Grožio formulė pagal Agnė Kišonaitę: geriausias mamos patarimas

Agnė Kišonaitė / Ilonos Šilenkovos nuotr.
Agnė Kišonaitė / Ilonos Šilenkovos nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-07-30 08:00
AA

Gimė pačiu laiku – taip pagalvoja menininkė Agnė KIŠONAITĖ (35), nes turi šiais laikais vertinamą liekną figūrą, lygią odą, tiesius plaukus, kurių ir tiesinti nereikia.

Koks jūsų pačios santykis į save – ramiai priimate komplimentą ar pasidaro nepatogu?

Dievas davė man tikrai daug: šiais laikais vertinamą liekną figūrą, lygią odą, tiesius plaukus, kurių ir tiesinti nereikia. Kartais pamąstau, kad esu gimusi pačiu geriausiu laiku. Nes dar XXI amžiaus pradžioje būčiau vertinama kaip paliegusi ar ligota, tuomet buvo gražūs stambūs žmonės, apvalios moterys banguotais storais plaukais. Mano močiutė jaunystėje didžiavosi savo išvaizda sakydama, kad buvo „graži, riebi, raudona“ – giminėje vis dar cituojamas šis posakis.

Man malonu gauti komplimentus, už juos visada padėkoju ir nenukreipiu kalbos, jei pašnekovas nori aptarti mano drabužį ar plaukų spalvą. Paskutinis netikėčiausias komplimentas buvo toks: mergina mane vijosi iš vaistinės į maisto parduotuvę ir pavijusi daržovių skyriuje pagyrė mano plaukų spalvą (juokiasi).

Injekcijos, plastinės operacijos – jau ko nors griebėtės dėl grožio iš sunkiosios grožio pramonės artilerijos? Jei to nedarėte – ką apie tai manote? Kada nors tai darysite ar iš esmės esate nusiteikusi neigiamai?

Kol kas imtis rimtų priemonių dar neprireikė.

Nesu nusiteikusi nei už, nei prieš. Subtilios korekcijos vyresniems žmonėms suteikia daugiau pasitikėjimo savimi šiame jaunystės kulto pasaulyje. Tačiau šiais laikais injekcijų griebiamasi per anksti. Kol kas pati tuo nesinaudojau.

Vertinu subtilumą ir išskirtinumą, nes tai man įdomu tapant portretus – juk tai atskleidžia žmogaus charakterį. Plastinės operacijos labai suvienodina žmones, dingsta jų savitumas. Svarbiausia yra saikas ir noras būti savimi, o ne kažkuo kitu ar į kažką panašiu.

Neįsivaizduoju savęs su „pripūstomis“ lūpomis, nes man tai atrodo per gašliai. Priaugintos blakstienų šluotos - provincialumo bruožas.

Ar jūsų giminės moterys įdiegė kokių nors grožio įpročių, galbūt iki šiol naudojatės kokiu nors senu, tarkim, kaukės veidui, receptu?

Nuo jaunystės pamenu, kaip mama vis primindavo nesiraukyti, kad nesiformuotų raukšlės. Tai, ko gero, vienas geriausių patarimų.

Taip pat iš jos išmokau naudoti kuo mažiau kremų, kaukių ir kosmetikos priemonių, nes odai reikia pačiai atsistatyti. Nuo gimimo buvau siaubingai alergiška ir išberta, dar pamenu kaip nuolat niežtėdavo visą kūną. Nors bėrimai išnyko, tačiau jautri oda yra išlikusi. Todėl su visomis kosmetinėmis priemonėmis elgiuosi itin atsargiai, nemėgstu išmėginti naujovių, retai bandau siūlomus kosmetinius mėginėlius. Rinkdamasi kremus ar kosmetiką konsultuojuosi su profesionaliais kosmetologais, rekomenduojamas priemones išmėginu mažomis pakuotėmis, o jei jos tinka – perku tas pačias daug laiko.

Kaip prasideda ir baigiasi jūsų vakaras vonioje?

Po ilgų ieškojimų, gal prieš 5 metus, radau lietuvišką naminį rankų darbo „Damų muilą“, kuris vienintelis ( o išmėginau tikrai daug lietuviškų ekologiškų muilų) manęs nealergizuoja. Jį vežuosi į visas keliones, jo yra pas mano mamą ir uošvius. Prausiuosi ir labai pamilau „Chanel Eau vive“ dušo želė ir kūno pienelį.

Veidui naudoju Pietų Korėjos „Cell Fusion C“ kremą ir prausiklį.

Karts nuo karto jį valau „Kvapų namų“ simondsijų aliejumi. Daugiau nei 20 metų kiekvieną vakarą akių tušą nuvalau „Margaritos“ kosmetiniu pieneliu su kviečių gemalų aliejumi ir juokauju, kad jau galiu tapti šio pienelio ambasadore. Jį naudoju nuo pat tada kai pradėjau dažyti akis ir jis man – nepakeičiamas. Iškyla didelė problema, jei nenusiperku jo laiku. Kiek teko išmėginti kitų dekoratyvios kosmetikos valiklių akims – nuo jų arba sutinsta akys, arba jas peršti kitą dieną. Pamenu, kad studijuodama Prancūzijoje jo vežiausi ne tik sau, bet ir geriausioms draugėms.

Kas jūsų dekoratyvios kosmetikos krepšelyje – kasdieniam makiažui ir proginiam?

Kasdien dažau tik akis laineriu „YSL Couture Eyeliner 1“ ir tušu „Lancome Grandiose Extreme“.

