nėra laiko pasidažyti, perbraukiu blakstienas tušu, odai leidžiu pailsėti. Šiuo metu mano kosmetinėje galėtumėte rasti „Medicalia“ odos priežiūros liniją, kurios sudėtis yra protinga ir gana prabangi. Visada kosmetinėje turiu kreminį prausiklį, micelinį vandenį, švelnų toniką, drėkinamąjį kremą jautriai odai, šiek tiek pudros, skaistalus, blakstienų tušą ir lūpų blizgį.

ODA. Mano oda jautri, linkusi rausti ir prarasti drėgmę, todėl turiu ją tinkamai saugoti nuo saulės, drėkinti ir stiprinti kapiliarus. Visai „nuoga“ oda į lauką išeiti negaliu, tad dekoratyvinės kosmetikos naudojimą vadinčiau daugiau būtinybe saugantis nuo išorinių dirgiklių nei tiesiog estetiniu maskavimu. Domiuosi odos puoselėjimo naujovėmis, turiu puikią kosmetologę, bet nemažai kosmetologinių procedūrų, net ir adatinių, atlieku pati.

Asta Dumbliauskienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Asta Dumbliauskienė/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

KŪNAS. Kas porą savaičių kūną šveičiu šilko grūdelių šveitikliu, kartą per dieną kūno odą tepu hidrolipidiniu drėkinamuoju kremu, o alkūnėms ir plaštakoms naudoju kvapnų aliejų. Šiemet atradau įdomią pėdų kaukę „SVR Xérial Peel“, kuri taip atsluoksniuoja odą, kad ji savaitę neriasi kaip gyvatės. Tiesa, paskui pėdos būna labai švelnios.

PLAUKAI. Visuomet pastebiu neprižiūrėtą odą ir plaukus. Mano nuomone, moteris, kuriai daugiau kaip trisdešimt, ilgus plaukus gali turėti tik tokiu atveju, jeigu jie nepriekaištingos būklės. Jei yra apšiurę ar linkę slinkti – esu už negailestingą jų trumpinimą. Geriau stilinga šukuosena ir sveikas plaukas, natūralus jis ar dažytas – skonio reikalas. Pati buvau ir tamsi, ir šviesi, pagalvoju ir apie vario spalvą. Šiuo metu esu atradusi namuose tinkamą naudoti „Miriam Quevedo The Sublime Gold Mask“ kaukę, kuri puikiai pamaitina plaukus.

SPORTAS. Man tinkamiausias sportas – šokiai. Nesvarbu, tai būtų aerobika ar zumba, mėgstu energingai pajudėti ir maksimaliai išsikrauti. Tiesa, norėčiau dažniau tai daryti, nei spėju šiuo metu. Vasarą mėgstu žaisti paplūdimio tinklinį.

MAISTAS. Mitybos klausimu sau nesu labai griežta ir konditerinių nuklydimų tikrai pasitaiko. Nesu supersveikuolė, nemoku daug laiko skirti apmąstymams, kuo nustebinti save ar šeimą prie pietų stalo. Manau, kad maistas turi būti skanus ir kiek įmanoma sveikesnis.

KVEPALAI. Mėgstu sodrius rytietiškus prieskonių, smilkalų, medienos kvapus. Man jie dvelkia prabanga, paslaptimi, seksualumu. Vasarą renkuosi švaros, medvilnės kvapą – lengvą, bet su cinkeliu.

MANIKIŪRAS. Manikiūrą ir pedikiūrą darau ištisus metus, nepriklausomai nuo sezono. Nemėgstu ilgų nagų, jų ryškiai beveik niekada nelakuoju. Tik prieš atostogas paprašau kojų nagus nulakuoti nuotaikinga uogų spalva.

5 grožio būtinybės

Stipri rytinė kava.

Vitamino D kapsulė.

Protingos sudėties veido kremas.

Minkšta nedidelė pagalvė geram miegui.

Patogūs bateliai aktyviai dienai.

Naujausi straipsniai