Progoms dengiu kremine "Clarins Skin Illusion" pudra. Mėgstu ryškius "Chanel" ir "Givenchy" lūpų dažus.

Kaip rūpinatės savo plaukais?

Mano plaukais pasirūpina kirpėja Rūta Morozovienė. Pas ją kerpuosi bei dažau plaukus daugiau nei 8 metus. Ji sugeba taip nudažyti plaukus, kad jie išlieka švelnūs ir glotnūs, nors jokių ypatingų priemonių nenaudoju. Kažkada mano ilgi plaukai labai vėlėsi, gaila, kad tada dar nežinojau, jog tai dehidratacijos požymis. Tiek plaukams, tiek odai labai svarbu kasdien išgerti pakankamą kiekį vandens.

O manikiūras, pedikiūras – ar jums patinka ilgalaikis lakavimas?

Prižiūrėti ir nusikaluoti nagus man pačiai nėra sudėtinga, o ir užtrunku trumpiau nei pas manikiūrininkę. Tada taip pat galiu dažniau keisti spalvas. Tačiau šiuo metu džiaugiuosi ilgalaikiu lakavimu, nes jis labai naudingas dalyvaujant fotosesijose ar filmavimuose. Kai darau dideles skulptūras iš įvairių daiktų (kosmetikos ar medicinos priemonių), klijuoju labai stiprios fiksacijos klijais, tapau paveikslus – labai patogu, nes nesusigadina nagų lakas. O rankos visada atrodo tvarkingai.

Koks jūsų ekstra atsistatymo būdas, kai būnate išvargusi, kuriam laikui pamiršusi save?

Ekstra atsistatymas – 15 minučių miegas. Jis atgaivina. Jei turiu daugiau laiko – paguliu vonioje art pastoviu po dušo srove. Vienas efektyviausiu būdų yra miegas ir masažas.

Ar reguliariai lankotės pas kosmetologijos specialistą?

Kartą per savaitę einu į saloną „Grožio terapeutas“ pas kosmetologę, kineziterapeutę Jurgitą Siaurusaitienę, tačiau ne įvairių procedūrų atlikti, o į veido ir nugaros masažus. Ji jau daug laiko prižiūri mano veido odą ir jos patarta kol kas jokių rimtų procedūrų atlikti neturiu.

Koks jūsų naujausias atradimas, kurį rekomenduotumėte ir draugei?

Chiromasažas – puikus būdas ne tik atsipalaiduoti, bet ir sumažinti raukšlių, patinimus ar skysčių sankaupas, atstatyti veido ovalą. Jį atlieku porą kartų per mėnesį, po jo jaučiuosi lyg po veido patempimo procedūros.

Galbūt susidurdama su daugybe grožio meistrų, sužinojote, išmokote, ko nereikia daryti dėl grožio? O gal ir atradote ką nors – paprasto, bet labai veiksmingo?

Fotosesijoms ir filmavimas tikrai tenka susitikti daug makiažo specialisčių, ne kartą yra buvę, kad įsigijau išmėgintą priemonę. Daug konsultuojuosi su grožio terapeute Jurgita Siaurusaitiene bei plaukų meistre Rūta Morozoviene, jos – tikros profesionalės, gerai išmano savo darbą bei daug laiko mane gražina todėl klausau jų nuomonės.

Dėl diabeto diagnozės ir savo meno projekto iš insulino injektorių pažįstu daug gerų gydytojų bei dietologų, kurie taip pat negaili protingų patarimų sveikatai. Diabetas glaudžiai susijęs su sveika gyvensena, todėl ja daug domiuosi. Ir tai, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį atsiradus odos, nagų ar plaukų bėdai, yra ne išviršinis požymis, o greičiau mūsų vidaus signalas. Jei džiūsta lūpos – vandens trūkumas, jei įskilo lūpų kampas – trūksta B grupės vitaminų ir t.t.

Taip pat reiktų įprasti stebėti savo būseną suvalgius kiekvieną patiekalą. Ir jei pavalgę norite miegoti – tai irgi ženklas, kad suvalgėte per daug arba netinkamai.

Kaip rūpinatės kūnu?

Masažai man – būtinybė. Taip pat stengiuosi šiek tiek įdegti saulėje, žiemą saikingai einu į soliariumą. Šitaip gaunu vitamino D. Kasdien nueinu mažiausiai 7 kilometrus, kvėpuoju grynu oru.

Geriausia fizinė ištvermė – auginti mažylį ir rūpintis juo tuomet, kai jis mokosi vaikščioti (juokiasi). Jaučiuosi sutvirtėjusi nešiodama ant rankų 11 kilogramų Henrį. Man trūksta motyvacijos ir sunku rasti laiko sporto klubui, todėl darau namuose jogą. Iš pradžių buvo sunku prisiversti, nes jogos kilimėliai maži ir nepatogūs, todėl įsigudrinau sportuoti ant savo sukurto lininio kilimo. Ant jo taip malonu užsiimti joga ir kitais pratimais, kad net kasdien laukiu šios akimirkos.

Kad neatrodytų, jog gyvenu labai sveikai – mėgstu gerą juodą kavą ir nevengiu paragauti deserto, nors tuo mėgaujuosi kasdien, tačiau po nedaug.

5 grožio būtinybės

Sveika mityba, daugiau daržovių, saikingai vaisių.

1.5 litro vandens kasdien.

Geras, gilus miegas.

Masažai tiek veidui, tiek kūnui. SPA procedūros.

Kokybiška kosmetika ir naudoti mažiau negu daugiau.